Вісткар #631

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 29 березня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Єврокомісар: Використання майбутнього "паспорта вакцинації" буде добровільним

Єврокомісар Тьєрі Бретон, відповідальний за вакцини, запевнив, що використання майбутнього європейського сертифіката здоров'я, який буде діяти з 15 червня, буде добровільним.

"Якщо ви не хочете проходити вакцинацію, у вас його не буде", - сказав Бретон. Єврокомісар представив документ в ефірі французького телеканалу LCI у неділю.

За словами Бретона, документ буде містити дату народження, номер паспорта, завірений QR-кодом, тип вакцини, якщо людина робила щеплення, чи хворіла на коронавірус і чи має антитіла. Цей сертифікат можна буде завантажити на смартфон або надрукувати в паперовій версії, і він буде діяти з 15 червня 2021 року.

Бретон зазначив, що для тих, хто не хоче бути вакцинованим, розглядається варіант масового розгортання швидких тестів, результати яких - негативні - будуть необхідні, наприклад, щоб сісти в літак або відвідати подію.

Також єврокомісар додав, що "ті, хто не хоче отримувати сертифікат, зможуть і надалі отримувати вигоду з пропонованих можливостей. Якщо вони зобов'язані мати відповідний стан здоров'я для певної дії, вони зможуть пройти швидкі тести".

Зазначається, що сертифікат ще необхідно офіційно узгодити з усіма державами-членами ЄС. (Інтерфакс-Україна / LCI)


Більше новин

Контейнеровоз Ever Given зсунули з мілини у Суецькому каналі. Контейнеровоз Ever Given вдалося зсунути з мілини у Суецькому каналі. Блокування каналу вже призвело до порушення ланцюгів поставок у світі. Судно завдовжки 400 метрів знову спроможне плисти. Ever Given, що перевозить контейнери з Азії в Європу, 23 березня застряг приблизно за 6 кілометрів на північ від входу в канал у Червоному морі. (DW)

США: Губернатор штату Джорджія підписав зміни до закону про вибори. Новий закон вимагає наявність у виборця документа про особу, обмежує кількість урн для вкидання бюлетенів та скорочує можливості для голосування поштою, а також переводить всі виборчі процедури під контроль влади штату. Губернатор-республіканець Брайян Кемп назвав нові заходи законодавством “здорового глузду”, яке забезпечить ”чесні, доступні і безпечні” вибори. Законодавчі органи десятків штатів в США розглядають зараз подібні зміни за результатами проведення президентських виборів 2020 року. Президент Байден вже назвав зміни законодавства в Джорджії “анти-американськими” та “обурливими”. Групи активістів вже оскаржили нове законодавство штату у суді, стверджуючи що обмеження непропорційно діють проти небілого населення. (NBCNews / NBCNews / Reuters)

Китай приховує перспективу демографічного колапсу. Фахівці попереджають, що Китай вже найближчим часом почне відчувати наслідки найдраматичнішого демографічного колапсу в умовах відсутності війни чи епідемії. Пекін повідомляє, що населення країни у 2019 році складало 1.4 млрд, тоді як минулого року було 1.39 млрд. Але не всі погоджуються з такими оцінками. Йї Фуксянь (Yi Fuxian) з University of Wisconsin-Madison повідомив про існування оцінок поточного населення Китаю на рівні 1.26 млрд. Науковці зазначають, що Пекін не повідомляє про стан народжуваності, яка падає. За даними з кількох провінцій, народжуваність впала на 30%. Офіційний Пекін повідомляє, що рівень народжуваності - кількість дітей на одну жінку - TFR, зараз нижчий за 1,7. В той же час науковці University of Wisconsin мають підстави вважати, що показник TFR минулого року складав 0.90 і не перевищить 1,1. Навіть за консервативними оцінками, населення Китаю буде падати. За прогнозами, навіть за умов, коли TFR стабілізується на рівні 1.2, в Китаї на кінець століття будуть проживати тільки 480 млн. людей. На 2100 рік приблизно такою ж цифрою оцінюють і майбутнє населення США. (National Interest)

Науковці вперше зафіксували перенесення гену від рослини до комахи. Дослідження підтвердили, що дрібні комахи білокрилки природним шляхом “імпортували” ген з рослини в свій організм. Цей ген нейтралізує дію токсинів, які продукують окремі рослини для захисту від комах. Білокрилки є небезпечним шкідником і науковці отримали тепер шанс знайти спосіб боротьби з ними через нейтралізацію цього гену. (Nature)

Один раз побачити

Сервіс Netflix показав трейлер фантастичної драми “Випадковий пасажир” (Stowaway). Під час польоту на Марс на борту космічного корабля знаходять “випадкового пасажира” - техніка NASA, який ненароком серйозно пошкодив систему життєзабезпечення. Перед членами команди постає моральна дилема. Режисер: Джо Пенна. Актори: Анна Кендрік, Деніел Де Кім, Тоні Коллетт, Шамір Андерсон. Прем'єра у світі: 22 квітня 2021 року. (IndieWire)

Цей день в історії

29 березня 1461 року - у вербну неділю у битві при Тоутоні, в якій брали участь з двох сторін до 50 тис воїнів, Едуард IV на чолі Йорків переміг Ланкастерів, яких очолював Генріх VI. Це була одна з найкровопролитніших битв війни Червоної та Білої троянд.

29 березня 1951 року - у США за звинуваченням у шпигунстві на користь СРСР винесено смертний вирок Етель і Джліусу Розенбергам. Їх звинуватили у передачі СРСР американських ядерних секретів.

29 березня 1973 року - останні американські солдати залишили В'єтнам.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ