Вісткар #574

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 23 грудня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Україна опинилася на 110 місці зі 162 країн світу в рейтингу свободи людини

Україна посідає 110 місце в Індексі свободи людини (Human Freedom Index 2020) за даними американського Інституту Катона. Це на чотири позиції краще, ніж у попередньому звіті. Індекс рахується від 0 до 10. Україна має показник - 6,45.

Лідером рейтингу є Нова Зеландія з індексом 8,87, на другому місці - Швейцарія (8,82), на третьому – Гонконг (8,74). Далі йдуть Данія, Австралія, Канада, Ірландія, Естонія, Німеччина, Швеція. Усього в рейтингу 162 держави. На останньому місці - Сирія (3,97).

Індекс розраховується на підставі оцінок за 12 показниками: верховенство права, свобода пересування, свобода віросповідання, безпека та захищеність, розвиток громадянського суспільства, свобода слова та передачі інформації, ідентичність і стосунки, розмір органів держуправління, правова система та права власності, доступ до стійкої валюти, свобода торгівлі на міжнародному рівні, регулювання кредитування, праці та бізнесу. (Cato)


Більше новин

У МОЗ планують за 2 роки вакцинувати від COVID-19 щонайменше 50% українців. Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України затвердив план імунізації населення від COVID-19, який передбачає впродовж 2021–2022 років охопити вакцинацією від нової коронавірусної інфекції щонайменше 50% населення України. Планом затверджено чотири етапи вакцинації населення: 1) січень–квітень 2021 року – люди з найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19; 2) квітень–червень 2021 року – люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги; 3) червень–вересень 2021 року – люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави; 4) вересень 2021 – березень 2022 року – люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави. (Радіо Свобода)

Facebook і Google у 2018 році домовилися про співпрацю на рекламному ринку. Компанії погодилися уникати конкуренції між їхніми онлайновими рекламними інструментами. За угодою Facebook отримав “спеціальні умови” для використання рекламними сервісами від Google. Компанії розуміли, що їхня діяльність має ознаки змови і може стати предметом розслідування. Саме тому частиною угоди було рішення захищати одне одного у випадку застосування державою проти них анти-трастових рішень. Інформація про угоду потрапила до рук генеральної прокуратури 10 штатів США. Серед іншого там йдеться про використання “кодових” імен героїв Star Wars у листуванні між Google і Facebook. (CNBC)

Байден отримає офіційний твіттер-аккаунт президента США без передплатників. Адміністрація Twitter не буде передавати обраному президенту США Джо Байдену передплатників офіційного аккаунта президента @POTUS і офіційного аккаунта Білого дому @WhiteHouse. Twitter направить передплатникам особистих акаунтів Байдена і Камали Харріс, яка стане віце-президентом в його адміністрації, повідомлення про можливість підписатися на офіційний акаунт перехідної команди Байдена @transition46. Пізніше цей аккаунт перейменують в офіційний акаунт Білого дому @WhiteHouse. Чому Байдену не передадуть нинішніх передплатників офіційних твіттер-акаунтів, невідомо. Барак Обама став першим чинним президентом США, який почав використовувати твіттер для офіційної комунікації. Аккаунт @POTUS, який він використовував, після його відходу з посади був перейменований в @POTUS44 і заморожений. Для Дональда Трампа був створений новий акаунт @POTUS, який пізніше перейменують в @POTUS45 і теж заморозять. Зараз у аккаунта @POTUS 33,2 мільйона передплатників. Персональний акаунт Трампа @realDonaldTrump налічує 88,5 мільйона передплатників. У Джо Байдена 21,6 мільйона передплатників. (meduza)

У 2024 році Apple планує випустити автономне авто на масовий ринок. Проектом під назвою "Project Titan" передбачається розробка недорогого електромобіля зі значною дальністю поїздки на одному заряді акумулятора. Apple працює і над розробкою дешевого акумулятора для такого авто. Не виключено, що система автономного управління автомобілем від Apple буде вбудована у існуючу модель електрокару. Якщо ж Apple вирішить розробляти своє авто, випускати його буде третя компанія. Партнери також залучені для розробки системи радарів, які здатні сканувати місцевість і дозволять “бачити” її автомобілю, якому не потрібний водій. (Reuters)

Оголошено “шортліст” номінантів на Шевченківську премію 2021. Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив короткий список номінантів. Переможців конкурсу планують визначити в лютому 2021 року. (knpu)

Екс-нардеп Павленко купив "Наше Радіо". Радіохолдинг "ТАВР-медіа", що володіє 100% ВАТ "Наше Радіо", продав компанію народному депутату VI скликання Віктору Павленку (раніше входив до складу фракції "Блок Юлії Тимошенко"). Раніше радіостанція "Наше радіо" входила до медіахолдингу UMH українського олігарха Сергія Курченка. (Інтерфакс-Україна)

Якщо через погоду вам не довелося побачити “поєднання” Юпітера і Сатурна, це можна зробити прямо тут. Унікальне астрономічне явище знімалося у багатьох обсерваторіях світу.

Як американці прикрашають свої домівки до Різдва. Це схоже на змагання з сусідами. Переконатися у цьому можна на відео, знятому в одному із містечок в США.

Статистика

У рейтингу за результатами перегляду у всьому світі зібрано кращі 10 фільмів та кращі 10 ТБ-серіалів, які виходили у 2020 році на Netflix. (Flixpatrol)

Один раз побачити

В Amazon показали трейлер сиквелу легендарної комедії від 1988 року “Coming to America”. В головних ролях в “Coming 2 America” знялися Едді Мерфі та Арсеніо Холл. Режисер - Крейг Брюер (Craig Brewer). Картина виходить на Amazon 5 березня наступного року. (Deadline)

Цей день в історії

23 грудня 1595 року - в зaлi Кoстянтина Ватиканського палацу єпископи Іпатій (Потій) і Кирило (Терлецький) склали обітницю послуху понтифіку Рима від імені західних єпархій Київської митрополії. Цього ж дня апостольською конституцією «Magnus Dominus» папа Климент VIII проголосив прийняття руських владик з їх духовенством і вірними в лоно католицької Церкви. Унію, затверджену наступного року собором у Бресті, підтримали Київська та Полоцька архієпархії і Пінська, Луцька, Володимирська й Холмська єпархії; Львівська та Перемиська єпархії приєднались до Руської унійної церкви через століття.

23 грудня 1888 року - Вінсент ван Гог у запалі сварки з Полем Гогеном відрізав собі частину вуха.

23 грудня 1947 року - в компанії Bell Laboratories продемонстровано роботу напівпровідникового підсилювача-тріода на основі кристалу германію, який згодом отримав назву транзистор. У 1956 році автори відкриття транзисторного ефекту Вільям Шоклі, Джон Бардін і Волтер Браттейн стали лауреатами Нобелівської премії з фізики.

За православним календарем 23 грудня іменини відзначають: Анатолій, Ангеліна, Анна, Григорій, Дорофій, Євген, Євдокія, Іван (Іоанн), Костянтин, Лаврентій, Михайло, Микола, Олександр, Олександра, Олексій, Петро, ​​Сергій, Степан (Стефан), Тетяна, Фекла, Фома і Яків.


Дякую, що ви з нами! Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний для них спосіб:

  • PATREON

  • monobank

  • Bitcoin (BTC): bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n

  • Ethereum (ETH): 0x866ed00831d3b4c36E1c6C216Aff226d658Cf1Fe

Вдалого дня!

Сергій РАЧИНСЬКИЙ