Вісткар #646

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 19 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Китай та США домовилися спільно боротися з кліматичними змінами

Представники КНР та США на зустрічі в Шанхаї заявили, що мають намір спільно боротися з кліматичними змінами.

Також дві найбільші в світі економіки, на які припадає майже половина світового обсягу "парникових газів", пообіцяли посилити заходи з боротьби з глобальним потеплінням та сприяти успіху "багатосторонніх процесів", як-от Паризької кліматичної угоди.

Колишній держсекретар США Джон Керрі став першим представником адміністрації президента Джо Байдена, який відвідав КНР. Його візит відбувся в рамках підготовки до організованого США віртуального саміту з клімату, котрий пройде 22-23 квітня. На цей захід запрошений і голова КНР Сі Цзіньпін.

Президент США Джо Байден оголосив боротьбу з глобальним потеплінням одним зі своїх головних пріоритетів. Його попередник Дональд Трамп оголосив у 2015 про виведення своєї країни з Паризької кліматичної угоди. Байден оголосив про повернення США до цієї угоди. (DW / NPR / Reuters)


Більше новин

Джефф Безос написав останнього листа на посаді Amazon CEO. Залишаючи посаду, Безос звернувся з листом до акціонерів компанії. Він звернув увагу на те, що компанія має “робити більше для своїх працівників”. Безос не погодився з тим, що до своїх працівників заснована ним компанія ставиться як до “роботів”. Але те, що працівники в Алабамі вирішили створити профспілку, він вважає сигналом для того, щоб більше працювати над створенням “бачення майбутнього” для 1 млн своїх працівників. Безос також поділився планами запровадження системи ротації робочої сили з метою навантажувати різні групи м’язів, щоб уникати травм. (Letter)

США: Кунжут записали в офіційні алергени. Виробники продуктів харчування в США будуть згадувати кунжут, чи сезам, в переліку алергенів на упаковці. Такими є вимоги нового закону - FASTER Act, який багато років лобіювала спільнота, що вимагає більше уваги до людей з алергіями. Кунжут тепер став дев’ятим офіційним алергеном, про який необхідно писати на упаковці продуктів. В США нараховується 1,6 млн людей з алергією до кунжуту. (Progressive Grocer)

У віці 79 років помер політик і письменник Володимир Яворівський. Останні його романи, які вийшли в 2019 та 2020 роках, були присвячені гетьману Івану Мазепі та княгині Ользі. У 1984 році отримав Шевченківську премію за повість "Вічні Кортеліси". Окрім літературної діяльності, Володимир Яворівський вів активне політичне життя з 1980-х років. Він був одним з засновників Народного руху України. (BBC Ukr)

На планеті жили 2, 5 млрд Тиранозаврів Рекс. Королівський тиранозавр (Tyrannosaurus rex) був одним з найбільших наземних м'ясоїдів за всі часи, завдовжки до 13 м, вагою 4-7 тон, хоча деякі скам'янілості вказують на вагу до 10 тон. Тепер науковці вперше оцінили кількість цих тварин, які жили на Землі за весь час. Виявилося, що за період їхнього існування у 2,4 млрд років, на планеті жили 2.5 млрд цих тварин. За розрахунками, в кожний момент часу на планеті жили 20 тис цих гігантських динозаврів. (AXIOS)

Мік Джаггер і Дейв Грол записали пісню “Eazy Sleazy”, де жартують з ковідних реалій, зокрема, вакцинації. “Ми вирвемося з цієї в’язниці”, співають музиканти. Пісню несподівано випущено 13 квітня 2021 року через Polydor Records. (UCR)

Один раз побачити

Gravitas Ventures випустила трейлер британського незалежного комедійного фільма “The Man in a Hat”. Це режисерський дебют композитора Стівена Варбека. Фільм - це комедія з подорожами та з музичним корінням. Чоловік у капелюсі відправляється у подорож Францією на своєму Fiat 500 з фотографією невідомої жінки на приборній панелі. І його переслідують п’ятеро розгніваних чоловіків на Citroën Dyane. Кіран Хайндс виконав головну роль. Картина виходить в травні. (FirstShowing)

Цей день в історії

19 квітня 1897 року - проведено перший Бостонський марафон - найстаріший з тих, що регулярно влаштовуються у світі. Він проводиться щорічно.

19 квітня 1970 року - в СРСР зібрано перші шість автомобілів ВАЗ-2101.

19 квітня 1987 року - на телеканалі Fox відбулась прем’єра першої серії про життя сімейки Сімпсонів.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ