Вісткар #682

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 16 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Верховна Рада ухвалила закон про податкову амністію

Верховна Рада України у вівторок, 15 червня, ухвалила закон із поправками до Податкового кодексу про добровільне декларування активів фізичних осіб із 1 вересня 2021 року. Ухвалення законопроекту у другому читанні підтримали 243 народних депутати за необхідних 226 голосів.

Закон дає фізичним особам можливість добровільно задекларувати свої активи, придбані за рахунок тіньових доходів. Це можна буде зробити у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Податкова амністія не розповсюджується на тих осіб, хто у будь-який період із 1 січня 2010 року виконують або виконували в Україні публічні функції.

"Одна з цілей цієї амністії - повернення коштів, які резиденти вивели за кордон і які там залишаються у наших резидентів. Для цього впроваджуємо для коштів, які залишаються за кордоном, ставку 7 відсотків або 9 відсотків. Для коштів, які вони повернуть в Україну і задекларують, ставка 5 відсотків", - зазначив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

В Міжнародному валютному фонді раніше розкритикували такий принцип добровільного декларування. "Податкові амністії часто шкодять збору податків у довгостроковій перспективі, оскільки вони відлякують людей від сплати майбутніх податків, змушуючи їх думати, що буде чергова амністія в майбутньому", - заявив колишній глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман. (DW)


Більше новин

На Кіровоградщині гірники перекрили трасу, вимагають виплати зарплатні. Відмовилися спускатися в забій гірники трьох уранових шахт на Кіровоградщині. Натомість близько сотні працівників держпідприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” розпочали безстрокову акцію протесту та перекрили трасу Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя. Серед вимог колективу підприємства: виплатити заборговану зарплатню, а це 169 мільйонів гривень, і вирішити критичну ситуацію із матеріально-технічним забезпеченням. (hromadske)

У Львові вперше провели пересадку серця та нирки. У львівській обласній клінічній лікарні вперше самостійно команда кардіохірургів провела пересадку серця, а судинні хірурги — нирки. Донором став пацієнт, якому констатували смерть мозку, а його родина погодилася на донорство. Другу нирку віддали команді лікарні швидкої допомоги. (hromadske)

ЄС та США досягли згоди в суперечці щодо Airbus та Boeing. США та Європейський Союз досягли згоди в суперечці навколо державної допомоги авіабудівним концернам Boeing та Airbus, що тривала 17 років. Про це в вівторок, 15 червня, заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) після зустрічі з президентом США Джо Байденом. Обидві сторони суперечки на п’ять років відмовилися від застосування взаємних тарифів на загальну суму $11,5 млрд. ЄС та США обвинувачували одне одного в недоброчесній державній підтримці авіабудівних концернів та наклали взаємні багатомільярдні мита. У 2019 році СОТ дозволила США накласти штрафні мита на європейські товари обсягом 7,5 мільярда доларів. Роком пізніше ЄС отримав дозвіл накласти штрафні мита на американський імпорт вартістю 4 мільярди доларів. У березні 2021 року сторони погодилися призупинити дію мит на чотири місяці. (DW)

Майже половина українців користуються українською мовою в побуті - опитування. Так, 33,5% респондентів для повсякденного спілкування використовують виключно українську мову, ще 15,1% використовують українську частіше за інші мови. З однаковою частотою використовують і українську, і російську 24,2% громадян. Ще 14,1% у побуті використовують переважно російську мову, а виключно російською в повсякденному житті спілкуються лише 12,3%. Інші мови для спілкування в побуті використовують приблизно 0,5% українців. При цьому, кількість українців, які хочуть споживати інформацію зі ЗМІ виключно українською мовою, становить 23,5% від загальної кількості громадян нашої країни для телевізійних програм і 18,1% для друкованих видань, а переважно українською - 18,1% для телепрограм і 13,3% для друкованих видань. Ще 38,9% українців готові дивитися телепередачі і українською, і російською мовами з приблизною однаковою частотою, а 36,1% - готові читати друковані ЗМІ обома мовами. (Інтерфакс-Україна)

В Україні починають діяти нові правила розмитнення "євроблях". З 15 червня в Україні починають діяти нові правила пільгового розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією ("євроблях"). Відповідно до нових правил, відтепер вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку. Сума ж акцизу залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не буде залежати від її ціни. Зазначалось, що в більшості випадків вартість розмитнення не буде перевищувати однієї тисячі євро. Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом. Водночас, за пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника. (ЕП)

ЗНО 2021: скандал довкола оцінок за тести. Не подвійна, а лише одна перевірка тестів ЗНО з математики, української мови і літератури/української мови та іноземних мов - таке нововведення ЗНО 2021 викликало скандал. Йдеться про завдання з відкритою формою відповіді. Наприклад, твори або розв'язування прикладів з математики, де потрібно показати спосіб розв'язку. Раніше такі роботи по черзі перевіряли два екзаменатори. Кожен з них ставив свою оцінку. Якщо ці оцінки були різними, тоді роботу віддавали старшому екзаменатору. У 2021 році через брак коштів Український центр оцінювання якості освіти найняв екзаменаторів лише для однієї перевірки. Це ухвалили ще кілька місяців тому, але увагу до ситуації привернули лише зараз, у день останнього тесту ЗНО. (BBC Ukr)

Китайський аспірант отримав науковий ступінь після смерті. 30-річний Їран Фан з Пекіну вчився на четвертому році докторантури в Університеті Чикаго, коли опинився на місці стрілянини, яка сталася в січні. Він став однією з трьох жертв. Днями Університет оголосив про призначення йому посмертно наукового ступеня PhD в галузі економічних фінансів. Двоє колег Фана зібрали його записи і документи, які збереглися в сервісі Dropbox, і зібрали їх у дисертацію, яка успішно пройшла затвердження. (Quartz)

Один раз побачити

Вийшов перший трейлер фантастичного бойовика “The Tomorrow War” (Війна майбутнього) з Крісом Преттом в головній ролі. За сюжетом, в недалекому майбутньому людство зазнає навали інопланетян, які в перші ж хвилини винищують найкращі війська землян. Щоб перемогти і зберегти життя на планеті, “люди майбутнього” змушені звернутися за допомогою до “людей минулого”. Розроблена вченими машина часу дозволяє набрати рекрутів в реальному часі, які відправляються на війну майбутнього. Прем'єра бойовика відбудеться на Amazon Prime Video 2 липня 2021 року. (Space.com)

Цей день в історії

16 червня 1903 року - Генрі Форд заснував компанію Ford Motor.

16 червня 1960 року - у Нью-Йорку відбулась прем’єра фільму Альфреда Хічкока “Психо” (Psycho).Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ