Вісткар #583

Доброго ранку! Вітаю вас прохолодного вівторка 19 січня. Я хочу окремо привітати нових читачів, які приєдналися до нас у новому році. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Податкова у грудні списала боргів на понад мільярд гривень

Державною податковою службою України 21.12.2020 було “в автоматичному режимі” проведено списання податкового боргу платників податків, який обліковувався станом на 01.11.2020 та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання.

Основною умовою для списання була наявність у платника податків податкового боргу, сукупний розмір якого за усіма податками і зборами не перевищував 3060,00 гривень.

За оперативними даними інформаційно-телекомунікаційної системи податкових органів, фактично списано такого податкового боргу у 3 млн 656 тис. платників на загальну суму 1 187,4 млн гривень. (tax.gov)


Більше новин

США: Рівень підтримки дій Трампа помітно впав. Згідно з даними дослідницького центру Pew, Трамп залишає Білий дім із найнижчим рейтингом за всю історію свого правління – в тому числі серед виборців республіканців. Лише 29% опитаних схвалюють роботу президента. Водночас 68% опитаних не бажають, щоб Трамп був вагомою політичною фігурою в майбутньому. CNN повідомляє, що роботу президента схвалюють 34% американців – на противагу 42% в опитуваннях, які проводилися перед виборами президента. За даними CNN, 55% опитаних американців вважають, що Дональд Трамп відповідальний за штурм Капітолію. Втім, відповіді прихильників різних партій кардинально різняться. Натомість NBC стверджує, що рейтинг президента з листопада практично не змінився, і штурм Капітолію на це майже не вплинув. За даними NBC, рівень схвалення роботи президента зберігається на позначці 43%. 58% опитаних NBC висловили переконання, що Дональд Трамп є гіршим за більшість інших президентів США. 40% заявили, що він є кращим за інших президентів. (Радіо Свобода / Pew)

Мінськ позбавили права приймати Чемпіонат світу з хокею. Через політичні протести та з міркувань безпеки Міжнародна федерація хокею з шайбою вирішила не проводити Чемпіонат світу в Мінську. Раніше провідні спонсори відмовилися підтримувати чемпіонат у Білорусі. (DW / BBC Ukr)

В понеділок всупереч обмеженням в Польщі мали намір відкритися 120 закладів - готелі, ресторани, бари та кав'ярні. Підприємці пішли на цей крок, тому що виявилися на межі банкрутства. Обмеження повинні були діяти до 17 січня включно, але уряд вирішив розтягнути їх до кінця місяця. Список місць, які відкриті або планують відкритися під час обмежень, можна знайти в twitter. За відкриття ресторанів, спортивних або нічних клубів можна отримати штраф до 30 тисяч злотих (6,6 тис євро). Віце-міністр Ярослав Говін заявив, що підприємці, які порушують обмеження, можуть не отримати антикризову підтримку від держави. (gazeta.pl)

Олексія Навального арештували на 30 діб. Суд, засідання якого проходило прямо у відділку поліції, засудив Олексія Навального на 30 діб арешту. Саме про такий термін просила російська Федеральна служба виконання покарань. (DW)

Ракета Virgin Orbit успішно запустила дев’ять супутників. В неділю успіхом завершився запуск ракети-носія в рамках проекту Virgin Orbit's LauncherOne. Вона досягла запланованої орбіти і запустила дев’ять міні супутників CubeSat, які є частиною навчальної програми NASA і кількох університетів. Ракета LauncherOne спочатку розганяється прикріпленою до корпусу літака Boeing 747, а потім, у повітрі, запускається її реактивний двигун і двоступенева ракета далі рухається автономно. Проект Virgin Orbit виконується компанією Virgin Galactic мільярдера Річарда Брансона, який захопився ідеєю пілотованого суборбітального польоту у 2017 році. (CNN / The Associated Press)

Доходи від експорту нафти з Росії падають. Доходи від експорту нафти з Росії за січень - листопад 2020 року впали на 40,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року і склали $66,4 млрд. Про це свідчать дані митної служби. Разом з тим, доходи компаній від експорту бензину з Росії за той же період скоротилися на 14% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Загальна сума поставок склала $2,06 млрд. Власне, обсяг експорту палива виріс на 26% - до 5,45 млн тонн. Всього доходи російських компаній від експорту нафтопродуктів за 11 місяців 2020 року склали $40,7 млрд. Це на 33% менше, ніж в 2019 році. (banki.ru)

Fiat та Peugeot об’єднались в одного з найбільших автовиробників світу. Fiat Chrysler та Peugeot завершили процес об’єднання в автогрупу Stellantis, що стала четвертою найбільшою у світі. Угоду оцінюють у $52 млрд. Новоутворена Stellantis матиме досить ресурсів, аби розпочати виробництво електрокарів та конкурувати з більшими гравцями на ринку. (ЕП / Reuters)

Fender святкує 75-річчя випуском ювілейної серії електрогітар. Цього року легендарний виробник електрогітар компанія Fender святкує 75-річчя. З цієї нагоди виробник запропонував музикантам спеціальні версії своїх культових моделей – Telecaster, Stratocaster, Precision Bass і Jazz Bass. Засновник компанії Кларенс Фендер (Clarence Leonidas Fender) працював бухгалтером, але захоплювався електронікою. Наприкінці 30-х років він позичив трохи грошей і заснував радіо майстерню у місті Фуллертон, у Каліфорнії. Але невдовзі музиканти почали масово звертатися до нього по звукову апаратуру, яку виробляла і продавала його майстерня і яка швидко стала популярною. (New Atlas)

В США дозволено професійне використання дронів без присутності пілота. Регулятор Federal Aviation Administration (FAA) дозволила автономне використання комерційних дронів без необхідності мати поблизу спеціально підготованого пілота. В той же час, пілоти мають спостерігати за польотами таких дронів у віддаленому режимі. (Engadget / The Verge)

В Єгипті виявили ще 50 саркофагів. Археологи, які працюють в некрополі в містечку Саккара поблизу Каїра, знайшли ще 50 саркофагів, які добре збереглися. Саркофаги виготовлені з дерева і відносяться до періоду Нового Царства - між 16 і 11 століттям до н.е. У листопаді вже було повідомлення про більше ніж 100 неушкоджених саркофагів знайдених поблизу. (The Guardian)

Фокусники святкують 100-річчя найпопулярнішого трюка. Відзначається столітній ювілей “розпилювання людини навпіл”. Сто років тому в неділю ілюзіоніст P.T. Selbit закрив жінку в дерев’яній скрині на сцені лондонського театру Finsbury Park Empire і розпиляв її прямо через деревину, створивши таким чином, класичний трюк. (Reuters)

Один раз побачити

Серіал “For All Mankind“, в якому події розгортаються у уявному минулому, повертається з другим сезоном. У 1983 році триває Холодна війна і протистояння СРСР і США у космосі, зокрема на Місяці. Перший епізод з 10 виходить на Apple TV+ у п’ятницю 19 лютого. Наступні епізоди будуть показані по п’ятницях. (/Film)

Цей день в історії

19 січня 1907 року - У журналі Variety з'явилися перші рецензії на кінофільми.

19 січня 1939 року - Американець Ернест Хауз з міста Форт-Аткінсон (штат Вісконсин) встановив непобитий досі рекорд з общипування курки - 4,4 секунди.

19 січня 1955 року - Президент США Дуайт Ейзенхауер дозволив вперше показати по телебаченню (а також в кіножурналах новин) відзняту прес-конференцію. 33-хвилинну зустріч скоротили до 28,5 хвилин на вимогу телевізійників.

19 січня 2010 року - фільм “Аватар” Джеймса Камерона встановив рекорд касових зборів — $500 млн за місяць.

19 січня 2014 року - в Києві почалось силове протистояння з режимом президента Віктора Януковича, яке закінчилось через місяць його втечею з країни.


P.S. Новина, яку ми поширили вчора під назвою “Український фільм "Атлантида" – у лонг-лісті премії BAFTA” не відповідає дійсності. Картина лише потрапила у перелік, який подано на розгляд. Longlist буде оголошено 4 лютого.


Друзі, проект “Вісткар” існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!

Сергій РАЧИНСЬКИЙ