Вісткар #614

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 3 березня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Пандемія сприяла придушенню свободи у світі

Міжнародна правозахисна організація Freedom House заявила, що пандемія коронавірусної інфекції, а також економічна невизначеність та конфлікти у всьому світі сприяли падінню рівня свободи у світі в 2020 році.

У щорічному звіті, опублікованому 3 березня, базована у Вашингтоні організація зазначила, що кількість країн, визначених як “не вільні” перебуває на найвищому рівні за 15 років. В огляді за окремими країнами зазначається, що Киргизстан і Білорусь потрапили до числа країн, що зафіксували найбільші втрати в оцінках політичних прав та громадянських свобод. Натомість Північна Македонія потрапила до числа країн, що зафіксували найбільші успіхи.

У звіті було знижений рейтинг свободи 73 країн. Ідеться не лише про авторитарні країни, такі як Китай, Білорусь чи Венесуела, але й про “проблемні демократії”, такі як США чи Індія.

Україна в звіті Freedom House перебуває серед «частково вільних» країн. Водночас як “не вільні” позначені окуповані або контрольовані Росією частини України – Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей. (Радіо Свобода)


Більше новин

План вакцинації скасовано, щоб не псувалися вакцини. Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов вніс зміни до плану вакцинації, щоб уникнути псування і необхідності утилізації вакцин. Про це керівник МОЗ повідомив на брифінгу 2 березня. “Вакцина поставляється в багатодозових флаконах… Вміст треба використати за шість годин. Тому коло осіб, які можуть їх використовувати, я вирішив розширити”, – вказав міністр. За його словами, залишками від вакцини можуть користуватись лідери думок, спортсмени, лідери релігійної спільноти. (Радіо Свобода)

Губернатор Техасу оголосив штат “100% відкритим” і скасував носіння масок. Губернатор Ґреґ Ебботт (Greg Abbott) випустив розпорядження, яким скасував всі попередні коронавірусні обмеження і оголосив штат “open 100%." Ебботт заявив, що бізнес в штаті нічим не обмежений і від середи скасував дію національного режиму носіння масок. Губернатор під час прес-конференції наголосив, що вірус залишається в Техасі, в країні і у світі, але раціональна поведінка людей, вакцинація та оновлена статистика захворювань дають підстави для скасування попередніх обмежень. (Disrn)

Понад 40% американців не хочуть робити щеплення від COVID-19 - опитування. Майже 41% жителів США не хочуть проходити вакцинацію від коронавірусу, свідчать результати опитування Гарвардського Центру американських політичних досліджень (Harvard CAPS) і компанії Harris Poll, оприлюднені виданням The Hill. Згідно з результатами опитування, інші 59% респондентів бажають зробити щеплення від коронавірусної інфекції. Серед тих, хто не бажає робити щеплення, 66% стурбовані побічними ефектами препаратів від коронавірусу, а 33% взагалі вважають, що вакцини неефективні. Крім того, 27% заявили, що не турбуються щодо вірусу, у той час як 23% впевнені, що щеплення мають отримувати особи, які перебувають у групі ризику. При цьому 17% стурбовані виникненням проблем зі здоров'ям. (Інтерфакс-Україна)

Росія: зі стартового майданчика космодрому викрали деталі з дорогоцінними металами. Поліція почала розслідування за фактом викрадення деталей з дорогоцінними металами зі стартового майданчика космодрому Байконур. По всьому периметру майданчик обнесений колючим дротом заввишки більше двох метрів, однак не обладнаний сигналізацією. Територію стартового майданчика патрулюють дев'ять охоронців, а зовні - поліція. Під час перевірки 19 лютого було виявлено, що вхідні двері на стартовий майданчик зламані і звідти викрадено радіодеталі з рідкоземельними металами. (Інтерфакс)

BBC вибачилася за інтерв’ю з фальшивим “сенатором”. Британський суспільний мовник вимушений був вибачитися за трансляцію в ефірі радіопрограми Newshour минулої п’ятниці інтерв’ю з невідомою людиною, яка назвалася американським сенатором Корі Брукером. В телерадіокомпанії відмовилися пояснювати як “фальшивий політик” опинився в ефірі радіо. (The Hill)

Компанія Massive Technologies створила “віртуального піаніста”. Штучний інтелект (ШІ) розкладає будь-яку музику на ноти, а потім виконує її своїми віртуальними “руками”. Для більшої правдоподібності Massive Technologies переключається на вигляд від “першої особи” - очима “віртуального піаніста”, щоб глядачі могли краще роздивитися рух 3D-пальців. Для того, щоб навчити ШІ грати, в офіс компанії в Гельсінкі запрошували справжніх піаністів де їх просили кілька годин грати для комп'ютера. ШІ спостерігав і аналізував дії людей за допомогою спеціальних пристроїв і сенсорів. (Vice)

Один раз побачити

Канал Netflix випустив трейлер анімаційного серіалу, який базується на відеогрі "DOTA 2". Серіал "DOTA: Dragon's Blood" створений студією Studio MIR. Шоураннером і виконавчим продюсером став Ешлі Міллер (Ashley Miller). "DOTA: Dragon's Blood" виходить по всьому світу 25 березня. (/FILM)

Цей день в історії

3 березня 1861 року - в Петербурзі російський імператор Олександр II підписав "Маніфест про відміну кріпосного права" і "Положення про селян, що виходять з кріпосної залежності".

3 березня 1924 року - Великі національні збори Турецької республіки ліквідували халіфат, теократичну інституцію, що існувала у мусульманському світі майже 1300 років, й постановили вислати з країни останнього халіфа.

3 березня 1986 року - вийшов третій студійний альбом групи Metallica “Master of Puppets”.

3 березня 2002 року - на референдумі швейцарці висловилось проти вступу країни в ООН.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!

Сергій РАЧИНСЬКИЙ