Вісткар #602

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 15 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Сенат США не підтримав імпічмент Трампу

У Сенаті США не вистачило голосів для ухвалення імпічменту екс-президенту США Дональду Трампу. Лише семеро республіканців проголосували "за".

Під час голосування суботу, 13 лютого, 57 сенаторів визнали Трампа винним у "підбурюванні до заколоту", подіях, що завершилися 6 січня штурмом Капітолія. Натомість 43 сенатори проголосували "проти". Для ухвалення імпічменту потрібно було щонайменше 67 голосів сенаторів, тобто дві третини.

Вирішальним тут стало те, що переважна більшість республіканців відмовилася підтримати сторону обвинувачення, проголосувавши "проти".

Це була вже друга спроба оголосити імпічмент Дональду Трампу - у 2019 році його звинуватили у спробі натиснути на українського президента Володимира Зеленського та намаганні завадити розслідуванню Конгресом закидів у зловживанні владою. Таким чином Трамп став першим президентом в історії США, стосовно якого процедуру імпічменту застосовували двічі і двічі Трамп був виправданий.

Трамп, коментуючи результати голосування, заявив, що його політична активність “тільки починається” і пообіцяв поділитися новинами вже найближчим часом. (DW / The Hill)


Більше новин

Китай звинувачують у приховуванні інформації про інфекцію. За даними отриманими фахівцями World Health Organization (WHO) під час візиту до Китаю, спалах інфекції коронавірусу в країні був значно масштабніший, ніж вважалося раніше. Офіційні кола Китаю відмовилися надавати необроблені дані щодо поширення вірусу, зокрема, доступ до зразків крові, обмежившись лише власними обробленими пізніше висновками. Як вважають в WHO, коронавірус вільно поширювався у Вухані вже у грудні 2019 року, а кількість хворих перевищувала тисячу осіб. (The Guardian / CNN)

На виборах у Каталонії перемагають прихильники незалежності. Партії, які виступають за незалежність Каталонії, перемагають на виборах до регіонального парламенту. Ці партії здобувають загалом від 73 до 80 місць у парламенті, тоді як для абсолютної більшості потрібно отримати 68 зі 135 місць. Водночас високі результати продемонстрували соціалісти, які виступають проти незалежності Каталонії. Їх підтримали 23 відсотки виборців, що дозволило партії посісти перше місце на виборах і отримати 33 місця в регіональному парламенті. (DW)

Штат Юта дозволить приховане носіння зброї без дозволу. Губернатор Спенсер Кокс підписав цей законопроект. Новий закон штату дозволяє кожному, хто має 21 рік, без жодного дозволу носити приховану зброю на території штату. Закон не поширюється на раніше засуджених, визнаних ментально хворими і інші групи населення, яким заборонене володіння зброєю. За словами Utah Shooting Sports Council Кларка Апошяна (Clark Aposhian), цей закон є перемогою власників зброї і дозволить суттєво скоротити “час очікування” для тих, хто опинився у небезпечній ситуації. Юта стала 17 штатом де можна приховано носити зброю без дозволу на це. В США немає штатів, які б безумовно забороняли приховане носіння зброї. (Disrn)

Тільки у 13% людей з коронавірусом спостерігаються симптоми інфекції. Випадки коронавірусу, коли у людини немає симптомів, важко виявити та підрахувати, оскільки люди просто не звертаються до лікаря і не тестуються на коронавірус. Дослідження науковців Чиказького університету демонструє не лише те, що “безсимптомних” випадків значно більше, ніж очікувалося, але й те, що коронавірус передається від людини до людини значно легше, ніж вважали раніше. Хворі, які не мають симптомів, також поширюють вірус, але значно обмеженіше за тих, хто має виразні симптоми, але рівень загрози в такому випадку оцінюється дуже приблизно. (Business Insider)

Британія: Стоунхендж звели в іншому місці, а потім перенесли. Науковці схиляються до думки, що гігантський комплекс з каміння спочатку збудували на відстані до 200 км від поточного місця розташування. Античний монумент звели близько 3200 років до н.е. і він 400 років перебував на території нинішнього Уельсу, а потім мігранти з Уельсу перенесли масивні глиби з собою на нове місце - рівнину поблизу нинішнього Солсбері. (Sciencemag)

Гурт “Океан Ельзи” випустив нову пісню і додав анімацію. Нова пісня під назвою “#БезТебеМенеНема” увійде у новий альбом, який готує ОЕ.

Один раз побачити

Вийшов трейлер картини “Ліга справедливості Зака Снайдера” (Zack Snyder's Justice League). Режисерська версія кінокоміксу “Ліга Справедливості” від відомого режисера Зака Снайдера. Події картини розгортаються після подій стрічки “Batman v Superman: Dawn of Justice”, коли Batman і Wonder Woman створюють супер-команду включно із такими героями, як Flash, Aquaman та Cyborg, мета якої - захист світу від злодія на ім’я Steppenwolf. Актори: Ембер Герд, Генрі Кавілл, Конні Нільсен, Джейсон Момоа, Емі Адамс та інші. “Zack Snyder’s Justice League” виходить 18 березня на HBO Max. (engadget)

Цей день в історії

15 лютого 1925 року - керівництво Лондонського зоопарку вирішило встановити ліхтарі для того, щоб підняти дух тварин, які страждали від туманів.

15 лютого 1941 року - Дюк Еллінгтон записав одну з кращих свої композицій “Take the 'A' Train”.

15 лютого 1989 року - керівництво СРСР оголосило, що територію Афганістану залишив останній радянський солдат — закінчилась більш, ніж дев’ятирічна військова інтервенція Радянського Союзу в сусідню державу.

15 лютого 1995 року - У місті Ролі (шт. Північна Кароліна) ФБР заарештувало 31-річного Кевіна Митника - найнебезпечнішого хакера Америки. У 1988 році він вже був засуджений до одного року тюремного ув'язнення за проникнення в комп'ютерні мережі, але після відбуття покарання знову взявся за старе. Його справу розглядали чотири роки і суд виніс вирок - 5 років в'язниці. Коли Митник вийшов на свободу, йому заборонили користуватися комп'ютерами і взагалі будь-якими видами бездротових комунікацій. Єдино, що було дозволено, - звичайний телефон.

15 лютого 2005 року - У США запущений популярний інтернет-ресурс YouTube.


Проект “Вісткар” існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!

Сергій РАЧИНСЬКИЙ