Вісткар #645

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 16 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Рада затвердила 14-денну відпустку чоловікам при народженні дитини

Українські чоловіки матимуть змогу оформити відпустку при народженні дитини до 14 календарних днів за рахунок роботодавця.

Така відпустка може надаватися чоловікові, дружина якого народила дитину, або батькові дитини в разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, але якщо вони спільно проживають.

Окрім того, таке право мають бабусі чи дідусі або інший повнолітній родич дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір'ю (батьком). Право на таку відпустку, відповідно до документу, має лише одна особа. (DW)


Більше новин

Джо Байден запровадив нові санкції щодо Росії. Американський президент Джо Байден підписав указ про запровадження нових санкцій проти Росії. Також Вашингтон висилає з країни 10 російських дипломатів. Вашингтон пов'язує обмежувальні дії з наступними кроками російської влади: підривом проведення вільних і справедливих виборів, а також демократичних інститутів в США і країнах-союзниках, участю в кібертерористичній діяльності проти Сполучених Штатів та їхніх партнерів. Крім того, приводом стало "заохочення і використання транснаціональної корупції для здійснення впливу на іноземні уряди", "здійснення екстериторіальних дій" щодо дисидентів або журналістів. Вашингтон також покладає на Росію провину за підрив безпеки в країнах і регіонах, що мають важливе значення для нацбезпеки США, за порушення загальновизнаних принципів міжнародного права, в тому числі принципу поваги територіальної цілісності держав. (DW)

США: 5800 повністю вакцинованих американців захворіли на COVID-19, 74 з них померли. Як стало відомо з федеральних джерел, 5800 американців підхопили коронавірус після отримання двох ін’єкцій вакцини Pfizer чи Moderna, або однієї вакцини Johnson & Johnson. Такими є дані Centers for Disease Control and Prevention (CDC). 400 з них потребували госпіталізації, а 74 - померли. 40% інфікованих - люди у віці 60 і вище, а 65% - жінки. В США на 15 квітня вакциновано 78 млн людей. (The Epoch Times)

У справі про вбивство Джорджа Флойда колишній лікар свідчив на користь поліцейського. Захист допитав свідка, колишнього медичного експерта, який підтримує версію про те, що причиною смерті Флойда були не дії поліцейського, а проблеми із серцем і наявність у крові жертви наркотичних речовин. Окремо суд розглянув вплив вихлопних газів від авто під час затримання на фізичний стан жертви, яка зловживала наркотиками. (SkyNews)

Видання Scientific American долучилося до тих, хто називає зміни клімату “небезпекою” чи “катастрофою”. Популярне видання Scientific American опинилося серед новинних видань, які замінили у своїх матеріалах термін “climate change” на “climate emergency.” У відповідній статті видання зміни клімату порівнюються зі станом людини, яка під час пандемії вже не здатна самостійно дихати і потребує допомоги в лікарні. В медіа наголошують, що їхня оцінка подій базується “на науці, а не на політиці”. Проте, скептично налаштовані групи вчених і фахівців вважають, що терміни у медіа “міняються разом із напрямком вітру”. (NYPost)

“Книжковий арсенал” перенесли на кінець червня. Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал» перенесли на 23-27 червня. Організатори пояснюють це тривалим зростанням кількості хворих на COVID-19 у Києві та продовження локдауну. “Ми розуміємо, що у нас є два варіанти – вже зараз скасувати “Книжковий Арсенал” цього року наживо або зробити спробу врятувати фестиваль. Ми обираємо другий пункт”, – заявила директорка “Мистецького арсеналу” Олеся Островська-Люта. Зазначається, що фестиваль збереже свій гібридний формат: книжковий ярмарок, події кураторських програм, нагородження переможців конкурсів “Найкращий книжковий дизайн” та “Антитвір” відбудуться наживо в Мистецькому арсеналі. Частина з цих подій складе онлайн-програму фестивалю. (Радіо Свобода)

В Києві оприлюднили оновлену мапу бомбосховищ. Київська міська держадміністрація оновила карту підземних бомбосховищ для укриття населення Києва під час надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. З цією метою створено фонд захисних споруд цивільної оборони. Фонд включає сховища цивільного захисту, підземний простір метрополітену, підвальні приміщення житлових будинків, підземні паркінги та інші споруди підземного простору, які можуть бути тимчасово використані для укриття населення. Керівники організацій та власники вищезгаданих споруд за необхідності забезпечать вільний доступ для укриття. (kyiivcity)

Один раз побачити

Компанія Magnet Releasing випустила трейлер данської драми “Riders of Justice”, знятою за власним сценарієм Андерсом Томасом Єнсеном. Маркус (Мадс Міккельсен) - солдат, який повернувся з Афганістану додому щоб доглядати за донькою після смерті дружини у залізничній катастрофі. Після певних подій Маркус почав підозрювати, що його дружину вбили і він вирішив шукати винних щоб помститися. Картина виходить 21 травня. (Deadline)

Цей день в історії

16 квітня 1964 року - вийшов перший альбом The Rolling Stones під назвою The Rolling Stones. За пару тижнів вони стануть першими в британському хіт-параді.

16 квітня 1972 року - свій перший концерт дала група Electric Light Orchestra.

16 квітня 2003 року - на саміті в Афінах ухвалено рішення про вступ до Євросоюзу десяти нових країн.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ