Вісткар #602

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 16 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Легендарного виробника зброї Colt купила чеська компанія

Чеська компанія Ceska Zbrojovka Group (CZG), що виробляє зброю, купила американську компанію Colt, відому своєю вогнепальною зброєю з 19 століття.

Чехи заплатили $220 млн грошима та своїми акціями.

У Colt вже давно почалися проблеми через закінчення дії її патентів та зміну тенденцій на ринку зброї. Вона звернулася по захист від банкротства у 2015 році, коли поліція в США остаточно перейшла на пістолети Glock, які були зручнішими, легшими і містили більше набоїв.

Значну частину ринку, де колись панував Colt, відвоювали інші конкуренти, зокрема Smith & Wesson. (Fortune)


В США росте підтримка появи нової впливової партії. 62% американців висловлюються за появу в США третьої впливової політичної партії. У вересні таку ініціативу підтримували 57% опитаних. В той же час, 33% опитаних переконані, що дві партії цілком задовільно представляють інтереси публіки. (Gallup)

Відомі ліки можуть все змінити у боротьбі з зайвою вагою. За даними нових досліджень, препарат Semaglutide, який з 2017 року використовують для лікування діабету 2-го типу, може допомогти людям, які страждають на зайву вагу. За 17 тижнів підвищені дози цих ліків ведуть до зниження ваги тіла на 15%. Дослідники вивчали ефект на 2 тис волонтерах у 16 країнах. Більше третини тих, кому давали препарат, втратили 20% ваги. Вчені не приховують, що препарат може радикально змінити ситуацію з пошуком ліків від ожиріння. Серед іншого, дослідники відзначають відсутність помітних побічних ефектів від препарату. (NYT)

Містечко в Іспанії випускає ляльки з ознаками синдрому Дауна. Містечко відоме своїми виробниками ляльок, прославилося у всій Іспанії після того, як місцевий виробник випустив серію з чотирьох ляльок-малюків, які мають ознаки синдрому Дауна. Серія вже виграла престижну національну премію “Лялька року”. Ляльок - два хлопчики і дві дівчинки - випустила компанія Miniland. В компанії заявили, що хотіли таким чином показати дітям всі реалії світу і були приємно здивовані позитивною реакцією на свою ініціативу. (The Guardian)

Традиційне пальне допомагає врятувати об’єкти зеленої енергетики в Техасі. Низькі температури, які панують на значній території США, виявили ще одну проблему відновлюваних джерел енергії. Більшість вітряків в Техасі зупинилися через морози. В той час, як населення потребує більше енергії для обігріву, влада штату звернулася до жителів з проханням обмежити енергоспоживання. Обмерзання вивело із ладу більшість вітряків, які за кращих умов дають до 22% всієї електрики, яка виробляється в штаті. Врятувати ситуацію намагаються розпиленням спеціальних рідин, які сприяють розмерзанню вітряків, а виконують ці операції пілоти гелікоптерів, що працюють на традиційному пальному з органічних джерел, виробництво яких називають причиною змін клімату, що викликають аномальні морози. (Disrn)

Чоловік збрехав про вбивство. Хотів, щоб приїхала поліція і почистила сніг. Житель села на Чернігівщині викликав поліцію через нібито вбивство, а насправді хотів, щоб йому прочистили від снігу дорогу до будинку. Тепер він щонайменше має сплатити штраф за неправдивий виклик правоохоронців. Чоловік телефоном розповів, що завдав важких травм вітчиму. Таких, що той більше не рухається і не дихає. І попередив силовиків, які їхатимуть до нього, щоб ті взяли спецтехніку, адже через сніг до нього не дістатися. У поліції розповіли, що змогли дістатися до місця фейкового вбивства на "Ниві". А перед тим дорогу там вже розчистив місцевий трактор. За неправдивий виклик поліції чоловік має сплатити штраф від 51 до 119 грн. (BBC Ukr)

Один раз побачити

Вийшов трейлер пригодницького фентезі “Геніальне пограбування” (Way Down). Юний Том разом із Волтером, харизматичним торговцем предметами мистецтва, беруться за смертельно небезпечну авантюру. Поки всі жителі Мадрида дивляться матч Чемпіонату світу з футболу, у героїв є 105 хвилин, щоб пограбувати найбільш захищений банк у світі. Їхня єдина зброя у цій справі – інтелект. Режисер: Жауме Балаґеро. Актори: Фамке Янссен, Фредді Гаймор, Сем Райлі, Астрід Берже-Фрісбі, Ліам Каннінгем та інші. Прем'єра в світі: 15 січня 2021 року.

Цей день в історії

16 лютого 1659 року - В Англії Ніколас Ванакер виписав перший в світі чек на 400 фунтів.

16 лютого 1937 року - Воллес Г’юм Карозерс, хімік-дослідник компанії DuPont, запатентовав “нейлон”.

16 лютого 1956 року - В Англії парламентарії проголосували за скасування смертної кари.

16 лютого 1978 року - В Чикаго з’явилася перша комп'ютерна BBS (електронна дошка оголошень).

16 лютого 1991 року - У сьомий раз британський список найпопулярніших альбомів очолила група Queen з новою роботою “Innuendo”.


Проект “Вісткар” існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!

Сергій РАЧИНСЬКИЙ