Вісткар #548

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 17 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Україна стала найгіршою країною Європи за рівнем добробуту

Україна посіла 92-ге місце у світовому рейтингу добробуту. Це найгірший показник серед країн Європи. Загалом у рейтингу оцінювали 167 країн.

На позицію України суттєво впливає війна на Донбасі, яка знижує показник безпеки. Крім того, на думку аналітиків, в Україні погіршилася ситуація зі свободою зборів та об'єднань. Про це йдеться у звіті організації Legatum Institute.

Перше місце в рейтингу посідає Данія, потім йде Норвегія та Швейцарія. Росія на 76-му, Білорусь – на 69-му місці. Найгірші показники процвітання має Центральноафриканська республіка – 166-те місце та Південний Судан – останнє 167-ме місце.

Для розрахунку індексу бралися до уваги 12 показників: безпека, особиста свобода, управління, соціальний капітал, інвестиційний клімат, умови підприємств, доступ до ринку та інфраструктура, економічна якість, умови життя людей, здоров'я, освіта і стан довкілля. (thePage / Радіо Свобода)


Більше новин

У ФРН поки відмовилися від посилення локдауну. Наміри уряду ФРН посилити правила нинішнього "м'якого локдауну" не знайшли підтримки більшості керівників земельних урядів. Утім, наступного тижня канцлер Анґела Меркель знову обговорить з ними ситуацію з пандемією. Раніше німецькі ЗМІ цитували проєкт рішення, який був винесений на обговорення. У документі, зокрема, жителів мали закликати повністю відмовитися від приватних святкувань до Різдва. Також уряд пропонував законодавчо обмежити контакти між людьми. Зокрема, дітям і підліткам мали б дозволити у вільний час зустрічатися лише з одним "постійним другом", а дорослим - проводити зустрічі тільки з представниками одного "постійного дружнього домогосподарства". (DW)

Угорщина та Польща заблокували бюджетний пакет ЄС. Через суперечку навколо прив'язки отримання коштів ЄС до дотримання країнами принципів “верховенства права” Угорщина і Польща наклали вето на європейський бюджетний пакет з фондом допомоги від коронакризи. У липні, після кількох днів переговорів, глави держав і урядів ЄС погодили бюджет ЄС, який становить 1,1 трильйона євро на період з 2021 до 2027 року. Водночас вони погодили тоді ж план економічного відновлення від коронакризи обсягом 750 мільярдів євро. Щодо обох країн у Брюсселі вже кілька років триває процедура, яка зрештою може призвести до позбавлення країн права голосу в ЄС. (DW)

ВООЗ: вакцина не зупинить пандемію COVID-19. Про це заявив глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебреєсус. Він зазначив, що навіть після початку вакцинації доведеться продовжувати практику спостережень за поширенням коронавірусу; продовжити тестувати людей на коронавірус, а також ізолювати хворих; відстежувати та відправляти на карантин людей, які контактували з хворими; заохочувати людей зберігати пильність. (Радіо Свобода)

Американська Moderna також заявила про успішне тестування вакцини. Американська фармацевтична компанія Moderna представила дані, котрі підтверджують ефективність розробленої нею вакцини від коронавірусу. Згідно з оприлюдненими даними, ефективність експериментальної вакцини становить 94,5 відсотка. За механізмом роботи вона аналогічна вакцині від Pfizer і BioNTech. Крім того, очікується, що вартість вакцини від Moderna буде значно вищою за ціну продукції конкурентів. Ціна на дозу коливатиметься від $25 до $30. Розробки AstraZeneca та Оксфордського університету, за попередніми даними, коштуватимуть близько $4. Інший розробник — Johnson & Johnson — планує брати за свій препарат $10, а Pfizer та BioNTech — $20. У компанії зазначили, що Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) розпочинає попередню перевірку цієї експериментальної вакцини з метою отримання нею необхідних дозволів. Європейська Комісія (ЄК) веде переговори з Moderna щодо постачання до 160 мільйонів доз вакцин, однак контракт ще не укладено. (DW / Радіо Свобода / The Guardian)

США ускладнили правила співбесіди для набуття американського громадянства. Кількість запитань на тему американської історії та політики зросла на третину, а кількість співбесід, проведених за день, скоротиться. Оновлений тест матиме 128 запитань (замість 100, як було раніше). Під час співбесіди заявникам ставитимуть 20 запитань (я не 10, як було раніше), а щоб скласти іспит, особа має відповісти правильно на 12 запитань (60%). У новому тесті вже не буде запитань із географії, натомість деякі питання вимагатимуть ширших відповідей. (Радіо Свобода)

Київський апеляційний суд скасував заочний арешт Віктора Януковича. Київський апеляційний суд скасував заочний арешт екс-президента України Віктора Януковича. "Апеляційну скаргу захисників (…) Януковича задовольнити частково. Рішення слідчого судді Печерського суду від 12 травня 2020 року, яким задоволено клопотання слідчого (…) і застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою скасувати (…) призначити новий розгляд у суді першої інстанції", - ідеться в рішенні суду. (DW)

Голуба продали за рекордні $1,9 млн. Дворічного бельгійського голуба для перегонів продали за $1,9 млн - це рекордна вартість для цих птахів в історії аукціонів. Початкова ціна, з якої розпочиналися торги, становила трохи більше 200 доларів, але зрештою покупець із Китаю погодився заплатити за нього майже в 10 тисяч разів більше. Проданий голуб на прізвисько Нью Кім є переможцем низки голубиних перегонів. Саме в Китаї голубині перегони є дуже популярними. В рамках цих змагань птахів відвозять за сотні кілометрів від голубника і випускають на волю. Виграє той голуб, який швидше за інших повернеться назад. Водночас вважається, що в Бельгії розташовані найкращі розплідники голубів для перегонів. В країні близько 20 тисяч таких "голубиних ферм". (BBC Ukr)

Житель Канади Джеймс Блеквуд годує єнотів, які живуть в місцевих лісах, після чого викладає відео про це на Youtube-каналі Raccoon Whisperer (Заклинатель єнотів). Джеймс Блеквуд почав доглядати за єнотами разом зі своєю дружиною більше 25 років тому. Перед смертю вона попросила, щоб чоловік надалі дбав про єнотів і Блеквуд виконав її прохання. (Bored Panda)

Один раз побачити

Сервіс Netflix показав трейлер іспанського кримінального серіалу “The Minions of Midas” (Фаворити Мідаса). Несподівано основою сценарію серіалу стало коротке оповідання Джека Лондона, яке вийшло у 1901 році. Таємнича організація шантажує мільйонера, медіа-магната. Рішення, яке він ухвалить, може означати життя або смерть. Актори: Луїс Тосар, Марта Бельмонте, Ґільєрмо Толедо, Карлос Бланко, Марта Міланс та інші. (Decider)

Цей день в історії

17 листопада 1869 року - Офіційне відкриття Суецького каналу, який зв'язав для судноплавства води Середземного і Червоного морів.

17 листопада 1967 року - Британська група The Beatles закінчила роботу в студії над альбомом Magical Mystery Tour.

За православним календарем 17 листопада іменини відзначають: Олександр, Микола, Никандр, Соломiя, Ярема.


Нам потрібна ваша підтримка. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар:

Вдалого дня!

Сергій РАЧИНСЬКИЙ