Вісткар #573

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 22 грудня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Українці не висловлюють позитивних очікувань на 2021 рік

Згідно з даними опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, у 2020 році "подією року" 43% респондентів назвали епідемію COVID-19. 12% українців назвали негативною подією цього року війну на Донбасі, 5,6% - підвищення цін на товари, ліки і зростання тарифів.

Що стосується очікувань українців від 2021 року, то, як свідчать дані опитування, вони теж переважно негативні. Тільки 25% очікують зростання добробуту.

Що стосується боротьби з пандемією, то думки українців розділилися. Згідно з опитуванням, 45% українців вважають, що епідемія наступного року припиниться, тоді як 46% так не думають.

28% переконані, що відновлення миру на Донбасі в 2021 році не буде, що, найімовірніше не буде - 41% опитаних. Не вірять українці й у подолання корупції в наступному році: 52% вважають, що цього точно не станеться, і 33% думають, що цього, найімовірніше, не буде.

Водночас, як показало опитування, українці схильні вірити в кадрові зміни в органах влади в новому році. (Інтерфакс-Україна)


Більше новин

Трамп оскаржив результати виборів президента в Пенсильванії у Верховному суді США. Чинний президент США Дональд Трамп надалі не визнає своєї поразки на виборах глави держави. Виборчий штаб Трампа подав апеляцію до Верховного суду США з проханням переглянути та визнати недійсними рішення Верховного суду штату Пенсильванія щодо підсумків голосування у штаті, повідомили в штабі в неділю, 20 грудня. Предметом суперечки є рішення суду штату щодо голосування поштою. На думку команди Трампа, своїми рішеннями судді порушили Конституцію та відкрили шлях для маніпуляцій і зарахування великої кількості нелегальних голосів. Штаб Трампа просить суд задовольнити скаргу та здійснити заміну виборників від цього штату до 6 січня, коли Конгрес затверджуватиме рішення виборників про перемогу демократа Джо Байдена. (DW)

Конгрес США погодив $900 млрд допомоги економіці через епідемію. Після кількох місяців невдалих переговорів лідери Сенату і Палати представників заявили, що нарешті досягли двопартійної згоди щодо пакету підтримки, який отримав достатню кількість голосів від демократів та республіканців в обох палатах Конгресу. 91 сенатор виступив "за", 7 конгресменів висловилися "проти". Конгрес поєднав цю підтримку з законопроєктом про фінансування уряду на 2021 фінансовий рік США на суму $1,4 трлн. Тепер законопроект надійде на підпис президенту Дональду Трампу. Раніше в Білому домі заявляли, що законопроект буде підписаний. (Радіо Свобода / Інтерфакс-Україна)

Влада Китаю залучала сотні тисяч інтернет-тролів, щоб нівелювати небезпеку від коронавірусу. Китайська влада у 2020 році використала інтернет-тролів для створення враження про те, що ситуація з вірусом перебуває під контролем. Про це йдеться в спільному розслідуванні видань The New York Times і ProPublica, які отримали від хакерів більше 3200 урядових директив і 1800 службових записок. Спочатку документи наказували новинним сайтам використовувати тільки матеріали, затверджені і опубліковані урядом, а також відмовитися від порівнянь зі спалахом атипової пневмонії 2002 року. На початку лютого директиви стали більш конкретними: у багатьох з них підкреслювалося, що не можна просувати будь-які негативні новини про вірус, “щоб не викликати паніку в суспільстві”. Новинним агентствам і коментаторам пропонувалося робити акцент на героїчні зусилля лікарів, а також підкреслювати роль Компартії в боротьбі з вірусом. За оцінками дослідників, інтернет-тролями в Китаї працюють сотні тисяч людей, більшість з них - держслужбовці та партійні працівники нижчої ланки, а також студенти і викладачі університетів. (ProPublica)

Росія: Навальний опублікував розмову з одним зі своїх ймовірних отруйників. Олексій Навальний стверджує, що майже годину говорив телефоном з одним із ймовірних учасників операції з його отруєння. Той розповів багато подробиць. Телефонна розмова з Костянтином Кудрявцевим тривала близько 49 хвилин, під час розмови він розповів про деталі операції і припустив, що причинами її невдачі стали оперативна посадка літака в Омську і допомога медиків швидкої допомоги. Крім того, співрозмовник зазначив, що вважає операцію добре спланованою. У ФСБ заявили, що розслідування щодо отруєння Навального не було б можливим без підтримки іноземних спецслужб, а його розмова нібито з одним із отруйників є підробкою, якій буде дана оцінка. (DW / DW)

Кров’яний тиск необхідно вимірювати на обох руках. Нове дослідження дає підстави вважати, що різниця у показниках кров’яного тиску на руках людини є ознакою серйозних проблем зі здоров’ям. Вчені університету University of Exeter пов’язують наявність різниці у показниках тиску з небезпекою інфарктів, інсультів та передчасної смерті. Такі висновки зроблені на підставі вивчення показників тиску крові з 24 глобальних дослідженнях у яких брали участь 54 тис людей. За оновленими даними різниця у систолічному тиску на двох руках у 10 mmHg вже є підставою для додаткового вивчення можливих ризиків. (Sky News)

У новорічно-різдвяний період українці матимуть три тривалих вікенди. Три періоди з 3-4 вихідних днів очікуються в Україні найближчим часом з огляду на святкування Нового Року і Різдва Христового за григоріанським і юліанським календарями. Так, у п'ятницю, 25 грудня, християни західного обряду святкують Різдво Христове. Українці відпочиватимуть три дні поспіль (25-27 грудня), оскільки 25 грудня є державним вихідним. Новий рік настане в ніч на п'ятницю, отже, 1-3 січня 2021 року також ще будуть вихідними днями. 7 січня Різдво Христове в Україні святкуватимуть християни східного обряду. Це державне свято припадає на четвер. Уряд переніс робочий день із п'ятниці, 8 січня 2021 року на суботу, 16 січня 2021 року. Отже, в Україні буде чотири вихідних дні поспіль із 7 до 10 січня включно. (Інтерфакс-Україна)

Один раз побачити

Режисер "Володаря кілець" Пітер Джексон представив фрагмент документального фільму “The Beatles: Get Back”. Він вийде в прокат в 2021 році. Джексон нагадав, що робота над картиною затягнулася через пандемію. “Єдина хороша новина - те, що ми працюємо з Нової Зеландії. Оскільки наша країна майже перемогла вірус, ми змогли повернутися в монтажну і продовжити роботу”, - розповів режисер. У фільмі використані 56 годин плівки, знятої в 1969 році. Тоді The Beatles вирішили зробити фільм про роботу над новими піснями і для цього щодня репетирували в присутності знімальної групи. Фіналом проекту став легендарний концерт на даху студії - останній публічний виступ The Beatles в повному складі. З відзнятого матеріалу був змонтований фільм “Let It Be”, що вийшов в 1970 році. Зараз цей фільм реставрують і випустять разом із новою картиною. (Billboard)

Цей день в історії

22 грудня 1808 року - у віденському театрі “Ан дер Він” в рамках бенефіс-концерту Людвіга ван Бетховена відбулась прем’єра його “П’ятої симфонії”, яка на той час значилась під №6 і мала назву “Велика симфонія до-мінор”. Через загальний провал концерту слава до неї прийшла лише через кілька років.

22 грудня 1989 року - Вперше після зведення Берлінської стіни Бранденбурзькі ворота відкрилися для вільного проходу жителів ФРН і НДР.

За православним календарем 22 грудня іменини відзначають: Ганна, Василь, Володимир, Єфросинія, Олександр і Степан.


Дякую, що ви з нами! Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний для них спосіб:

  • PATREON

  • monobank

  • Bitcoin (BTC): bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n

  • Ethereum (ETH): 0x866ed00831d3b4c36E1c6C216Aff226d658Cf1Fe

Вдалого дня!

Сергій РАЧИНСЬКИЙ