Вісткар #654

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 29 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Європарламент ратифікував торговельну угоду з Великобританією

Європейський парламент схвалив Угоду про торгівлю та співробітництво, яка встановлює правила майбутніх відносин між Євросоюзом та Великобританією після її виходу з ЄС.

Ця угода охоплює не лише комерційні відносини, але і правила щодо конкуренції, умов риболовлі та майбутні умови співпраці у сферах охорони правопорядку, юстиції, транспорту та енергетики.

Очікується, що договір, обсяг якого перевищує 1000 сторінок, набуде чинності 1 травня. Торговельна угода вже тимчасово застосовується з початку 2021 року, щоб дати законодавцям ЄС час для детального її вивчення та ратифікації. Цей пільговий період закінчується 30 квітня.

Парламент Великобританії ще у грудні 2020 року підтримав цю угоду незабаром після її укладення. (DW)


Більше новин

У Києві послаблюють карантин і відновлюють роботу транспорту. З 1 травня у Києві відновить роботу весь наземний громадський транспорт та метро у звичайному режимі, а також заклади торгівлі, торгово-розважальні центри, ринки, ярмарки, заклади громадського харчування, спортивні зали та фітнес-центри та центри надання адміністративних послуг (за попереднім записом через електронні сервіси). З 5 травня у столиці відновлять навчальний процес у закладах загальної середньої освіти, дошкільної та у вищих навчальних закладах, а також прийом документів для зарахування дітей у перший клас на наступний навчальний рік. (DW)

Джо Байден звернувся до Конгресу США. Президент Джо Байден виступив перед Конгресом США із спеціальним зверненням, таким чином відзначивши свої перші сто днів на посаді. Промова Байдена тривала майже півтори години. Протягом цього часу він згадав про боротьбу з пандемією, відновлення економіки, протистояння Росії та Китаю. Байден також представив вже третій пакет фінансової допомоги американцям. (VoA)

Байден відмовився відповідати на запитання журналістів, щоб не “потрапити в біду”. Президент США Джо Байден відповів лише на кілька запитань журналістів, які зібралися в Білий дім, а потім сказав, що “потрапить в біду”, якщо буде відповідати далі. “Вибачте”, сказав президент США, “це останнє запитання, на яке я відповім, бо я насправді можу опинитися в біді”. (Disrn)

Китай запустив на орбіту базовий модуль майбутньої орбітальної станції. Важка ракета-носій "Чанчжен-5В" стартувала на низьку навколоземну орбіту з основним блоком "Тяньхе" майбутньої китайської орбітальної станції, повідомило Китайське національне космічне управління (CNSA). Виведення на орбіту висотою 370 км основного модуля (вагою 22,5 тони і площею 50 кв. метрів) з центром управління, житловим відсіком і шлюзом є першим етапом створення орбітальної станції. Всього для завершення її будівництва буде потрібно 11 запусків і трохи більше року. Зокрема, на орбіту буде виведено два лабораторних модулі. Будуть запущені чотири вантажних і чотири пілотованих кораблі. Передбачається, що вже в травні до станції відправиться вантажний корабель "Тяньчжоу-2", а в червні полетить пілотований "Шеньчжоу-12" з трьома тайконавтами (космонавтами) на борту для монтажу і підключення доставленого обладнання. Загальна вага станції після завершення у 2022 році складе близько 100 тон. Вона буде суттєво менше Міжнародної космічної станції. Китайська станція буде здатна на постійній основі приймати трьох членів екіпажу. (Інтерфакс-Україна / Scientific American)

SpaceX вивела на орбіту чергову партію інтернет-супутників Starlink. Ракета-носій Falcon 9 успішно вивела на низьку навколоземну орбіту чергову партію з 60 міні-супутників, призначених для розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink. Це вже 25-й запуск та вивід на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року в рамках проєкту Starlink. Загалом компанія вивела на орбіту вже 1503 космічних апаратів. Попередню партію з 60 супутників Starlink відправили 7 квітня. (hromadske)

“Нова пошта” почала доставляти товари з онлайн-магазинів Німеччини. Тепер жителі України зможуть робити замовлення в німецьких інтернет-магазинах eBay, Amazon, Zalando, Zara, G-star, Otto, Mediamarkt, а також в інших магазинах, які не мають прямої доставки в Україну. Термін доставки замовлень з Німеччини – від 8 робочих днів. Вартість доставки – 2,9 євро за кожні 0,5 кг фактичної ваги відправлення. “Нова пошта Глобал” доставляє товари з інтернет-магазинів п’яти країн: Німеччини, Китаю, США, Польщі та Великої Британії. (TheVillage)

Один раз побачити

Gravitas Ventures випустила трейлер трилера “Women”, який виходить в обмежений прокат та на платформах VOD з 28 травня. Детектив у невеличкому містечку розслідує таємничі зникнення місцевих жінок і серед підозрюваних опинився професор соціології, який веде подвійне життя. В картині знімалися: Анна Марі Доббінз (Anna Marie Dobbins), Адам Дорсі (Adam Dorsey) і інші. (Bloody Disgusting)

Цей день в історії

29 квітня 1882 року - у Берліні почала діяти перша в світі лінія тролейбуса.

29 квітня - Міжнародний день танцю.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ