Вісткар #655

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 30 квітня. Наступний випуск розсилки Вісткар вийде у вівторок 11 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Моргенштерн внесений до списку осіб, які загрожують національній безпеці України

В Міністерстві культури та інформаційної політики російського репера Валєєва Алішера (Моргенштерна) додали до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Про це міністерство повідомляє 29 квітня.

До такого кроку міністерство вдалося за поданням Служби безпеки, йдеться в заяві. “22 квітня 2021 року до міністерства культури та інформаційної політики надійшов лист Служби безпеки України щодо включення до переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці, Валєєва Алішера Тагіровича. Відповідним наказом МКІП від 28 квітня 2021 реп-виконавця та музиканта було включено до переліку”, – повідомляє прес-служба мінкульту.

Сам Моргенштерн повідомляв, що має намір на початку літа 2021 року перетнути кордон України та виступити з концертами. Це повідомлення російського репера викликало критику в мережі щодо гастролей, які він анонсував у Києві, Харкові і Запоріжжі. Стиль, у якому репер виконує більшість свої треків, називається "мамблінг" ("реп-бурмотіння"). У ньому наголос робиться не на тексті, а на емоційності хіп-хопера.

Моргенштерн раніше заявляв у пресі, що не розглядає “кримський ринок” для концертів, бо потім його не впустять на материкову Україну. (Радіо Свобода / BBC Ukr)


Більше новин

Понад 90% українців відзначатимуть Великдень 2 травня, до церкви підуть майже 20% дорослого населення. За даними дослідження, 92% населення так чи інакше планують святкувати Великдень, не святкуватимуть лише 6% (і 2% не визначилися). Серед усього дорослого населення України кожен п'ятий (19%) планує йти до церкви на Великдень, а 9% - взяти участь у службі. Більшість населення України не планує йти до церкви на Великдень. Готувати вдома великодні страви планують 69% населення України, молитися в сімейному колі - 25%, приймати гостей чи родичів вдома - 19%. (Інтерфакс-Україна)

Конституційний суд Німеччини вважає закон про клімат недостатньо жорстким. Федеральний закон про захист клімату частково суперечить Основному закону Німеччини і тому має бути виправлений до кінця 2022 року, постановив у четвер, 29 квітня, Конституційний суд (КС) країни. За його рішенням, закон у теперішньому вигляді чітко не вказує, як саме має бути забезпечено скорочення викидів двоокису вуглецю в атмосферу з 2031-го по 2050 рік. Позов було подано переважно молодими людьми за підтримки екологічних організацій. Німецькі політики з партій урядової коаліції привітали рішення КС та пообіцяли внести необхідні зміни до закону. Зокрема, міністр захисту довкілля Свенья Шульце (Svenja Schulze) запевнила, що вже влітку представить ключові параметри для нового закону. (DW)

Рада ухвалила закон про зміну “підходів до сфери культури”. Ухвалення відповідного законопроекту № 4318 "Про внесення змін до закону "Про культуру" щодо загальних засад надання населенню культурних послуг" у другому читанні та в цілому підтримав 281 народний депутат на позачерговому пленарному засіданні у четвер. Згідно із законопроектом, “стратегію розвитку культури” на п'ять років затверджуватиме Кабінет Міністрів. Документ спрямований на створення правових основ для формування ефективної системи гарантування дотримання культурних прав і потреб населення незалежно від місць проживання та соціального статусу, з отримання якісних і доступних послуг у сфері культури. Законопроект також переглядає та уточнює пріоритети державної культурної політики. Зокрема, пріоритетами державної політики у сфері культури є розвиток культури української нації, корінних народів і національних меншин, посилення освітнього, інноваційного та комунікаційного потенціалів культури, естетичне виховання громадян, насамперед дітей та молоді; розвиток художньої освіти; кадрове забезпечення сфери культури, а також охорона культурної спадщини та культурних цінностей. (Інтерфакс-Україна)

Суд залишив Семенченка під вартою. Печерський районний суд міста Києва залишив під вартою без альтернативи внесення застави колишнього народного депутата Семена Семенченка, якого підозрюють в причетності до створення “приватної військової компанії”. Про це повідомив адвокат Владислав Добош. За його словами, ухвала суду не підлягає оскарженню у зв’язку з тим, що вона є рішенням на клопотання захисту. (Радіо Свобода)

Туреччина скасує вимогу про необхідність ПЛР-тестів для авіапасажирів з України з 15 травня. Влада Туреччини скасує вимогу для авіапасажирів з України проходити ПЛР-тести на наявність коронавірусної інфекції перед вильотом. Влада залишила в силі правило, яке вимагає від пасажирів заповнити спеціальну форму перед вильотом до Туреччини. У ній необхідно зазначити свої паспортні дані, рейс і місце проживання в Туреччині. (avianews)

У Португалії відкрився найдовший у світі підвісний пішохідний міст. Міст розташований на висоті 175 метрів над річкою Пайва на півночі Португалії. Конструкцію зводили близько двох років, вартість робіт оцінюється в 2,3 млн євро. Довжина мосту - 516 метрів, це рекордна довжина для підвісного пішохідного мосту. Попереднім рекордсменом вважався міст імені Чарльза Куонена в швейцарських Альпах. Довжина цього швейцарського моста - 494 метри. (Інтерфакс-Україна)

Нацрада з телерадіомовлення оштрафувала на 200 тис. грн телеканал "Наш". Національна рада з питань телебачення і радіомовлення за результатами трьох перевірок застосувала до ТОВ "Наш 365" (Київ, супутникове мовлення, логотип "НАШ") дві санкції "оголошення попередження" та два штрафи на загальну суму понад 200 тис. грн за розпалювання в ефірі ворожнечі та ненависті. Згідно з повідомленням на сайті Нацради у четвер, санкції були застосовані за запрошення в ефір Родіона Мірошника, який фактично представляє позицію окупаційної адміністрації тимчасово окупованих територій Луганської області, за трансляцію в День незалежності у 2020 році гумористичного відеоролика "Наша (НЕ) залежність? НАШ покаже", що розпалює в суспільстві ворожнечу і інші порушення. (Інтерфакс-Україна)

Один раз побачити

На студії Paramount вийшов трейлер картини “Georgetown”. Це режисерський дебют австрійського актора Кристофа Вальца (Christoph Waltz). Крім самого Вальца головні ролі в кримінальній драмі заснованій на реальних подіях грають Аннетте Бенінг (Annette Bening) та легендарна Ванесса Редгрейв (Vanessa Redgrave). Картина вийде не екрани окремих кінотеатрів 14 травня і на сервісах Video-On-Demand буде доступною з 18 травня. (Collider)

Цей день в історії

30 квітня 1722 року - в газеті New England Courant вперше згадується гра більярд.

30 квітня 1789 року - в Нью-Йорку, який тоді був столицею США, вступив на посаду перший президент країни — Джордж Вашингтон.

30 квітня 1897 року - професор Кембриджського університету Джозеф Томсон зробив доповідь у Лондонському королівському товаристві, якою повідомив про результати електромагнітних досліджень свічення катодних трубок, які дозволили встановити існування легкої субатомної частинки з негативним зарядом, названої ним “корпускулою”. У 1907 році Томсон був удостоєний Нобелівської премії з фізики за відкриття електрона.

30 квітня 1961 року - в Мінську відбулося весілля американця Лі Гарві Освальда і Марини Прусакової.

30 квітня 1992 року - в Женеві оголошено, що технологія World Wide Web, яку розробив Тім Бернерс-Лі, буде безкоштовною для всіх.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ