Вісткар #629

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 25 березня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Євросоюз обмежить експорт вакцин від COVID-19 за межі блоку

Європейський Союз запропонує нові правила, які потенційно можуть заблокувати експорт вакцин проти COVID-19 до Великобританії та інших країн.

Регламент, чорновий варіант якого повинен бути оприлюднений 24 березня, буде спрямований на Велику Британію та інші країни, що виробляють вакцини. Він передбачає, що ЄС не експортуватиме набагато більше вакцин, ніж імпортує. Постачання з Євросоюзу за кордон також можуть бути обмежені, якщо країни призначення мають вищі показники вакцинації або мають “менш серйозну” ситуацію з пандемією коронавірусу.

Проект зупиняє дію переліку країн з-поза меж ЄС, раніше звільнених від експортних обмежень – переважно це бідніші європейські сусіди. (Радіо Свобода)


Більше новин

МОЗ України: У парках та скверах можна ходити без масок. Міністерство охорони здоров'я України уточнило перелік місць, де передбачено обов'язкове носіння масок у "червоних" зонах. Згідно з повідомленням на сайті відомства, зокрема, масковий режим не передбачений у парках та скверах. Водночас носіння масок є обов'язковим у закладах охорони здоров'я та освіти, підземних переходах, на зупинках громадського транспорту та інших територіях загального користування за неможливості дотримання фізичної дистанції щонайменше 1 м. (Інтерфакс-Україна)

В США погіршується ситуація з політичними правами та громадянськими свободами. США за останні 10 років втратили 11 пунктів у глобальному рейтингу політичних прав і громадянських свобод від Freedom House. З 83 пунктами зі 100 можливих США залишаються “вільною країною”, але тепер мають однаковий результат з такими країнами як Румунія, Панама та Хорватія та поступаються Монголії і Аргентині. 10 років тому США мали результат 94 зі 100. Україна має 60 балів і вважається “частково вільною” країною. (The Guardian)

У США назвали ім’я підозрюваного в стрілянині у супермаркеті. За повідомленнями, єдиним підозрюваним, заарештованим після події, є 21-річний Ахмад аль-Ісса, який перебуває в місцевій лікарні і, як очікується, буде переведений у в’язницю 23 березня. Повідомляється, що вік десяти жертв – від 20 до 65 років, серед них і поліцейський, батько сімох дітей. За даними влади, аль-Ісса – з передмістя Денвера, він має американське громадянство, сам є родом із Сирії і більшу частину життя прожив у Сполучених Штатах. Про мотив його вчинку поки не повідомляють. Документи засвідчили, що штурмову гвинтівку він придбав менш ніж за тиждень до нападу. (Радіо Свобода)

Tesla тепер можна купити за біткойни. Спочатку така опція буде доступна жителям США, але до кінця року пошириться на весь світ. В компанії не будуть конвертувати біткойни у валюту, а зараховуватимуть на окремий гаманець для криптовалюти. (CNBC)

В Україні змінили правила видачі номерів на авто. Відтепер сервісні центри МВС видаватимуть номери тільки своєї області, незалежно від прописки власника авто. Міністерство змінило визначення належності автомобілів. Якщо раніше це визначалося за місцем прописки власника, то тепер це робитимуть за місцем реєстрації (або перереєстрації) транспортного засобу. Зазначені вимоги не поширюються на номерні знаки, які громадяни залишили на платному зберіганні в сервісному центрі МВС. (ГСЦ)

Пеніси у новонароджених стають меншими через забруднення повітря. Хімічні речовини, зокрема фталати, які забруднюють повітря, викликають деформації геніталій у новонароджених хлопчиків. Все більше дітей народжуються з маленькими пенісами. Згадані речовини поширені через масове виробництво пластику. Більше того, науковці наполягають на тому, що фталати, які потрапляють в організм людей, імітують дію гормону естрогену і він виробляється організмом в меншій кількості, що негативно впливає на сексуальний розвиток підлітків та відповідну поведінку дорослих. (Sky)

Суецький канал заблоковано контейнеровозом, що сів на мілину. У південній частині Суецького каналу сів на мілину контейнеровоз MV Ever Given класу Triple E довжиною 400 метрів і завширшки 59 метрів, який прямував з Китаю в Роттердам. В ніч на середу, 24 березня, він повністю заблокував рух через канал в обидва боки. За даними агентства Bloomberg, через це в Суецькому каналі утворився затор з понад 100 суден. Тайванська компанія Evergreen, яка зафрахтувала контейнеровоз, повідомила, що інцидент стався через погодні умови. (DW)

Один раз побачити

HBOMax опублікував трейлер драматичного серіалу “Створено для кохання” (Made for Love). Після 10 років шлюбу Гейзел тікає від свого чоловіка, одержимого контролем техномагната і мільярдера. Незабаром вона дізнається, що той вживив їй у мозок чіп, завдяки якому він може стежити за кожним її рухом, а також контролювати емоційний стан жінки... Актори: Ауґусто Аґілера, Нома Думезвені, Крістін Міліоті, Рей Романо, Калеб Фут та інші. Серіал виходить на екрани 1 квітня 2021 року. (IndieWire)

Цей день історії

25 березня 1807 року - у Великобританії ухвалено “Закон про скасування работоргівлі” (Abolition of the Slave Trade Act).

25 березня 1957 року - В Європі підписано угоду про створення Спільного ринку.

25 березня 1999 року - в автокатастрофі під Борисполем загинув В’ячеслав Чорновіл.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ