Вісткар #679

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 11 червня. Щиро дякую всім, хто підтримує наш проект. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Понад 60 відсотків українців не задоволені розвитком подій в Україні

61,2 відсотка опитаних українців вважають, що події в Україні розвиваються в неправильному напрямку. Про це свідчать результати опитування Центру соціальних і маркетингових досліджень "Соціс", опубліковані у четвер, 10 червня.

Водночас 21,1 відсотка учасників опитування дотримуються думки, що країна розвивається у правильному напрямі, а 17,7 відсотка не змогли відповісти на це питання.

Крім цього, 54,2 відсотка респондентів зазначили, що їхнє матеріальне становище за останні два роки погіршилося, у 9,1 відсотка воно покращилося, у 35,3 відсотка - не змінилося, тоді як 1,5 відсотка не змогли відповісти. (DW)


Більше новин

В суді показали шлях "Бука", який збив Boeing в Україні. У середу, 9 червня, окружний суд Гааги у справі про збитий над Донбасом літак Boeing авіакомпанії Malaysia Airlines завершив подання матеріалів, які стосуються ймовірного місця запуску ракети ЗРК "Бук". Саме в результаті удару ракети, як стверджує сторона обвинувачення, літак зазнав аварії 17 липня 2014 року в районі сіл Грабове та Розсипне. За даними слідства, у ніч на 17 липня 2014 року через російський кордон до українського Донецька прибув ЗРК "Бук". Максимально докладно описано шлях тягача Volvo, на який вже на території України перевантажили установку "Бук", з Донецька через Макіївку, Шахтарськ і Торез до Сніжного. Це вперше зробили публічно в такому обсязі завдяки показам свідків, телефонним прослуховуванням, фото та відео. (DW)

Байден і Джонсон підписали “нову Атлантичну хартію”. Президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон на зустрічі в британському графстві Корнуолл 10 червня підписали документ про зміцнення співпраці двох країн, який вони назвали “новою Атлантичною хартією”. Це порівняння з Атлантичною хартією, підписаною 80 років тому, під час Другої світової війни, британським прем’єром Вінстоном Черчиллем і президентом США Франкліном Рузвельтом. Цей документ, до якого згодом приєдналися інші противники гітлерівської Німеччини, включно з СРСР, був покликаний визначити головні принципи міжнародної політики після перемоги у війні. У “новій Атлантичній хартії” акцентовано увагу на прихильності США і Британії ідеям демократії, відкритого суспільства, прав людини. США і Велика Британія наголосили, що підтримуватимуть своїх союзників по НАТО і що, поки ядерна зброя існує, НАТО залишиться союзом, який має ядерний арсенал. У документі також ідеться про необхідність боротьби зі змінами клімату. (Радіо Свобода)

У США підтвердили, що вакцини Pfizer і Moderna провокують проблеми з серцем у підлітків та юнаків. Вакцини від коронавірусу Pfizer і Moderna викликають запалення серця у молодих чоловіків частіше, ніж очікувалося. За даними двох систем моніторингу безпеки вакцин, після другої дози Pfizer і Moderna у чоловіків віком від 12 до 24 років діагностували запалення серця, переважна більшість випадків відбулося протягом тижня після вакцинації. Зокрема, система звітності про побічні ефекти вакцин США (VAERS) зареєструвала 283 випадки запалення серця у юнаків віком від 16 до 24 років, водночас очікувалося, що таких випадків буде від 10 до 102. (Reuters / thebabel)

ООН заявила про зростання дитячої праці вперше за 20 років. У спільному звіті Міжнародної організації праці (МОП) та дитячого агентства ООН ЮНІСЕФ мовиться, що кількість дітей, залучених до дитячої праці, у всьому світі зросла до 160 мільйонів, що на 8,4 мільйона дітей більше ніж в останні чотири роки. Хоча відсоток дітей, зайнятих дитячою працею, залишився в основному таким же, як в 2016 році, зростання населення означає, що їх побільшало. Звіт, який публікується кожні чотири роки, показує, що на сільськогосподарський сектор припадає 70 відсотків дітей, зайнятих дитячою працею. (Радіо Свобода)

Вісім українських вищих навчальних закладів представлені в рейтингу QS World University Rankings 2022. Цього року світовий рейтинг університетів - найбільший за весь час існування дослідження, до нього ввійшли 1 300 вищих навчальних закладів. Найвищу позицію серед українських вишів обіймає Харківський національний університет імені В.Каразіна (511-520-та позиція). Далі в рейтингу йдуть: Київський національний університет імені Тараса Шевченка - 601-650 позиція; Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" - 651-700 позиція; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" - 701-750 позиція; Сумський державний університет - 701-750 позиція; Національний університет "Львівська політехніка" - 801-1000 позиція; Національний університет "Києво-Могилянська академія" - 1001-1200 позиція; Львівський національний університет імені Івана Франка, який уперше ввійшов до рейтингу, - 1001-1200 позиція. Найвищу позицію в рейтингу вже десятий рік поспіль має Массачусетський технологічний інститут (США). В той же час Московський держуніверситет має 78 місце, Білоруський держуніверситет - 295 місце, Варшавський університет - 308. (Інтерфакс-Україна)

На ЗНО з біології прийшли 62,4% від усіх зареєстрованих. Участь у ЗНО з біології взяли 79 388 осіб, що становить 62,4% від загальної кількості зареєстрованих, повідомило Міністерство освіти і науки України. Найбільше учасників тестування – 74,2% зареєстрованих – було зафіксовано у Київській області, найменше – 34,3% – у Харківській. “Цього року Верховною Радою було ухвалено закон про звільнення здобувачів повної загальної середньої освіти 2021 року від обов’язкового проходження ДПА у формі ЗНО. Ймовірно, необов’язковість ДПА зумовила наявність значної кількості учасників, які не з’явилися для проходження оцінювання з біології”, – йдеться в повідомленні. 15 червня відбудеться ЗНО з географії – останнє тестування основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Основна сесія ЗНО-2021 стартувала 21 травня тестуванням із хімії. У ньому взяли участь 9885 осіб, що становить 77,6% від загальної кількості зареєстрованих. Найбільший відсоток учасників від загальної кількості зареєстрованих – 87,5% – зафіксований в Рівненській області, найменший – 58,7% – у Кіровоградській.(Радіо Свобода)

Євро-2020: у Римі відбудеться матч відкриття турніру. У Римі 11 червня о 22:00 пролунає стартовий свисток у матчі Туреччина – Італія. Він відкриває програму перенесеного на рік чемпіонату Європи з футболу, який зберіг назву Євро-2020. Євро-2020 відбудеться в 11 містах Європи з 11 червня до 11 липня. Спочатку планувалося, що турнір приймуть 12 міст, але навесні 2021 року УЄФА ухвалив рішення відібрати у Дубліна і Більбао право приймати матчі, натомість Севілья отримала можливість провести кілька поєдинків. Збірна України стартує на Євро-2020 13 червня в Амстердамі, де о 22:00 розпочне поєдинок проти команди Нідерландів. Європейський футбольний союз (УЄФА) вимагає від України прибрати з нової форми національної збірної з футболу гасло “Героям слава!”. Скаргу до союзу подала Росія. (Радіо Свобода / BBC Ukr)

Один раз побачити

Французька компанія Pathe показала перший трейлер романтичної драми “Eiffel”. Події картини розгортаються під час будівництва Ейфелевої вежі наприкінці 1800-х років. У фільмі також розповідається історія кохання Густава Ейфеля, яке вплинуло на нього і його плани назавжди змінити вигляд міста Париж. Головні ролі виконують Ромен Дюріс (Romain Duris) та Емма Маккі (Emma Mackey). На екрани кінотеатрів картина виходить у серпні. (FirstShowing)

Цей день в історії

11 червня 323 року до нашої ери - у Вавилоні помер 33-річний Олександр Македонський, полководець і завойовник.

11 червня 1990 року - Україна приєдналась до східноєвропейської часової зони.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ