Вісткар #659

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 14 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Абсолютна більшість українців виступає проти продажу землі

Громадяни України бояться, що землю скуплять іноземці, і саме це є однією з основних причин, чому дві третини виборців на "земельному референдумі" проголосують проти розпродажу землі.

Про це повідомив директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

Коментуючи результати оприлюдненого напередодні дослідження, яке його компанія провела наприкінці квітня, соціолог нагадав, що 77% жителів підтримують референдум проти розпродажу сільськогосподарської землі, а 75% - мають намір взяти участь у ньому.

"Ми запитали дуже чітко - як ви проголосували б на референдумі з такого питання: "Чи підтримуєте Ви впровадження в Україні ринку купівлі/продажу земель с/г призначення? "І ми бачимо, що за впровадження ринку землі проголосували б 36%, проти - 64%. Дві третини проти, третина - за", - констатував Антипович.

За його словами, українців особливо лякає намір дозволити купівлю української землі іноземним громадянам і компаніям - проти цього виступають 79% опитаних. (Інтерфакс-Україна)


Більше новин

Ляшко закликає не робити тести на антитіла до COVID-19 без гострої потреби. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко закликав не робити тести на виявлення антитіл до коронавірусу без гострої потреби і не пов’язувати наявність чи відсутність таких антитіл до дії вакцини проти COVID-19. Про це він сказав в під час прямого ефіру, відповідаючи на запитання глядачів про те, чому після щеплення не були виявлені антитіла. “Це (вакцинація – ред.)не є показник для проведення якихось досліджень на антитіла. Це виключно маркетинговий хід, і не потрібно бігати робити після або перенесеної хвороби, або після проведеної вакцинації, якщо ви лише не потрапляєте в певну категорію, коли вам рекомендується це зробити для проведення досліджень. Окрім гуморального імунітету, є ще клітинний імунітет і відсутність або наявність антитіл, яку може дослідити та чи інша тест-система у тій чи іншій лабораторії – це не свідчення того, що вакцина працює або не працює”, – сказав Ляшко. (Радіо Свобода)

Понад 25% дорослого населення ЄС навряд чи будуть вакцинуватись від коронавірусу. Про це йдеться в дослідженні Європейського фонду поліпшення умов життя і праці (Eurofound). Найвищою невпевненість щодо вакцинації була в Болгарії — 61% опитаних вказали, що дуже малоймовірно, що вони прищепляться. Найнижчим (менше ніж 10%) цей показник був у Данії, Мальті та Ірландії. У звіті наголошується, що люди в основній віковій групі (35—49 років) більш скептично ставляться до вакцин (29%), ніж з молодшої та старшої вікових груп (26 і 27% відповідно). Безробітні (39%), люди з тривалим захворюванням або інвалідністю (39%) і домогосподарки (33%) більш нерішуче ставляться до вакцинації, ніж працюючі (26%) та пенсіонери (23%). Найменш неприязними до вакцинації є студенти (13%). (thebabel)

Суд узяв під домашній арешт Віктора Медведчука. Печерський суд Києва відмовився арештувати Віктора Медведчука, як того вимагала прокуратура. Політик перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом. (DW)

Байден пояснив, чому вважає Москву непричетною до кібератаки на Colonial Pipeline. Президент США Джо Байден заявив, що зробив висновок про непричетність російської влади до кібератаці на паливопровід компанії Colonial Pipeline, ґрунтуючись на доповіді ФБР. “Я впевнений, що правильно зрозумів написане в доповіді ФБР. Вони кажуть, що влада Росії до цього не має відношення”, – заявив Байден. В суботу компанія Colonial Pipeline заявила, що потрапила під хакерську атаку, тому змушена відключити частину своїх систем. Причетною до кібератаки вважають групу хакерів під назвою DarkSide. (hromadske)

США: Більше 120 генералів у відставці у відкритому листі ставлять під сумнів результати виборів президента. Генерали і адмірали також висловлюють занепокоєння станом ментального здоров’я президента Байдена. Автори листа вимагають проведення розслідування порушень під час виборів і критикують поточну політику президента. Відкритий лист викликав негативну реакцію з боку багатьох колишніх військових, які вважають неприпустимим подібні спроби втручання у політику. (DailyMail)

Пентагон висловлює занепокоєння ситуацією з новобранцями. За даними звіту Пентагону, майже 71% американців у віці 17 - 24 роки, а це 24 з 34 млн молодих людей, нездатні нести військову службу через проблеми з "зайвою вагою, відсутністю середньої освіти або через кримінальне минуле”. Це означає, що 10 млн молодих людей стають об’єктом запеклої конкуренції між армією, університетами і ринком праці. Армія зараз готується витратити $425 млн на маркетинг з метою рекрутингу від 60 до 70 тис солдат, 40 - 45 тис нацгвардійців і 13 - 17 тис резервістів. (Bloomberg)

Палестинці випустили по Ізраїлю близько 1600 ракет за три дні. Повітряна тривога вперше пролунала на півночі Ізраїлю. Авіаудари у відповідь зруйнували фінансовий центр ХАМАС. У регіон відрядили спецпосланця США для посередництва в деескалації. (DW)

Один раз побачити

Вийшов трейлер другого сезону британського комедійного серіалу (Apple і BBC Studios) “Trying”. Пара намагається всиновити дитину, стикаючись із різними подіями свого хаотичного життя. В головних ролях Імельда Стонтон (Imelda Staunton), Офелія Лавібонд (Ophelia Lovibond) та Олівер Кріс (Oliver Chris). Другий сезон виходить 21 травня на Apple TV+. Третій сезон вже заплановано. (Collider)

Цей день в історії

14 травня 1783 року - указом Катерини II на Лівобережжі та Слобожанщині запроваджено кріпацтво.

14 травня 1975 року - Київське «Динамо» вперше виграло Кубок володарів кубків Європи з футболу


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ