Вісткар #672

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 2 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Сім країн Євросоюзу почали видавати сертифікати вакцинації

Сім країн-членів Євросоюзу почали видавати сертифікати вакцинації чи наявності імунітету проти коронавірусу. Про це у вівторок, 1 червня, повідомила Єврокомісія. Цими країнами є Болгарія, Німеччина, Греція, Данія, Польща, Хорватія і Чехія. Сертифікати можуть бути як в цифровому, так і в паперовому варіанті.

Сертифікат вакцинації ЄС видаватимуть усім, хто пройшов повний курс вакцинації проти COVID-19, хто має негативний тест або ж перехворів на коронавірус. Інформація міститиметься в QR-кодах. Передбачено, що жодні особисті дані не розголошуватимуться. Всі інші країни ЄС мають почати видавати такі паспорти до 1 липня.

Країни-члени Євросоюзу повинні визнавати видані іншими країнами сертифікати про щеплення вакцинами, які дозволені в ЄС (Рfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca та Janssen). (DW)


Більше новин

Економічну ситуацію в Україні позитивно оцінюють лише 5% громадян. 60% оцінюють її як погану. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова 21-26 травня. Дещо краще опитані оцінюють рівень добробуту їхньої сім'ї (36% оцінюють її погано, 14% - добре, 48% ˗ не добре й не погано). Так само, як і оцінка економічної ситуації в країні, оцінка добробуту сім'ї дещо покращилася порівняно з початком року (тоді відповідні показники становили 43%, 7%, 46%). Громадяни не надто вірять у швидкі зміни в економічній сфері: лише 12% вважають, що в найближчі 3 місяці економічне становище країни зміниться на краще. 22% вважають, що в найближчі 3 місяці економічне становище країни зміниться на гірше. Найпоширеніша думка, що ситуація за 3 місяці істотно не зміниться. Респондентам пропонувалося оцінити, якою мірою, на їхню думку, влада справляється з вирішенням проблем в окремих сферах за шкалою від 1 до 5. Ці оцінки виявилися невисокими, не більше ніж 2,9 бала, - таку оцінку отримали дії влади щодо забезпечення свободи слова та зміцнення обороноздатності країни. 2,7 - забезпечення прав і свобод громадян. Дії влади у сфері освіти та її протидія поширенню коронавірусної інфекції, запобігання її негативним наслідкам оцінюється у 2,5 бала. Боротьба з корупцією ˗ 1,8 бала. Найгірше оцінюється те, як влада справляється з вирішенням проблеми рівня цін і тарифів (1,6 бала). (Інтерфакс-Україна)

Німеччина: 1200 євро щомісяця - просто так. З першого червня протягом трьох років учасники експерименту отримуватимуть 1200 євро на місяць. Соціальний експеримент має на меті вивчення наслідків отримання безумовного базового доходу. Для участі в експерименті обрали 122 особи. Протягом експерименту вони можуть працювати, скільки їм хочеться, або не працювати взагалі. Єдиний обов'язок - раз на півроку заповнювати онлайн-анкети. Ще 1380 людей також заповнюватимуть анкети, однак отримуватимуть замість щомісячної стипендії лише символічне відшкодування. Кошти на експеримент зібрали за допомогою пожертв: 150 тисяч приватних донорів зібрали на ці потреби 5,2 мільйона євро. Організатором акції "Мій базовий дохід" виступила однойменна неурядова організація з Берліна. Ініціатори переконані, що надання громадянам базового доходу без жодних передумов може розв'язати багато соціальних проблем, а люди з таким доходом жили би вільніше, і, зрештою, щасливіше. (DW)

Понад половина українців не планують відпустку цього року. Більше ніж половина українців не планують відпустку цього року, а з тих, хто має намір відпочивати, 53% проведуть відпустку в Україні, повідомила прес-служба Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ) України з посиланням на дослідження компанії "Оперативна соціологія". За даними дослідження, лише кожен десятий планує провести відпустку за кордоном. Серед тих, хто планує відпочивати в Україні, близько 45% хотіли би провести відпустку за межами своєї області, інші мають намір подорожувати в межах області або залишитися вдома. Водночас 42,2% респондентів майже або взагалі не подорожують країною, при цьому цей показник вищий серед населення віком 60 років і більше (40%). (Інтерфакс-Україна)

Вакцинація для вчителів може бути обов’язковою. Вакцинація проти COVID-19 може стати обов’язковою для українських учителів, повідомив 1 червня на форумі «Україна 30. Освіта та наука» міністр освіти та науки Сергій Шкарлет. Він назвав вакцинацію “елементом допуску до професії”. Минулого місяця Міністерство охорони здоров’я повідомило, що з 24 травня розпочне вакцинацію працівників закладів освіти – дитячих садків, шкіл, коледжів, закладів вищої освіти. Ідеться не лише про вчителів, а про весь персонал освітніх закладів: охоронців, бухгалтерів, кухарів, технічних працівників тощо. Їх будуть щеплювати вакциною Pfizer, котра прибуває в Україну в рамках ініціативи COVAX. (Радіо Свобода)

Рада заборонила підприємцям поширення тонких поліетиленових пакетів. Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який передбачає заборону на поширення легких пластикових пакетів. Документ підтримали 297 народних депутатів. Згідно з законом, в магазинах, закладах харчування та обслуговування забороняється розповсюдження: надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів та оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів. (Радіо Свобода)

Один раз побачити

Вийшов трейлер ново-зеландської драми “Juniper” (2021) з Шарлотою Ремплінг (Charlotte Rampling) у головній ролі. Події картини розгортаються навколо молодої людини, яка власноруч руйнує своє життя, але все змінюється коли його, в якості покарання за виключення зі школи, попросили доглянути за своєю, небайдужою до алкоголю, бабусею. Картина виходить на екрани 26 серпня. (FirstShowing)

Цей день в історії

2 червня 1946 року - в Італії пройшов референдум, який ліквідував у країні монархію.

2 червня 1953 року - у Лондоні Єлизавета II коронувалась на престол Великої Британії.

2 червня 1967 року - у Британії вийшов перший альбом Дейвід Боуі The World of David Bowie.

2 червня 2014 року - король Іспанії Хуан Карлос Бурбон заявив про зречення престолу.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ