Вісткар #601

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 12 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Європарламент жорстко розкритикував Україну

Європейський парламент (ЄП) затвердив резолюцію, що стосується виконання Україною Угоди про асоціацію. “За” проголосували 526 депутатів, проти - 79, а 71 утримався. Доповідачем по Україні виступив депутат від групи Європейської народної партії Міхаель Галлер з Німеччини.

У документі міститься безліч критики України. Вона стосується корупції, яка гальмує реформи, відсутність політичної волі для забезпечення незалежності судів і іншого. В ЕП вказали, що, незважаючи на успіхи у виконанні зобов'язань, країні потрібно завершити реформи в сфері верховенства закону та боротьби з корупцією.

У резолюції також йдеться про те, що потенціал проведених реформ не реалізується. Це пов'язано з динамікою процесу і різними інституційними проблемами, а також з внутрішньої інституційної нестабільністю, відсутністю чітких орієнтирів, слабким потенціалом і впливом пандемії. Більш того, впливає також відсутність політичної рішучості забезпечити повну незалежність судових і економічних інститутів і недопущення вибіркового використання правосуддя.

Також Галлер згадав про роботу Верховної Ради, заявивши, що темпи законодавчої діяльності, особливо в другій половині 2019 року, для швидкого проведення реформ іноді приносили шкоду парламентського контролю, прозорості та якості законодавства. (thepage)


Більше новин

Китай заборонив мовлення BBC World News. Телевізійному каналу BBC World News заборонили мовлення на материковій території Китаю за "серйозне порушення правил висвітлення новин". У своїй заяві Адміністрація національного радіо і телебачення Китаю (NRTA) в четвер вказала, що BBC World News серйозно порушила правила теле- і радіомовлення на території КНР. У зв'язку з цим відомство вказало на репортажі, які, з точки зору влади країни, не відповідали принципам правдивості та об'єктивності, підривали національні інтереси і етнічну солідарність Китаю. (BBC Ukr)

У Німеччині продовжили жорсткий локдаун. Про продовження локдауну домовилися під час відеоконференції канцлер Ангела Меркель з прем’єр-міністрами федеральних земель. Саме канцлер наполягала на продовженні карантину, посилаючись на загрозу розповсюдження нових мутацій коронавірусу. У Німеччині залишаться закритими готелі, ресторани і кафе, театри і кінотеатри, фітнес-студії, підприємства роздрібної торгівлі, за винятком продовольчих магазинів і аптек. При цьому затверджені заходи передбачають ряд винятків. З 1 березня дозволено відновити роботу перукарень. “Базовий принцип «ми залишаємося вдома» як і раніше є важливим інструментом в боротьбі проти пандемії”, – наголосили під час прес-конференції. (Радіо Свобода)

Влада Ірландії продовжила локдаун через COVID-19 до квітня. В Ірландії до квітня продовжено режим загальної ізоляції через коронавірус COVID-19, повідомив у четвер прем'єр-міністр країни Мікал Мартін. "Ми очікуємо збереження посилених обмежувальних заходів до Великодня", - заявив він в ефірі каналу RTE. Мартін зазначив, що точний план дій іще визначатиметься, але пріоритетом для уряду є плани відновлення роботи навчальних закладів. (Інтерфакс-Україна)

США: 72% республіканців переконані, що Байден виграв нечесно. В той же час, 66% всіх американців, згідно до опитування, вважають перемогу Байдена законною, а 34% - незаконною. (Newsweek)

Запрацював сайт до ювілею Лесі Українки. На сайті 150imenlesi.org з’являтиметься інформацію про заходи, які з нагоди ювілею впродовж 2021 року відбуватимуться під егідою міністерства та Державного агентства з питань мистецтв та мистецької освіти. На сайті розміщена інформація про офіційне відкриття мистецького проекту “Леся Українка. 150 імен” з нагоди ювілейного року Лариси Петрівни Косач-Квітки. Захід відбудеться у день народження поетеси 25 лютого в Українському домі. (Радіо Свобода)

Помер джазовий музикант Чик Коріа. Американський джазовий піаніст і композитор Чік Коріа помер на 80-му році життя в своєму будинку в місті Тампа, штат Флорида. Він страждав на рідкісну форму раку, яку діагностують лише недавно. Чик Коріа вважається одним з піонером стилю джаз-фьюжн. За свою кар'єру він випустив понад 80 альбомів і був удостоєний 23 премій “Греммі”. У 1972 році Коріа заснував власний колектив Return To Forever, з яким здобув світову популярність. Останній запис Коріа “Plays” датується вереснем 2020 року. (chickcorea.com)

Один раз побачити

Netflix показав трейлер комедії “Yes Day” з Дженніфер Гарднер (Jennifer Garner) і Едгаром Рамірезом (Edgar Ramirez) в ролях батьків, які піддалися популярному нині тренду і вирішили влаштувати своїм дітям день, коли на всі їхні забаганки будуть казати “так”. Комедія виходить 12 березня. (/FILM)

Цей день в історії

12 лютого 1908 року - В Англії опублікований закон, згідно з яким штрафувався кожен, хто дозволяв курити дітям.

12 лютого 1924 року - У Нью-Йорку вперше виконана “Rhapsody in Blue” (Рапсодія в стилі блюз або Блакитна рапсодія) Джорджа Гершвіна.

12 лютого 1947 року - Величезний метеорит впав в Уссурійської тайзі, в західних відрогах Сіхоте-Аліня на Далекому Сході Росії. Зібрано десятки тисяч залізних уламків загальною масою близько 31 тони. За оцінками, загальна маса космічного тіла на момент входження в атмосферу становила близько 1000 тон. Входить до десятки найбільших метеоритів світу.


Проект “Вісткар” існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!

Сергій РАЧИНСЬКИЙ