Вісткар #551

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 20 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

В Україні штрафуватимуть за перебування в будівлях і транспорті без маски

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який запроваджує штрафи за перебування в громадських будівлях і громадському транспорті без захисних масок.

Верховна Рада ухвалила цей закон 6 листопада.

“Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот” матиме наслідком накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 гривень). (Радіо Свобода)


У СБУ пояснили обшуки в музеї Революції гідності. Керівництво музею Революції гідності й приватних підрядників підозрюють у розкраданні 111 мільйонів гривень бюджетних коштів, повідомила Служба безпеки України. “Підрядникам був перехований аванс у розмірі 80 відсотків від суми договору, що склало 111 мільйонів гривень. Однак правоохоронці з'ясували, що у встановлені угодами терміни роботи фактично не проводились. Натомість більшість отриманих підрядником бюджетних коштів було витрачено не на цілі, які прописані у відповідних договорах", - повідомила прес-служба СБУ (DW)

Країни ЄС за рік виробили 16 мільярдів літрів вина, найбільше - Італія та Іспанія. У 2019 році країни-члени ЄС експортували 7,1 млрд літрів вина. Майже половина цього вина була експортована до країн за межами ЄС (3,1 млрд. літрів, або 43% від загального експорту вина). Найбільше вина за межами ЄС було експортовано до Великобританії (0,69 млрд. літрів, або 22% експорту поза ЄС) та США (0,65 млрд. літрів, 21%), за ними йдуть Росія (0,28 млрд. літрів, 9%) та Китай (0,25 млрд. літрів, 8%). Італія була найбільшим експортером вина, продавши 1,1 млрд літрів у 2019 році, що становить 34% експорту вина поза країнами ЄС. Далі йдуть Франція (0,8 млрд. літрів, 25%) та Іспанія (0,7 млрд. літрів, 22%). Держави-члени ЄС загалом імпортували 4,8 млрд. літрів вина в 2019 році. Лише 16% надходило з країн, що не входять до ЄС, зокрема з Чилі (0,17 млрд. літрів, 23% імпорту поза ЄС) та Південної Африки (0,16 млрд. літрів, 21%). (ЕП)

Оголосили лауреата міжнародної Букерівської премії 2020 року. У четвер ввечері шотландський письменник Дуглас Стюарт за свій дебютний роман «Шаґґі Бейн» був оголошений у Лондоні лауреатом Букерівської премії 2020 року. Церемонія проходила онлайн. Стюарт отримав приз в розмірі 50 000 фунтів стерлінгів. “Шаґґі Бейн” – перший роман Дугласа Стюарта, заснований на його власних спогадах із дитинства. Це розповідь про хлопчика Шаґґі, який росте в Глазго в 1980-х роках, а його мати бореться із залежністю. 44-річний Стюарт присвятив книжку своїй мамі, яка померла від алкоголізму, коли йому було 16 років. Букерівська премія - літературна нагорода, яка з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. За 40 років вона стала провідною в галузі літератури. Зараз її вручають англомовним авторам з усіх країни світу, а раніше - тільки країн британської співдружності. (Радіо Свобода / BBC Ukr)

Марсохід NASA надіслав на Землю аудіофайл. Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance, який 18 лютого 2021 року здійснить посадку в північній півкулі Марса, відправив на Землю записаний ним звук. Це вібрації механізмів апарату. Запис був зроблений з метою перевірки стану систем під час польоту. "Наша система працює і готова спробувати записати звук під час посадки на Марс", - повідомили в NASA. (ЕП)

Найкращі фото з конкурсу “2020 International Landscape Photographer of the Year”. (The Atlantic)

Один раз побачити

Disney+ показав трейлер різдвяної комедії “Godmothered“ з Джилліан Белл у головній ролі. Фея без досвіду береться допомогти 10-річній дівчинці. Нажаль, її вже встигли перетворити на 40-річну мати-одиначку, репортерку телеканалу (її грає Ісла Фішер). Режисерка - Шарон Магвайр (Sharon Maguire), яка стала відомою завдяки її "Щоденнику Бріджит Джонс". Картина виходить на екрани 4 грудня. (UPI)

Цей день в історії

20 листопада 1917 року - за кілька днів після Жовтневого перевороту, Українська Центральна Рада ухвалила ІІІ Універсал, яким було проголошено Українську Народну Республіку у складі федеративної Росії. При обговоренні проекту документу найбільші дискусії точились навколо скасування приватної власності на землю та прав національних меншин.

20 листопада 1945 року - в Палаці юстиції у Нюрнберзі за участю представників Великої Британії, США, СРСР та Франції розпочались засідання Міжнародного військового трибуналу проти 24-х високопоставлених діячів нацистської Німеччини, звинувачених у злочинах проти людства та військових злочинах. Керував процесом, що тривав десять місяців і складався з 216 судових сесій, британський суддя Джеффрі Лоуренс.

20 листопада 1985 року - Microsoft випустила свою першу операційну систему Windows 1.0.

За православним календарем 20 листопада іменини відзначають: Анатолiй, Валерiй, Олександр, Олексій (Алексій), Валерій, Веніамін, Георгій, Євген, Єлизавета (Єлисавета), Іван (Іоанн), Іларіон (Іларіон), Каллінік (Каленик, Калина), Кирило, Лазар, Лонгин, Максиміан, Михайло, Никандр, Микола, Никон, Павло, Рафаiл, Федір (Феодор), Федот (Феодот).


Ми вдячні за вашу підтримку! Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар:

Вдалого дня і гарних вихідних!

Сергій РАЧИНСЬКИЙ