Вісткар #677

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 9 червня. Щиро дякую всім, хто підтримує наш проект. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Компанія Stanley Gibbons купила найдорожчу марку у світі за $8,3 млн

Британська фірма Stanley Gibbons, найстаріший у світі дилер поштових марок, придбала марку "Британська Гвіана" 1856 року за $8,3 млн.

Як повідомляється в прес-релізі компанії, йдеться про найвідомішу та найдорожчу марку у світі. Її буде виставлено у флагманському магазині Stanley Gibbons у Лондоні. Компанія також має намір зробити марку доступною для широкого загалу за допомогою створення цифрової колекції.

Для фінансування купівлі Stanley Gibbons отримала безвідсотковий кредит від одного зі своїх акціонерів.

Акції Stanley Gibbons у вівторок подорожчали на 3,4%. (Інтерфакс-Україна)


Більше новин

Зеленський відреагував на зміни у тексті його розмови з Байденом, які вніс Офіс президента. Президент Володимир Зеленський назвав виправлення тексту свого офісу про підтримку президентом США Джо Байденом надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО “несуттєвим”. “Слова — не важливі, а важливі конкретні вчинки”, — заявив український президент. У повідомленні ОП говорилося: "Президент США наголосив на цілковитій підтримці євроатлантичної інтеграції України та важливості надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі". Білий дім заперечив, що Байден висловив підтримку надання ПДЧ в Північноатлантичному альянсі. "Українці неправильно охарактеризували заяву та виправили допис", – заявив представник американської Ради національної безпеки редакції "Axios". (thebabel)

План Байдена з вакцинації, схоже, не виконають. В США, скоріше за все, не виконають завдання президента Байдена, який пообіцяв вакцинувати до 4 липня 70% населення хоча б однією дозою, а 160 млн дорослих (48% населення) - вакцинувати повністю. Поточний рівень вакцинації в країні складає 1 млн доз на добу, що складає лише третину від темпів, які мали місце у квітні. Це означає, що не більше за 67% дорослих американців отримають до 4 липня хоча б одну дозу. (NBCNews)

Без тестів українці можуть поїхати в Чорногорію і Албанію, з ПЛР-тестом - на курорти Греції, Болгарії, Кіпру та Хорватії. З ПЛР-тестом українці можуть також поїхати у Боснію і Герцеговину, Сербію і Румунію. Станом на ранок 6 червня вимоги щодо наявності довідки про ПЛР-тестування в різних країнах були різними. Так, Грузія вимагає тест для всіх без винятку туристів, зокрема й немовлят. Для в'їзду до Єгипту треба здавати тести дітям, яким понад 6 років, у Грецію, Болгарію і Йорданію - кому понад 5 років, в Румунію - понад 3 роки, в Туніс і ОАЕ - більше ніж 12 років. (Інтерфакс-Україна)

США: Пентхауз в Майямі Біч став найдорожчою нерухомістю купленою за біткойни. Анонімний покупець заплатив $22.5 млн у біткойнах за пентхауз в Miami Beach. Це найдорожча нерухомість, яку купили за криптовалюту. Житло загальною площею 470 кв. м. знаходиться на дев’ятому поверсі 12-поверхового будинку. За останні кілька років стрімко зростає кількість операцій на ринку нерухомості з оплатою у крипті. (BusinessInsider)

Один раз побачити

Netflix показав трейлер серіалу “Sex/Life”. В основі сюжету серіалу - любовний трикутник в якому є жінка, її чоловік і її минуле. В головній ролі - Сара Шахі (Sarah Shahi). Серіал з 8 епізодів виходить 25 червня на Netflix. (People)

Цей день в історії

9 червня 1815 року - Завершив роботу Віденський конгрес, скликаний у вересні 1814 року. У його роботі взяли участь всі європейські держави (крім Туреччини). На основі рішень конгресу до Росії була приєднана Польща, утворені Нідерландське королівство, Швейцарська Конфедерація.

9 червня 1840 року - Ференц Лист перед власним концертом в Лондоні, який проходив без участі інших музикантів, назвав його англійським словом Recital. З того часу цим словом позначають сольні концерти або виступи почесного гостя музичного заходу.

9 червня 1876 року - В Англії вперше видані “Пригоди Тома Сойєра” Марка Твена. Коли Твен її писав, в США не було закону про авторське право.

9 червня 1978 року - Вийшов 14-й альбом The Rolling Stones, названий “Some Girls”. У його запису вперше в якості повноправного учасника групи брав участь Рон Вуд.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ