Вісткар #656

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 11 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

В ЄС відмовилися від нових замовлень вакцини AstraZeneca

Європейський Союз не замовляв нових партій вакцини AstraZeneca. Поточний контракт закінчується у червні. Про це в неділю заявив комісар ЄС з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон (Thierry Breton).

Бретон також висловив побоювання, що ціна вакцини Pfizer-BioNTech, закупки якої триватимуть в ЄС, буде вищою ніж раніше. Зростання ціни, за його словами, є наслідком додаткових досліджень та оновлення обладнання для виробництва модернізованих вакцин.

Європейська комісія ініціювала в суді процес проти компанії AstraZeneca, звинувативши її у порушенні своїх зобов’язань щодо постачання вакцини від COVID-19 та відсутності “надійного” плану компенсації затримок, що вже мають місце.

Останнім часом в кількох країнах обмежено або взагалі заборонено застосування вакцини AstraZeneca через наявні побічні ефекти.

В ЄС підписали новий контракт з Pfizer-BioNTech на закупку 1.8 млрд доз вакцини від COVID-19 протягом 2021-2023 років. (Reuters)


Більше новин

Військові попередили Макрона про загрозу "громадянської війни". У Франції опубліковано новий відкритий лист з попередженням про загрозу громадянської війни у країні. Стверджується, що лист зібрав вже понад 160 000 підписів громадян, зокрема, військових. Лист, опублікований у консервативному журналі Les Valeurs Actuelles, звинувачує французький уряд в "поступках" ісламізму. "Мова йде про виживання нашої країни", - йдеться в тексті, який, як стверджується, написали анонімні військові, які шукають підтримки в співгромадян. Уряд Франції засудив нового листа, а також аналогічний лист про загрозу громадянської війни, який у квітні з підписами 20 відставних генералів опублікував той самий журнал. (BBC Ukr)

Єврокомісія планує заборонити готівкові розрахунки на суму понад 10 тисяч євро. З такою пропозицією задля боротьби з відмиванням коштів Єврокомісія має намір виступити у липні. Про це повідомила комісарка ЄС з питань фінансових послуг Майред Макгіннесс в інтерв'ю німецькому виданню Süddeutschen Zeitung. Макгіннесс додала, що має намір за підтримки держав-членів ЄС створити європейське відомство для боротьби з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму. Цей орган повинен мати вагомі повноваження та напряму здійснювати нагляд за політикою із боротьби з відмиванням коштів певних великих банків. (DW)

Ілон Маск заявив, що у нього синдром Аспергера. Засновник SpaceX і глава Tesla Ілон Маск заявив, що у нього синдром Аспергера - розлад психологічного розвитку, при якому людина відчуває складнощі з соціалізацією і невербальної комунікацією, але у нього немає помітного відставання в розвитку мови і інтелекту. Маск зробив таке визнання у вступному слові до випуску гумористичної програми Saturday Night Live (SNL) на телеканалі NBC, в якій він був запрошеним ведучим.

Космічний апарат NASA повертається на Землю зі зразками астероїда. Космічний апарат Національної аерокосмічної адміністрації США (NASA) Osiris-Rex 10 травня залишив орбіту астероїда Бенну, щоб вирушити у більш ніж дворічну подорож на Землю. Апарат несе пил та фрагменти астероїда, які, як сподіваються науковці, допоможуть зрозуміти будову Сонячної системи і навіть умови формування життя на Землі. Хоча відстань до астероїда становить 287 мільйонів кілометрів, Osiris-Rex ще двічі облетить Сонце, тому шлях до Землі становитиме 2,3 мільярда кілометрів. Планується, що космічний апарат розміром як вантажний фургон доставить невелику пробну капсулу в пустельне місце в американському штаті Юта 24 вересня 2023 року. (Радіо Свобода)

Уламки китайської ракети впали в Індійський океан. Уламки китайської ракети, яка падала на Землю, опинилися в Індійському океані, говорить Китай. Основна частина ракети була знищена під час входу в атмосферу, але її частини приземлилися на захід від Мальдівських островів. Американські та європейські сайти відстеження стежили за неконтрольованим падінням ракети Long March-5b. Основний сегмент космічного корабля Long March-5b використали для запуску першого модуля нової космічної станції Китаю минулого місяця. Ракетоносій масою 18 тонн став одним із найбільших об'єктів, що здійснив неконтрольоване повернення в атмосферу протягом останніх десятиліть. (BBC Ukr)

8-10% в обороті ринку кіно займають українські фільми. У березні Державне агентство України з питань кіно у відповідь на запит Радіо Свобода повідомило, що п’ять українських стрічок отримали міжнародні нагороди у 2020-2021 роках. Держкіно профінансувало 41 фільм у 2020 році. Із 2007-го по 2020 рік було профінансовано 470 стрічок. У прокат в 2021 році вийшли п’ять українських фільмів, а в 2020 році – 28 картин, повідомили в Держкіно. (Радіо Свобода)

Статистика

Куди країни ЄС експортують своє сміття (у млн тонн).

Один раз побачити

Amazon випустила трейлер свого науково-фантастичного серіалу “Solos”. Антологія з семи частин вивчає “дивну, прекрасну, смішну правду того, як це бути людиною”. Акторський склад серіалу Solos складається з зірок, серед яких Морган Фрімен, Енн Хатавей, Хелен Міррен та інші. Кожний з семи 30-хвилинних епізодів знято як монолог чергового героя у науково-фантастичному антуражі. Серіал виходить 21 травня на Amazon Prime. (IndieWire)

Цей день в історії

11 травня 1720 року - народився Карл Фрідріх Ієронім фон Мюнхгаузен (1720 - 22.2.1797), німецький барон, ім'я якого стало прозивним як хвалька і брехуна.

11 травня 1920 року - Оксфордський університет дозволив жінкам отримувати освіту у своїх навчальних закладах.

11 травня 1991 року - шведський дует Roxette з піснею “Joyride” посів перше місце в хіт-параді США.

11 травня 1997 року - Гаррі Каспаров програв шаховий турнір комп’ютеру Deep Blue компанії IBM.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ