Вісткар #628

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 24 березня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

В Україні у "червоних" зонах заборонили ходити без маски на вулицях

Кабмін України зобов'язав у "червоних" зонах карантину носити маски в громадських місцях, зокрема в парках, скверах, на площах та бульварах, а також пляжах і цвинтарях. При цьому, це може бути як медична маска, так і виготовлена самостійно.

За даними Міністерства охорони здоров'я, наразі до "червоної" зони входять Київ, Київська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Одеська, Сумська та Львівська області. З 25 березня карантинні обмеження "червоної" зони впроваджують також у Дніпрі. (DW / Радіо Свобода)


Більше новин

Звичайна застуда витісняє Covid з організму. Вірус, що викликає застуду, може ефективно витіснити Covid з організму, стверджують вчені. Відомо, що деякі віруси "конкурують" за місце в тілі людини. Британські вчені з Університету Глазго виявили, що звичайний риновірус, що викликає застуду, виявився сильнішим за Covid-19. Переваги можуть бути короткотривалими, але риновірус настільки поширений, додають вони, що може допомогти придушити Covid. Експерименти показали, що риновірус запускає імунну реакцію всередині інфікованих клітин, яка блокує здатність Sars-CoV-2 створювати свої копії. (BBC Ukr)

У США висловили занепокоєння через дані випробувань AstraZeneca. AstraZeneca могла використати деякі “застарілі дані” в випробуваннях свого прототипу вакцини. Таке побоювання виникло у Правління з нагляду за безпекою даних США, незалежної експертної групи, яка розглядає дані досліджень прототипів вакцин, заявив Національний інститут США з алергій та вірусних захворювань. Заяву було видано у вівторок, наступного дня після того, як компанія AstraZeneca оприлюднила результати клінічних досліджень свого прототипу вакцини у США. Правління з нагляду за безпекою даних США “висловило занепокоєння тим, що у AstraZeneca… могли надати неповну картину даних із ефективності”, заявили у Національному інституті. (VoA)

59% українців підтримують вступ до Євросоюзу. Приєднання України до Євросоюзу підтримують 59% опитаних, протилежної думки дотримуються 26%. Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова у березні 2021 року. Частка тих, хто підтримує вступ до ЄС, перевищує частку тих, хто дотримується протилежної точки зору, на заході (відповідно 84% і 8,5%) і в центрі країни (відповідно 63% і 19%). На сході дещо більше тих, хто вважає, що не треба вступати (відповідно 38,5% і 46%), а на півдні частки перших і других статистично значимо не відрізняються (відповідно 41,5% і 42%). Вступ до Євросоюзу переважно підтримує молодь (76% "за" у віковій категорії від 18 до 29 років, 44% "за" серед респондентів старше 60 років). При цьому в усіх вікових групах частка тих, хто підтримує вступ до ЄС, перевищує частку тих, хто виступає проти. У разі проведення референдуму з питання вступу України до Євросоюзу 59% опитаних (80% тих, хто має намір узяти участь у референдумі) проголосували б за вступ і, відповідно, 26% і 17% - проти. При цьому серед прихильників вступу до Євросоюзу готовність проголосувати на референдумі висловили 96% опитаних, а серед противників - 46%. (Інтерфакс-Україна)

Приватбанк обмежив прийом платежів на карту-ключ ФОП. Державний Приватбанк ввів ліміт на зарахування коштів на карту-ключ фізичної особи-підприємця – до 30 тисяч гривень на місяць. Це обмеження не поширюється на операції через розрахунковий рахунок. У "Приватбанку" уточнили, що обмеження діють тільки на Р2Р-поповнення з карт інших банків. При Р2Р-переказах усередині "Приватбанку" при проведенні платежу на карту-ключ автоматично підтягнеться розрахунковий рахунок IBAN. Таким чином відбудеться ідентифікація платника і обмеження застосовуватися не будуть. "Мова йде не про разовий платіж на суму понад 30 тис грн, а сумарно на місяць прийняти на карту-ключ можна не більше 30 тис грн. Щоб провести платіж понад ліміт, необхідно буде використовувати повні реквізити, а саме номер розрахункового рахунку IBAN", – повідомляє видання AIN. (ЕП)

США: Байден закликав Конгрес заборонити продаж штурмової зброї. Президент США Джо Байден у вівторок після масової стрілянини в Боулдері закликав Конгрес ухвалити законодавство, яке забороняє продаж “штурмової зброї”. "Ми знову можемо заборонити в нашій країні штурмову зброю і обойми більшої місткості", - наголосив американський президент. "Як президент, я збираюся використовувати всі наявні в моєму розпорядженні ресурси, щоб захистити американський народ", - заявив він. Раніше у вівторок повідомлялося, що 10 людей загинули в результаті стрілянини в супермаркеті King Soopers в Боулдері (штат Колорадо, США). (Інтерфакс-Україна)

67% американців невдоволені напрямком у якому рухається країна. Кількість американців, які висловлюють задоволення щодо напрямку, у якому рухається країна, зросла до 32% (їх було 11% у січні). При цьому 67% опитаних заявляють про незадоволення напрямком руху країни. На це вказують результати опитування громадської думки проведеного соціологічною компанією Gallup. Соціологи відзначають, що зростання позитивних показників здебільшого припадає на настрої прихильників Демократичної партії США. "Нині, 52% демократів, 30% незалежних виборців і 7% республіканців задоволені", - відзначає Gallup. Відзначається, що 50% американців вважають, що економічні умови у країні погіршуються. (VoA)

В Україні заблокують сайти Lenta.ru, Газета.ру та інші ресурси. В Україні запроваджуються санкції проти десятків юридичних і фізичних осіб, а також проти російських ЗМІ. Серед іншого, своїм указом Володимир Зеленський запровадив санкції проти Людмили Нарусової, відомої, як мати Ксенії Собчак. Потрапили під санкції також представники ультраправої фракції "Ідентичність і демократія" в Європарламенті - громадяни Франції. Обмежувальні заходи запроваджено ще проти 22 осіб, серед яких чиновники управлінь з питань міграцій міністерства внутрішніх справ Росії. Санкції передбачають блокування активів цих осіб, запобігання виведенню ними капіталу за межі України, заборону участі в приватизації, а також оренди державного майна в Україні. Термін дії санкцій становить три роки. (DW)

Один раз побачити

Канал HBO показав трейлер фантастичного серіалу “Небувалі” (The Nevers), створеного Джоссом Відоном. Наприкінці Вікторіанської епохи в Лондоні починають з'являтися “Ті, кого торкнулося” – люди, переважно жінки, у яких несподівано прокидаються надприродні здібності. Деякі з цих сил зачаровують, інші – тривожать. Таємнича вдова Амалія Тру та блискуча молода винахідниця Пенанс Едер обирають боротьбу за права цього нового нижчого класу, кидаючи виклик усім силам, які їм заважають. Актори: Елізабет Беррінґтон, Бен Чаплін, Бретт Кертіс, Анна Делвін, Лора Доннеллі та інші. Серіал виходить 11 квітня. (IndieWire)

Цей день в історії

24 березня 1707 року - парламенти Англії і Шотландії ухвалили Акт про унію.

24 березня 1794 року - на центральній площі Кракова Тадеуш Костюшко виголосив “Акт про повстання”, яким взяв на себе повноваження Верховного Головнокомандувача Національних Збройних Сил і пообіцяв “захищати цілісність і суверенітет Польщі, повернути незалежність нації та зміцнювати загальні свободи”. Це стало початком антиросійського повстання за відновлення суверенітету Речі Посполитої і повернення втрачених нею територій, яке закінчилось через вісім місяців поразкою і привело до повної втрати Польщею і Литвою незалежності.

24 березня 1802 року - британець Річард Тревітік отримав патент на паровий двигун високого тиску.

24 березня 1933 року - парламент Німеччини надав Адольфу Гітлеру практично необмежені повноваження.

24 березня 1999 року - НАТО розпочала військові дії проти Югославії.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ