Вісткар #638

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 7 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

На виборах 2020 року голосували лише 100 тисяч біженців та трудових мігрантів

Зі 6 мільйонів внутрішньо переміщених осіб, трудових мігрантів і громадян без зареєстрованого місця проживання лише 101,5 тисячі скористалися правом голосу під час місцевих виборів в Україні у 2020 році.

"Під час місцевих виборів 2020 року … отримали право голосу 1,5 мільйона ВПО, 3,3 мільйона внутрішніх трудових мігрантів і більше ніж один мільйон осіб, які не мають зареєстрованого місця проживання. Проте скористалися цим правом лише 101,5 тисячі осіб", - повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. (DW)


Більше новин

В Європі заявили про зв'язок AstraZeneca з появою тромбів. Очевидно існує зв'язок між вакцинацією препаратом AstraZeneca та появою тромбів у мозку деяких щеплених людей, заявив керівник відділу вакцинації Європейського агентства лікарських засобів Марко Кавалері. За його словами, поки не ясно, як саме вакцина AstraZeneca може викликати появу тромбів у вакцинованих. "Ми намагаємося отримати точну картину того, що відбувається", - наголосив Кавалері. (DW)

Міністр фінансів США закликала до встановлення єдиного глобального податку для корпорацій. Джанет Єллен виступила з ініціативою впровадження єдиного мінімального податку для корпорацій з тим, щоб завадити американським компаніям переносити бізнес в інші країни з кращим податковим кліматом. Плани президента Байдена, які передбачають державні витрати у розмірі кількох трильйонів доларів, містять також пункт про підвищення податків на бізнес з 21% до 28%. Єллен закликала країни групи G20, членами якої є країни ЄС та ще 19 найбільших економік світу, долучитися до ідеї вирівнювання оподаткування в усьому світі. Політики-республіканці критикують цю ідею і наголошують, що країни світу будуть діяти у своїх власних інтересах. (Disrn)

Рейтинг Forbes: лідер - Безос, найбагатший серед українців – Ахметов. Журнал Forbes опублікував оновлений рейтинг найбагатших людей світу 2021, лідирує - засновник Amazon Джефф Безос, також у списку - 7 українських мільярдерів. Як свідчить рейтинг на сайті журналу, найбагатшою людиною у світі четвертий рік поспіль є засновник Amazon Джефф Безос. Статки Безоса оцінюють в $177 млрд (у минулорічному рейтингу - $113 млрд). (ЕП)

У NASA мають намір здійснити 11 квітня перший політ вертольоту на Марсі. Про першу спробу польоту вертольоту Ingenuity ("Винахідливість") на Марсі, повідомляється на сайті відомства. Це буде перший в історії політ за межами Землі. Трансляцію першого польоту можна буде подивитися в соціальних мережах і на сайті відомства за кілька годин після запуску. Вертоліт був доставлений марсоходом "Perseverance" ("Наполегливість") до кратера Езеро 18 лютого. Марсохід забезпечуватиме підтримку під час польотів, робитиме знімки, збиратиме дані про довкілля і розмістить базову станцію, яка дозволить вертольоту спілкуватися з диспетчерами місії на Землі. (Інтерфакс-Україна / NASA)

Помер нобелівський лауреат, “батько євро” Роберт Манделл. Роберт Манделл помер у віці 88 років. Як уточнює Forbes, Манделл помер 4 квітня в Італії, в Тоскані, де жив останні роки. Роберта Манделла вважають ідейним натхненником створення єдиної валюти для Європи. З початку 1960-х років він підтримував ідею загальноєвропейського економічного і валютного союзу та розробив теоретичну основу для введення євро. У 1999 році Манделл отримав Нобелівську премію з економіки за свою теорію про те, що для успіху зони з єдиною валютою необхідні гнучкі ринки, в тому числі вільне пересування робочої сили і капіталу. (Радіо Свобода / Bloomberg)

Капіталізація ринку криптовалют перевищила $2 трлн. Ринкова вартість криптовалют вперше перевищила $2 трлн, а найбільшу долю у показниках мають котирування Bitcoin, який встановився на рівнях, близьких до $59 тис. Наразі капіталізація ринку встановилась на рівні $2,04 трлн. Зокрема, рекордні показники капіталізації забезпечило недавнє зростання Bitcoin, капіталізація якого становить половину ринкової вартості усіх криптовалют. (ЕП)

Google виграв справу про використання Java. У Верховному суді Сполучених Штатів на користь Google закінчилася 10-річна справа, у якій компанія Oracle вимагала $9 млрд компенсації за порушення авторських прав. Компанія Oracle подала у суд на Google у 2010 році за порушення авторських прав через скопійований, на її думку, комп'ютерний код. Верховний суд став на захист Google. Суд заявив, що компанія Google займалася законним "добросовісним використанням", розміщуючи 11 тис рядків коду мови програмування Oracle Java в операційній системі Android. Суддя Стівен Брейєр у своїй письмовій заяві зауважив, що "дозвіл на захист авторських прав Oracle тут може зашкодити громадськості". В Oracle не заперечують право в окремих випадках використовувати чужий “стандартний“ код, але вважають, що Java є унікальним продуктом і не може трактуватися як “стандартний”. (ЕП / Politico)

Один раз побачити

Вийшов трейлер голландської картини "The Columnist” від режисера Іво ван Аарта (Ivo van Aart). Одного дня автор і колумніст Фемке Бут вирішила що з неї досить коментарів у соціальних мережах, де її ображають і погрожують смертю. Вона вирішує помститися. Головну роль грає Катя Герберс. Картина виходить на сервісах “відео на вимогу” 7 травня. (FirstShowing)

Цей день в історії

7 квітня 30 року - (або 3 квітня 33 року), у п’ятницю, напередодні іудейської Пасхи, перед міськими воротами Єрусалиму на горі Голгофа за богохульство розіп’ято на хресті Ісуса з Назарета.

7 квітня 1775 року - “Патріотизм - останній притулок негідника” - ці слова, як свідчить біограф знаменитого англійського літератора, того дня промовив Семюел Джонсон під час дружнього обіду у великій компанії своїх друзів. За своїм впливом на уми сучасників-англійців Джонсона можна порівняти з Вольтером і його славою в континентальній Європі.

7 квітня 1795 року - Статтею закону III французької революційної влади введено в дію метричну систему мір і запроваджено п’ять одиниць на основі метра, як одиниці довжини, та кілограма, як одиниці маси.

7 квітня 1943 року - Швейцарський хімік Альберт Гоффман синтезував ЛСД.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ