Вісткар #684

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 18 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Україна змінила вимоги щодо перетину кордону під час карантину

У зв'язку з тим, що уряд встановив на території України "зелений" рівень епідемічної небезпеки, змінено вимоги щодо перетину кордону під час карантину, повідомляє Державна прикордонна служба України.

Перетин держкордону на в'їзд в Україну заборонено іноземцям та особам без громадянства, які не мають негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного не більше ніж за 72 години до перетину кордону, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19.

Згідно з роз'ясненням прикордонників, з 17 червня в Україні встановлено "зелений" рівень епіднебезпеки, відповідно до якого забороняється перетин держкордону на в'їзд в Україну іноземцями та особами без громадянства, які не мають полісу страхування, виданого страховою компанією, зареєстрованою в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України або договірні відносини зі страховою компанією-партнером на території України (асистанс), покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на термін перебування в Україні.

Не підпадають під цю вимогу: іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають на території України, та особи, яких визнано біженцями. (Інтерфакс-Україна)


Більше новин

За 2 роки кількість українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами, зросла на 31%. У період з 1 кварталу 2019 року по 1 квартал 2021 року кількість українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами, збільшилась на 31%, а середній дохід фріланс - фахівця за 2 роки підвищився на 18%. Про це свідчать дані міжнародної платіжної платформи Payoneer. "Загальні зарахування українцям за цей період зросли на 55%", - йдеться у повідомленні. При цьому, 54% зарахувань фрілансерам концентрується у 5 найбільших містах України. Майже чверть виплат (23%) припадає на столицю, 13% - на Харків, по 7% - на Львів і Дніпро, 5% - на Одесу. (ЕП)

Україна 23 червня відкриє всі пункти пропуску з Польщею. Начальник управління прикордонного контролю Держприкордонслужби Юрій Лисюк заявив, що пункти будуть відкриті опівночі. Ідеться про раніше закриті пункти «Смільниця», «Угринів» (Львівська область) і «Устилуг» (Волинська область). Лисюк зазначив, що після відкриття всіх пунктів пропуску на кордоні з Польщею пасажиропотік і черги зменшаться. Він додав, що перетинати кордон краще з понеділка по середу, коли немає черг. (thebabel)

Рада збільшила на 600 мільйонів видатки на зарплати суддів. Верховна Рада прийняла законопроект №5304 про внесення змін до держбюджету-2021, яким збільшила на 600 мільйонів гривень видатки на оплату праці працівників апарату місцевих та апеляційних судів. Зазначається, що визначених бюджетом коштів не вистачає на виплату заробітної плати працівникам апаратів місцевих та апеляційних судів, навіть в межах законодавчо встановлених обов’язкових мінімальних виплат, а також не вистачає коштів на поточні видатки (поштові відправлення, комунальні платежі, оренду тощо). (hromadske)

Імпорт нафти в Україну з початку року впав на 30%. Україна в січні-травні 2021 року скоротила імпорт нафти і нафтової сировини на 29,8% (на 186,28 тисячі тон) в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року – до 438,87 тисячі тон. За п'ять місяців імпортовано сировини на 174,49 млн, що на 22,7% менше, ніж в січні-травні 2020 року (225,69 млн доларів). Україна імпортувала сировину з двох країн – Азербайджану (на 174,24 млн доларів) і Лівії (на 0,25 млн доларів). Крім того, Україна за звітний період експортувала 89,96 тис тонн нафти в Румунію на 27,13 млн доларів. Ресурс був придбаний в "Укртранснафти", яка в свою чергу придбала його навесні 2020 року на спаді цін для подальшого перепродажу. У січні-травні 2020 року Україна не здійснювала експорт нафти. (ЕП)

Моргенштерн судиться з СБУ в скандальному адмінсуді Києва. До Окружного адмінсуду Києва надійшов позов від російського репера Моргенштерна - він прагне оскаржити нещодавнє рішення про включення співака до переліку осіб, які загрожують нацбезпеці. У суді зазначили, що наразі вирішують питання щодо відкриття провадження за даним позовом. "Позивач просить ОАСК визнати протиправними дії СБУ стосовно підготовки документів до Міністерства культури та інформаційної політики щодо внесення громадянина РФ Алішера Валєєва (сценічне ім'я Morgenshtern) до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці", - йдеться в повідомленні суду. Також співак просить визнати протиправним відповідний наказ Мінкультури. (BBC Ukr)

Знайшли один з найбільших алмазів у історії. У Ботсвані показали алмаз, який вважають третім за величиною у світі. Його вага - 1 098 каратів. Величезний коштовний камінь лише трохи легший від другого в світі найбільшого алмазу, знайденого в 2015 році у тій же Ботсвані - Леседі ла Рона вагою 1 109 каратів. А найбільшим алмазом, який коли-небудь знаходили, є "Кулліан" або "Зірка Африки" вагою 3 106 каратів. Його знайшли ще у 1905 році у Південній Африці. (BBC Ukr)

Рада ухвалила закон про “незалежність” Нацради з питань телерадіомовлення. Верховна Рада ухвалила закон про реформування Нацради з питань телерадіомовлення, який має відновити конкурс і встановити перелік вимог до кандидатур на посади членів Нацради. Закон передбачає, що кандидатів у члени Нацради висуватиме парламент (1 фракція — 1 подання), а також громадські організації та творчі спілки (1 громадська організація — 1 подання). Голосування відбуватиметься не пакетно, а окремо по кожному кандидату. Згідно із законом, забезпечується і дотримання гендерної рівності. Якщо під час голосування за членів на вакантні посади кілька людей мають однакову кількість голосів, перевага віддається кандидату тієї статі, представників якої менше серед чинних членів. Щодо заробітної плати членів, то посадовий оклад голови Нацради становить 90,8 тисячі гривень, першого заступника голови — 84 тисячі гривень, заступника голови та відповідального секретаря — 79,4 тисячі гривень, члена — 74,9 тисячі гривень. (hromadske)

Коли сніданок вже давно минув, а обід і не думав починатися…

Один раз побачити

Вийшов трейлер драми “Pig“ (Свиня), в якому герой Ніколаса Кейджа шукає украдену трюфельну свиню. Мисливець за трюфелями живе один в дикій Орегонській пустелі. Коли його улюблену свиню крадуть невідомі люди, герою довелося вдатися до її пошуків і таким чином знову пережити своє минуле. Режисер і сценарист картини - Майкл Сарноскі (Michael Sarnoski). Разом з Кейджем знімалися Алекс Вулф, Адам Аркін, Ніна Бельфорте, Далін Янг та інші. Прем'єра картини в США запланована 16 липня 2021 року.

Цей день в історії

18 червня 1583 року - відбулося перше страхування життя. У Лондоні Ричард Мартін застрахував життя Вільяма Гіббонса на суму 383 фунти.

18 червня 1822 року - у Лондоні виставлено першу статую оголеної людини. Встановлену в Гайд-парку фігуру Ахілла незабаром довелося прикрасити бронзовим фіговим листочком з поваги до почуттів шокованих громадян.

18 червня 1873 року - американська суфражистка Сьюзен Ентоні була оштрафована на 100 доларів за спробу проголосувати на президентських виборах в США в 1872 році.

18 червня 1928 року - американка Амелія Ергарт завершила безпосадковий трансатлантичний авіапереліт.

18 червня 1942 року - народився Сер Джеймс Пол Маккартні (Sir Paul McCARTNEY), англійський співак і композитор, один із засновників групи The Beatles. Двічі обраний в Зал слави рок-н-ролу: в 1988 як бітл, а в 1999 - сольно, володар 21 нагороди Grammy. Став першим мільярдером серед рок-музикантів.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ