Вісткар #674

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 4 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Верховна Рада ухвалила закон про "податок на Google"

Верховна Рада України у четвер, 3 червня, ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект під номером 4184, відомий у ЗМІ під назвою "про податок на Google". За відповідне рішення свої голоси віддали 283 народних депутати.

Цей закон пропонує урівняти правила оподаткування для міжнародних технологічних компаній з українськими. Згідно з ним, міжнародні компанії, що працюють в інформаційному просторі України та заробляють на рекламі в мережі, платитимуть податки в Україні, зокрема податок на додану вартість (ПДВ).

Аби компанії, що не є резидентами України, могли сплатити ПДВ, закон пропонує надати їм можливість віддалено зареєструватися в електронному кабінеті платника податків і сплачувати збори у валюті без присутності на українській території. (DW / BBC Ukr)


Більше новин

Міністр юстиції повідомив про перший продаж майна виправної колонії. Міністр заявив, що 30 відсотків виручених коштів підуть до держбюджету, а 70 відсотків - на відновлення тюремної інфраструктури і будівництво в'язниць. Він уточнив, що у торгах взяли участь семеро учасників, і що це є першим продажем в'язниці в Україні. "Сьогодні на аукціоні продали перший лот - майно Львівської колонії №48 (Хуторівка, 2) стартова ціна основного об'єкту - 132 мільйона 674 тисячі 303 гривень 55 копійок, ціна продажу за результатами торгів - 377 мільйонів 500 тисяч гривень зростання ціни на аукціоні - ледь не у три рази", - написав міністр у соцмережі Facebook. (DW)

Кількість українців, які вважають себе здоровими, за рік скоротилася на 9% - опитування. У квітні 2021 року 40% дорослих жителів України оцінювали свій стан здоров'я як хороший або дуже хороший. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. При цьому 46% опитаних оцінювали свій стан здоров'я як середній або не змогли визначитися, а 14% - як поганий або дуже поганий. Найчастіше вважають себе здоровими опитані віком від 18 до 29 років - 66%, у той час як у віковій групі 30-39 років - 57%, віком 40-49 років - 47%, віком 50-59 років - 28%, віком 60-69 років - 16%, а серед людей віком 70 років або старше - 13%. Зберігається також зв'язок між станом здоров'я та рівнем добробуту: чим краще матеріальний рівень життя, тим вище частка тих, хто має гарне здоров'я. Так, якщо серед найменш заможних (тих, кому не вистачає грошей навіть на їжу) здоровими себе назвали лише 14%, то серед людей із високим рівнем матеріального добробуту (можуть дозволити собі купівлю дорогих речей) - 47%, а серед людей із дуже високим рівнем фінансового забезпечення - 64%. (Інтерфакс-Україна)

США оголосили боротьбу із корупцією пріоритетом національної безпеки. Президент США Джо Байден сьогодні оприлюднить Меморандум щодо досліджень національної безпеки (NSSM), який визначає боротьбу із корупцією, як ключовий інтерес національної безпеки США. Відповідну заяву розміщено на сайті Білого дому. Відповідно до меморандуму, протягом 200 днів уряд США має провести аналіз та підготувати доповідь з рекомендаціями для адміністрації Сполучених Штатів Америки та партнерів щодо боротьби із корупцією. Рекомендації, які відповідно до Меморандуму має підготувати уряд США, покликані дозволити Америці та її партнерам: модернізувати, координувати та підтримувати зусилля щодо більш ефективної боротьбі із корупцією; долати незаконні фінансові потоки; притягнути до відповідальності суб'єктів корупції; розбудувати міжнародні партнерства; покращити міжнародну допомогу. (VoA)

Парламент Данії схвалив оновлений закон щодо біженців. Закон передбачає, що іноземців після подання клопотання про притулок, повинні перенаправити в центр прийому біженців, що розташований за межами ЄС. Винятки можливі лише в окремих випадках, наприклад за наявності тяжких захворювань. Шукачі притулку мають перебувати у подібних закладах під час розгляду їхніх заявок. Наразі Данія веде переговори з третіми країнами щодо створення таких центрів. У разі їхньої згоди, Копенгаген фінансуватиме ці центри, але ці країни координуватимуть роботу центрів. Якщо особі відмовлять у наданні притулку, вона муситиме залишити третю країну. За даними агентства AFP, переговори ведуться з кількома країнами (від п'яти до десяти), зокрема з Ефіопією, Єгиптом і Руандою. Поки жодна з них не погодилася на ініціативу. (DW / Радіо Свобода)

Каннський кінофестиваль оголосив програму. У конкурсі беруть участь фільми Уеса Андерсона, Пола Верховена, Франсуа Озона, а також картина Кирила Серебреннікова “Петрови в грипі”, знята за романом Олексія Сальникова. У фестивалі візьмуть участь Олексій Герман - молодший (його фільм “Діло” увійшов до програми “Особливий погляд”), Сергій Лозниця з картиною “Бабин Яр. Контекст” і новатор з Таїланду Апічатпонг Верасетакуна, який зняв у своєму новому фільмі Тильду Суїнтон. (meduza)

Законопроект про олігархів запроваджує нове поняття про електронні ЗМІ в інтернеті. "Електронний ЗМІ - засіб поширення періодично оновлюваної інформації для невизначеного заздалегідь кола суб'єктів в електронному вигляді за допомогою мережі інтернет під постійною назвою як індивідуалізованою ознакою", - таке визначення надано в документі, який оприлюднено у четвер на сайті Ради. Згідно з ним, не вважається електронним ЗМІ профіль (акаунт) у соціальних мережах в мережі інтернет. "ЗМІ - будь-який із таких суб'єктів: друковане ЗМІ, електронне ЗМІ, інформаційне агентство, канал мовлення", - надається у законопроекті новий розширений їх перелік. Згідно з документом, значний вплив на ЗМІ є однією з чотирьох необхідних ознак віднесення особи до олігарха нарівні з участю в політичному житті, бенефіціарним володінням компанії-монополіста та фінансовим станом понад 1 млн прожиткових мінімумів. Достатніми для включення Радою нацбезпеки і оборони особи до реєстру олігархів є будь-які три з них. (Інтерфакс-Україна)

Один раз побачити

Vertical Entertainment випустила трейлер драми “The God Committee”. Сценарій картини написав її режисер Остін Старк (Austin Stark). Картина зосереджується навколо діяльності комітету з пересадки органів, який має справу з наслідками рішення винесеного сім років тому, коли їм дали одну годину щоб вирішити, кому з трьох пацієнтів врятувати життя пересадкою серця. Головні ролі у “The God Committee” виконали Келсі Гаммер (Kelsey Grammer), Джулія Стайлз (Julia Stiles), Колман Домінго (Colman Domingo) і ін. Картина виходить 2 липня. (Flickering Myth)

Цей день в історії

4 червня 1896 року - Генрі Форд провів випробовування свого першого автомобіля.

4 червня 1953 року - першим секретарем ЦК КПУ обрано Олексія Кириченка, першого етнічного українця, який очолив Комуністичну партію України.

4 червня 1989 року - в Пекіні армія жорстоко розігнала масову демонстрацію на площі Тяньаньмень.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ