Вісткар #688

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 25 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Реальний ВВП скоротився більше, ніж прогнозував Нацбанк

У першому кварталі 2021 року реальний обсяг валового внутрішнього продукту скоротився на 2,2% у річному вимірі і на 1,2% порівняно з четвертим кварталом минулого року, констатували в Національному банку на основі даних Державної служби статистики.

Регулятор визнав, що фактичне падіння економіки виявилося глибшим, ніж він попередньо прогнозував у Інфляційному звіті за квітень 2021 року. Тоді Нацбанк погіршив прогноз зростання реального ВВП у 2021 році з 4,2% до 3,8% – передусім через карантинні обмеження.

У центробанку невідповідність фактичної ситуації і прогнозу пояснили погіршенням показників реального сектору економіки в березні та повільнішим відновленням сфери послуг на тлі карантинів. (Радіо Свобода)


Більше новин

Лідери ЄС відхилили пропозицію Меркель і Макрона провести зустріч із Путіним. Лідери країн Європейського союзу на саміті в Брюсселі відхилили заклик Німеччини і Франції провести офіційні переговори з президентом Росії Володимиром Путіним, повідомляє агентство Bloomberg. За словами двох європейських дипломатів, обізнаних з ситуацією, цю пропозицію канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона було виключено з заключного комюніке саміту ЄС після тривалих переговорів. Як зазначив інший дипломат, деякі країни Східної Європи в ході обговорення заявили, що готові накласти вето на цей документ. (Інтерфакс-Україна)

Зеленський підписав закон про продаж земельних ділянок на електронних аукціонах. Закон №2195, який парламент ухвалив 18 травня, забезпечує публічність і прозорість продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності в електронній системі торгів, що проводяться в мережі інтернет у форматі аукціону в режимі реального часу. Земельні торги проводитимуться відповідно до договору між організатором торгів і оператором електронного майданчика. Рішення щодо проведення земельних торгів прийматиме їх організатор, зазначивши стартову ціну лота, термін та інші умови користування земельною ділянкою, а також уповноважена ним особа для укладення відповідного договору. Розмір винагороди оператору електронного майданчика, порядок її сплати та повернення, а також інші деталі організації земельних торгів у подальшому будуть визначені Кабінетом Міністрів України в установленому порядку. За підсумками аукціону з учасником, який запропонував найвищу ціну (цінова пропозиція) за земельну ділянку або вищу плату за користування нею, буде укладено договір купівлі-продажу, оренди, прав на здійснення забудови або спадкоємства земельної ділянки. (Інтерфакс-Україна)

У Windows 11 новий «скляний» дизайн, схожий на iOS 7. Корпорація Microsoft переробила дизайн нової операційної системи Windows - від звичних плиток відмовилися на користь легких, повітряних меню з закругленими кутами. Панель завдань «Пуск» переїхала в центр екрану. Однак користувачі зможуть повернути її назад в лівий кут. Тепер можна налаштувати декілька робочих столів, орієнтованих під конкретні цілі. Припустимо, один стіл облаштувати під гри, а інший під роботу (виглядає як вкладки на панелі завдань). В новій ОС тепер можна запускати додатки для Android. Нинішні користувачі Windows 10 зможуть безплатно оновити свою ОС протягом року. (ЕП / Microsoft)

Instagram “без зайвого галасу” виводить у дію нову можливість публікації з комп’ютера. Користувачі отримують можливість публікувати пости з десктопів через сайт Instagram. Можна використовувати фільтри і редагувати фото і відео. Нові можливості відкриваються для користувачів Mac та PC, але не для власників iPad. (9to5mac)

Ашгабат очолює цьогорічний список найдорожчих міст для експатів. За ним йдуть Гонконг та Бейрут. Київ - на 149 місці і є дорожчим для проживання іноземців за Варшаву (164) і Будапешт (162). (Радіо Свобода)

Ахметов вклав у свої телеканали понад 8 млрд грн за 2020 рік. "Медіа Група Україна", яка володіє зокрема і телеканалом "Україна", отримала 8,37 мільярда гривень фінансової допомоги від "Систем Кепітал Менеджмент" олігарха Ріната Ахметова. СКМ ухвалила рішення профінансувати медіагрупу на близько 307 млн доларів, підписавши з МГУ угоду про отримання фінансової допомоги у квітні 2021 року. Йдеться про "системні інвестиції СКМ" у розвиток телеканалів "Україна", "НЛО TV", "Індиго TV", "Футбол 1/2/3", новинного каналу "Україна 24" і цифрової платформи Oll.TV, повідомила пресслужба МГУ. Вона пояснює, що на рішення вплинули прискорення інфляції, наслідки пандемії та тривала стагнація рекламного ринку. 2020 року МГУ зафіксувала збиток 2,8 млрд грн. За даними "Спарк-Інтерфакс", збиток ТРК "Україна" становив 1,2 млрд грн. (ЕП)

УЄФА скасувала правило виїзного голу на турнірах єврокубків. Правило виїзного голу застосовували з 1965 року. УЄФА вирішила його скасувати, щоб не стримувати команди від атакувального футболу. "Правило виїзних голів буде вилучене з усіх клубних змагань УЄФА, починаючи з сезону 2021/22. У випадку нічиєї, коли обидві команди забивають однакову кількість голів за два матчі, будуть два 15-хвилинних періоди додаткового часу та, якщо потрібно, 11-метрові", - йдеться у твіті. (DW)

Один раз побачити

Apple Original Films випустила офіційний трейлер драмеді “CODA,” режисером якої став Шон Хедер (Sian Heder). Картина з великим успіхом взяла участь у фестивалі Sundance Film Festival раніше цього року. Картина розповідає про 17-річну дівчину, яка є єдиним членом родини, який здатен чути. Більше того, вона одарована чудовим голосом, який не здатні почути її батьки. Інклюзивна історія завоювала серця журі і публіки і виграла головні призи: Directing Award, the Ensemble Award, the Grand Jury Prize і Audience Award. (IndieWire)

Цей день в історії

25 червня 1967 року - під час прямого телеефіру на 24 країни на п’яти континентах відбулась світова прем’єра пісні The Beatles “All You Need Is Love”.

25 червня 1991 року - Словенія і Хорватія проголосили незалежність від Югославії.

25 червня 1998 року - компанія Microsoft анонсувала вихід операційної системи Windows 98.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ