Вісткар #678

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 10 червня. Щиро дякую всім, хто підтримує наш проект. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

71 відсоток українців вважають, що між Україною і РФ йде війна - опитування

Понад дві третини українців вважають, що між Україною та Росією триває війна. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва. Результати дослідження опубліковано в середу, 9 червня.

За даними опитування, думки про те, що між Україною та РФ точиться війна, дотримуються 71,2 відсотка респондентів. Така думка превалює в усіх регіонах України і зростає зі Сходу (48 відсотків) до Заходу (91 відсоток). Не вважають конфлікт на Донбасі війною з Росією 15,5 відсотка українців, ще 13,3 відсотка не змогли відповісти на це запитання.

Також понад половину опитаних - 53,5 відсотка - визначають конфлікт на Донбасі як російську агресію проти України з використанням місцевих бойовиків. Внутрішнім конфліктом в Україні, де одну зі сторін підтримує Росія, вважають конфлікт на Донбасі 14,9 відсотка респондентів. Ще 13,2 відсотка вважають його "війною Росії із Заходом на території України". Суто внутрішнім громадянським конфліктом в Україні події на Донбасі називають 7,2 відсотка опитаних. (DW)


Більше новин

МОЗ пропонує продовжити карантин в Україні на все літо. Віктор Ляшко повідомив про плани продовження карантинних обмежень на літній період. Залишити планують основні обмеження - зокрема, носіння масок. Ляшко зауважив, що МОЗ уже розробило пропозиції щодо моделі "зеленого" рівня епіднебезпеки, яка дасть більше можливостей для відпочинку в літній період, роботи бізнесу і подорожей. "Зокрема, ми плануємо скасувати вимоги щодо заповненості залів, дозволити повноцінне функціонування спортзалів і спростити процес проходження кордонів для повернення з відпусток", - сказав міністр. (DW)

Кабмін виділив МВС 800 мільйонів гривень з COVID-фонду. Гроші виділять на виплати військовим, рятувальникам, поліцейським, нацгвардійцям і медикам закладів охорони здоровʼя, які належать до сфери управління МВС і зайняті у боротьбі з COVID-19. Апарату МВС передбачено 71,599 млн грн, Державній прикордонній службі — 30,8 млн грн, Національній гвардії — 16,6 млн грн, Держслужбі з надзвичайних ситуацій — 1,7 млн грн, і, нарешті, Нацполіції — 679,261 млн грн. (thebabel)

Понад третина українців вважає ініціативу Зеленського з деолігархізації популізмом. 35,7% українців розцінюють наміри президента України Володимира Зеленського здійснити деолігархізацію в країні популістським кроком задля підвищення власного рейтингу, свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром соціальних та маркетингових досліджень SOCIS із 28 травня до 3 червня 2021 року. Водночас 20,1% опитаних вважають, що ця ініціатива є щирим прагненням до справедливості, а 11,4% - кроком, який дасть змогу Україні стати успішною. 12,9% опитаних вважають, що такі наміри є спробами Зеленського та його оточення перерозподілити власність і самим стати олігархами, і ще 8,8% розцінюють це, як спробу взяти під свій контроль належні олігархам телеканали. 4,7% респондентів дали іншу відповідь, а 17,9% не змогли дати відповідь або відмовилися відповідати. (Інтерфакс-Україна)

Віктор та Олександр Януковичі знову виграли у Суді ЄС справу щодо санкцій. Суд Євросоюзу скасував санкції, які діяли проти Віктора Януковича і його сина Олександра з 2019-го по 2020 роки. "Не можна встановити, що перед ухваленням опротестованих актів Рада ЄС пересвідчилася, що українська судова влада дотримувалася права на судовий захист (Віктора та Олександра Януковичів. - Ред.)", - зазначається у повідомленні прес-служби Суду ЄС. Таким чином Суд ЄС укотре скасував санкції проти Януковичів. Попередній раз це сталося у 2019 році. Тоді судді у Люксембурзі скасували санкції, що діяли проти Януковичів із березня 2018-го по березень 2019 року. Причиною цього скасування санкцій Суд ЄС назвав те, що Рада ЄС перед ухваленням свого рішення про санкції не пересвідчилася, чи отримали Януковичі змогу скористатися правом на захист в українських судах. (DW)

Безос, Маск та інші мільярдери США "майже не платять податок на прибуток". Видання ProPublica заявляє, що його журналісти бачили податкові декларації деяких найбагатших людей у світі, зокрема Джеффа Безоса, Ілона Маска та Ворена Баффета. Сайт стверджує, що Безос, який є засновником Amazon, взагалі не сплачував податки в 2007 і 2011 роках. А засновник Tesla Ілон Маск нічого не заплатив у 2018 році. Представниця Білого дому назвала витік податкових декларації незаконним, ФБР та податкові органи розслідують його. ProPublica, використавши дані журналу "Форбс", заявила, що з 2014 по 2018 рік сукупне багатство 25 найбагатших американців зросло на 401 млрд доларів. Але за ці роки вони сплатили лише 13,6 млрд доларів податку на прибуток. У матеріалі йдеться, що в той час як звичайна американська сім'я заробляє $70 тис на рік і віддає 14% як податки, багаті американці “використовують стратегії ухилення від сплати податків, недоступні для звичайних людей”. Багатство найбільш забезпечених жителів США складається зі зростаючої вартості їхніх активів, таких як акції та нерухомість, які не підпадають під дію податкового законодавства до тих пір, поки не будуть продані. У підсумку, говорять автори розслідування, мільярдери змогли платити менше податків, ніж звичайні сім'ї. (BBC Ukr)

США: 47% американців вважають аборти “морально припустимими”. В той же час, 46% впевнені, що це антиморальна дія. Назагал, 48% американців хочуть, щоб аборти були легальними “тільки за певних обставин”. 32% переконані, що аборти мають бути легальні без жодних обмежень. 19% вважають, що їх необхідно заборонити взагалі. (Gallup)

Гелікоптер NASA здійснив черговий політ на Марсі. Мінігелікоптер Ingenuity Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу під час сьомого польоту на Марсі зробив нове фото. Під час польоту не було зафіксовано аномалій. (hromadske)

Один раз побачити

Вийшов перший трейлер фантастичного серіалу “Invasion” (Вторгнення) для Apple TV +. Серіал поєднує кілька сюжетних ліній, в яких різні люди на різних континентах у свій спосіб реагують на загрозу, яка прийшла з Космосу. В головних ролях знялися Сем Нілл, Сіора Куцуна, Шамір Андерсон, Фірас Нассар та інші. Прем'єра серіалу відбудеться на стримінговой платформі Apple TV + 22 жовтня 2021 року. (Deadline)

Цей день в історії

10 червня 1793 року - В Парижі для широкої публіки відкрито перший зоопарк.

10 червня 1829 року - В Англії відбулися перші змагання між веслярами Оксфордського і Кембриджського університетів. Переміг Оксфорд, а традиція перегонів існує донині.

10 червня 1943 року - Угорець Ласло Біро отримав патент на кулькову ручку. Він працював на замовлення Британських Королівських повітряних сил, яким була потрібна ручка щоб писати на значній висоті в умовах низького тиску. Ідея ручки прийшла автору в голову ще в 1938 році.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ