Вісткар #675

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 7 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Країни Великої сімки домовилися про податок для великих корпорацій

Міністри фінансів країн Великої сімки (G7) у суботу, 5 червня, досягли згоди щодо майбутнього мінімального податку для великих корпорацій на рівні щонайменше 15 відсотків.

Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz) назвав ухвалене рішення "історичним", а також заявив про "податкову революцію". "Ми (...) зобов'язуємося застосовувати глобальний мінімальний податок у щонайменше 15 відсотків для кожної країни", - йдеться в заяві, яку підготували на завершення зустрічі міністрів фінансів країн G7.

Водночас міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер заявив, що 15 відсотків - це "мінімум. За його словами, Франція хоче "амбіційніший рівень оподаткування".

Британський міністр фінансів Ріші Сунак заявив, що Велика сімка погодилася створити глобальну податкову систему, яка була б "пристосованою до світової цифрової ери". Він наголосив на важливості забезпечити її справедливість, а саме - щоб "відповідні компанії платили потрібний податок у потрібних місцях". Цей крок спрямований на те, щоб транснаціональні корпорації - особливо технологічні гіганти - не мали в майбутньому можливості отримувати великі прибутки в одних країнах і платити з них низькі податки в інших країнах. (DW)


Більше новин

Суд в Каліфорнії скасував заборону на штурмову зброю. Заборона діяла в цьому штаті понад 30 років. У своєму рішенні суддя визнав, що заборона порушує Другу поправку до Конституції США. Він підкреслив, що в переважній більшості випадків штурмова зброя використовується американцями в законних цілях. Суддя зазначив, що, незважаючи на заборону, в Каліфорнії були легально зареєстровані 185 569 одиниць штурмової зброї. Він також підкреслив, що в штаті вбивства за допомогою ножа відбуваються в сім разів частіше, ніж за допомогою гвинтівки. (AP)

Євросоюз посилює правила провезення готівки. ЄС розробив нові правила перевезення готівки в сумі понад 10 тис. євро через митний кордон Євросоюзу, які вступають в силу з 3 червня. Як повідомляє ЄК, нові правила посилять боротьбу з відмиванням грошей і з фінансуванням терористичної діяльності. “… всі люди, які в'їжджають або виїжджають з території Євросоюзу, вже зобов'язані заповнювати декларації про готівку, якщо везуть готівку в сумі 10 тисяч євро або більше, а також в інших валютах, в акціях або чеках”, — йдеться в повідомленні. Митна декларація на перевезення готівки повинна містити інформацію про походження грошей та про їх подальше використання і може заповнюватися на всіх мовах, в тому числі на тих, які не є офіційними мовами країн Євросоюзу. За рішенням митних органів, такі вимоги по митному декларуванню можуть поширюватися і на суми, менше 10 тис. євро, якщо є ознаки, що ці гроші пов'язані з незаконною діяльністю. (thepage)

Сальвадор хоче зробити bitcoin офіційним платіжним засобом. Сальвадор стане першою в світі країною, яка зробить bitcoin законним платіжним засобом поряд з доларом США. Джек Маллерс, засновник платіжної платформи Lightning Network Strike сказав, що цей крок допоможе розкрити міць і потенціал біткойнів для повсякденного використання і це принесе користь приватним особам і підприємствам. (ЕП)

У Меган Маркл і принца Гаррі народилася дівчинка. Меган Маркл народила дівчинку 4 червня, її назвали Лілібет Діана Маунтбеттен-Віндзор на честь королеви Єлизавети II та принцеси Діани. (DW / BBC Ukr)

Один раз побачити

Вийшов трейлер науково-фантастичного трилера “Reminiscence”. Це дебют сценаристки і режисера Лізи Джой. У головних ролях Х'ю Джекман, Ребекка Фергюсон, Тендіве Ньютон, Даніель Ву та Кліфф Кертіс. Картина розповідає про Ніка Банністера (Джекман), приватного детектива, який досліджує розум, і допомагає своїм клієнтам орієнтуватися у складному світі їхніх втрачених спогадів. Він живе у Майямі, місті, яке йде під воду внаслідок змін клімату. Життя детектива назавжди змінюється, коли він бере нову клієнтку Мей (Фергюсон). “Reminiscence” виходить в кінотеатрах 20 серпня та на HBO Max. (Deadline)

Цей день в історії

7 червня 1929 року - відповідно до Латеранських угод утворено державу Ватикан (офіційне найменування - Святий Престол). Вона розташована на Ватиканському пагорбі в Римі, займає площу менше половини квадратного кілометра і очолюється Папою Римським.

7 червня 1963 року - фірма грамзапису Decca випустила перший сингл The Rolling Stones під назвою “Come On”.

7 червня 1968 року - в Данії відкрився дитячий тематичний парк Legoland.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ