Вісткар #653

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 28 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Чи вплине запровадження Цифрового сертифіката для поїздок в умовах пандемії на функціонування безвізу?

У Європейській Комісії пояснюють, що впровадження в країнах Європейського Союзу так званого Цифрового зеленого сертифіката (ЦЗС) для вільного пересування в країнах ЄС в умовах пандемії COVID-19 “не вплине на функціонування безвізового режиму”, зокрема з Україною, Молдовою та Грузією.

В разі впровадження цими країнами сертифікатів відповідно до стандартів ЦЗС, Комісія зможе "ухвалити рішення про їх адекватність".

"Важливі поїздки з країни, яка не є членом Євросоюзу до ЄС дозволені у разі дотримання умов тестування і карантину відповідно до рекомендацій Ради, тоді як несуттєві поїздки наразі обмежені з більшості країн за межами ЄС. Відновлення поїздок залежатиме від епідеміологічної ситуації і в ЄС, і за його межами. Країни, які нині користуються безвізовим режимом в'їзду до ЄС, продовжать це робити", - йдеться в поясненні ЄК.

В Єврокомісії нагадали про вже відому позицію, відповідно до якої, згідно з пропозицією Комісії про ЦЗС, громадянин країни, що не входить до ЄС, який може поїхати до ЄС, має можливість отримати ЦЗС. "Громадянин країни, яка не є членом ЄС, може запросити ЦЗС у держави-члена, до якої він або вона направляється, надавши всю необхідну інформацію, включаючи надійний доказ вакцинації. Потім держава-член має оцінити, чи були надані надійні докази, і вирішити, чи видавати ЦЗС", - зазначили в ЄК.

У ЄК також повідомили, що в середньостроковій перспективі, коли Комісія переконається, що третя країна видає сертифікати відповідно до міжнародних стандартів і систем, які сумісні з системою ЄС, Комісія зможе ухвалити "рішення про адекватність".

"Тоді такі сертифікати третіх країн прийматимуть на тих самих умовах, що і ЦЗС. В обох випадках правила прийняття доказів вакцинації будуть такими самими, як і для громадян ЄС: мають бути використані вакцини, які отримали дозвіл на продаж у масштабах ЄС, але держави-члени можуть ухвалити рішення використовувати й інші вакцини додатково", - роз'яснили в Єврокомісії. (Інтерфакс-Україна)


Більше новин

Верховна Рада України ухвалила закон про заочне засудження. Верховна Рада України ухвалила закон, який спрощує процедуру спеціального досудового розслідування і заочного засудження осіб, котрі переховуються від правосуддя в Росії чи на окупованих територіях. Крім того, закон дає змогу судам розглядати клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та його обрання за відсутності підозрюваного, обвинуваченого у разі наявності постанови про його розшук. Ухвалені зміни до КПК передбачають, що у разі обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого у разі наявності постанови про його розшук, строк дії ухвали не зазначається та розмір застави не визначається. (DW)

США: 70% афроамериканців підтримують роботу місцевої поліції. Згідно до результатів недавнього опитування більшість темношкірих американців підтримують роботу місцевої поліції. 70% опитаних впевнені, що поліцейські підрозділи виконують свою роботу “дуже добре” чи “певною мірою добре”. 30% опитаних з цієї спільноти визначають роботу поліції як “погану”. Серед білого населення країни поліцію підтримують 82% опитаних. (Disrn)

Церемонію вручення премії Oscar дивилися найменше людей за всю історію. Аудиторія склала лише 10,4 млн людей. Шоу отримало також найнижчий рейтинг - лише 2,1 (глядачі віком 18 - 49 років). Таким чином телеперегляд церемонії впав у порівнянні з минулим роком на 58%. (Deadline)

В Бостоні продають з аукціону найстарішу відому пляшку віскі. За пляшку віскі розлитого 250 років тому можуть заплатити $40 тис. Фахівці бостонського аукціону Skinner Auctioneers стверджують, що це найстаріша пляшка віскі в світі. Якість напою підтверджена зразком взятим за допомогою тонкої голки. (CBSN)

У Франції під час третього локдауну злетів продаж пива, шампанського і міцного алкоголю. У Франції значно збільшився продаж алкогольних напоїв під час третього локдауну, що триває з початку квітня 2021 року, повідомляють у вівторок французькі ЗМІ з посиланням на дані аналітичної компанії Iri. Згідно з цими даними, продаж сидру і пива збільшився на 23% порівняно з аналогічним періодом попереднього року, продаж шампанського і віскі - на 24%. Також, для порівняння, під час першого локдауну навесні минулого року, згідно зі статистикою продажу, французи, головним чином, скуповували не алкоголь, а такі продукти, як макарони, борошно і туалетний папір. (Інтерфакс-Україна)

В Україні обрали нового голову правління "Суспільного". Новим головою правління "Суспільного" в Україні обрали Миколу Чернотицького, який з 2017 року був членом правління. Під час голосування Чернотицький отримав 10 голосів від 15 членів наглядової ради, Шаповалов отримав 5 голосів, інші кандидати - жодного. Микола Чернотицький народився 1984 року в місті Мена, що у Чернігівській області. З 2017 року і дотепер він був членом правління Суспільного мовника, відповідав за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток. (DW)

Один раз побачити

Вийшов трейлер трилера “American Traitor: The Trial of Axis Sally” з Аль Пачино у ролі адвоката часів Другої світової війни. Судову драму зняв режисер Майкл Поліш. Події картини відбуваються під час війни і зосереджені навколо першої жінки, яку в США звинуватили у зраді на користь Німеччини. Вихід картини заплановано на 28 травня. (Collider)

Цей день в історії

28 квітня 1686 року - Ісаак Ньютон представив свою монументальну працю “Математичні начала натуральної філософії”.

28 квітня 1918 року - німецький підрозділ зупинив засідання Центральної Ради, фактично заблокувавши її роботу. Наступного ранку вона ухвалила Конституцію Української Народної Республіки, але це був останній її документ: до вечора гетьманці перебрали контроль над більшістю адміністративних та урядових установ Києва і Центральна Рада перестала існувати.

28 квітня 1945 року - на околиці села в провінції Комо партизани розстріляли диктатора Беніто Муссоліні, який правив Італією 21 рік. Наступного дня тіла Муссоліні, його коханки Клари Петаччі разом з тілами ще п’ятьох страчених фашистів були повішені на глум натовпу за ноги на автозаправці в Мілані.

28 квітня 1947 року - з перуанського порту Каяо в плавання через Тихий океан на 15-метровому плоту “Кон-Тікі” вирушив норвезький мандрівник Тур Хеєрдал з командою із п’яти чоловік. Через 101 день він доплив до полінезійських островів Туамоту, чим підтвердив власну гіпотезу про заселення полінезійських островів вихідцями з Південної Америки.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ