Вісткар #725

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 8 вересня. Щиро дякую всім читачам, які підтримують "Вісткар". Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

99% компаній зі списку Forbes 500 використовують автоматизовані системи найму працівників

Компанії світу витрачають все більше зусиль на пошук працівників. З цією метою вони тепер покладаються не на традиційних рекрутерів, а на штучний інтелект. 99% компаній із списку Fortune 500 зараз використовують автоматизовані системи найму - алгоритми штучного інтелекту - які читають та аналізують резюме, а також оцінюють усні відповіді кандидатів та їхню міміку під час інтерв’ю в онлайні.

Між тим, виявляється, що повна автоматизація рекрутингу має свої серйозні недоліки. За даними недавнього дослідження Гарвардського університету, автоматизовані системи найму останнім часом виключили з процесу найму у США більш ніж 10 млн кваліфікованих працівників.

90% опитаних під час дослідження керівників компаній визнали, що знають, що автоматизовані системи часто помилково відфільтровують цілком придатних кандидатів.

Очікується, що світовий ринок технологій підбору персоналу зросте до $3,1 млрд у 2025 році ($1,75 млрд у 2017 році).

У дослідженні сказано, що вирішення виявлених проблем вимагатиме наскрізного реформування системи найму, починаючи з того, як фірми шукають кандидатів, до того, як вони використовують своє програмне забезпечення під час процесу відбору. (WSJ)


Більше новин

Уряди Чехії, Австрії та Словаччини виступили проти прийому більшості афганських мігрантів. Прем’єр -міністри Австрії, Чехії та Словаччини оголосили про спільну позицію щодо неприйнятності зростання кількості афганських біженців у Європейському союзі. Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш заявив, що афганські біженці мають залишитися в Афганістані або сусідніх країнах. “Для них дійсно немає місця в Європі”, – сказав Бабіш після зустрічі зі своїми австрійським та словацьким колегами в чеському місті Ледніце. Канцлер Австрії Себастьян Курц указав, що його країна внесе 21,3 мільйона доларів на допомогу афганцям у сусідніх з Афганістаном країнах. “Нам потрібно шукати рішення в регіоні, а не викликати чергову втечу населення до Європи”, – наголосив австрійський лідер. (РС)

“Талібан” оголосив склад уряду Афганістану. Оголошення зробив представник “Талібану” у Кабулі через вісім днів після того, як США оголосили про остаточне виведення американських й інших міжнародних сил після майже 20-річної війни проти талібів та інших антиурядових сил. З 1996 по 2001 рік таліби вже були фактичними керівниками країни і оголошували її ісламським еміратом. Тоді їхній уряд формально визнавало тільки три держави – Пакистан, Саудівська Аравія і Об’єднані Арабські Емірати. (РС)

Біткойн за день втратив майже 10% своєї вартості. Станом на 9:00 середи за київським часом курс біткойна перебував на рівні $46,4 тис. Падіння з початку торгів становило понад 10%. До цього біткоїн демонстрував рекордне зростання, піднявшись майже до $52 тис. У Сальвадорі від 7 вересня біткоїн став офіційним засобом платежу. В країні набув чинності відповідний закон. Президент Сальвадору Найбі Букела (ініціатор закону) оголосив про покупку владою країни 400 біткойнів. Найближчим часом країна закупить ще більше цієї криптовалюти. (thebabel / coindesk / Reuters)

У Мюнхені відкрився Міжнародний автосалон. У столиці Баварії Мюнхені відкрився цьогорічний Міжнародний автосалон (IAA). Головною темою цьогорічного Міжнародного автосалону стала електромобільність. Попри акцент на електромобільності та запевнення політиків у Мюнхені відбулися акції протесту екоактивістів. Заявлений організаторами заходу акцент на електромобільності екологічні активісти розкритикували. Через дії учасників акції поліції довелося перекрити окремі ділянки вулиць та доріг у найбільшому місті Баварії. Учасники акцій протесту вимагали натомість створення загальнонаціонального безплатного громадського транспорту. Також, на їхню думку, слід розширити інфраструктуру для безпечного руху велосипедистів і пішоходів. (DW)

США: 93,9% користувачів iPhone не використовують Apple Pay для оплати покупок. Нове дослідження показує, що фактичне використання Apple Pay не зростає з моменту дебюту сервісу, хоча популярність системи безконтактних платежів залишається стабільною в той час, як загальне використання мобільних платежів падає. Опитування, проведене компанією PYMNTS, показало, що 93,9% респондентів з активованим Apple Pay на своїх пристроях не використовували його в магазинах для оплати покупок. У 2015 році тих, хто користувався сервісом було також незначним - 5,1%. Виявляється, що значною мірою це пояснюється відсутністю зростання у використанні мобільних гаманців. За даними PYMNTS, використання мобільних гаманців скоротилося на 26,2% між 2019 та 2021 роками. Водночас використання кредитних карток зросло на 33,8%. (Appleinsider)

Один раз побачити

В Netflix випустили трейлер до фільму жахів "No One Gets Out Alive", знятого за мотивами однойменної книги Адама Невілла про молоду жінку-емігрантку, яка опиняється перед неминучим кошмаром у орендованій кімнаті, коли намагається реалізувати свою “американську мрію”. Незабаром стає ясно, що Ембер (цю роль грає Крістіна Родло) потрапила в пастку, де її незабаром познайомлять зі злом, що ховається в підвалі. Ембер мусить боротися, щоб уникнути цього кошмару. Режисер - Сантьяго Менгіні. Картина виходить на Netflix 29 вересня. (Collider)

Цей день в історії

8 вересня 70 року - війська Тита Веспасіана-молодшого захопили Єрусалим, що вирішило долю Першої юдейської війни. У Римі його успіх був відзначений тріумфом, офіційним визнанням в якості спадкоємця імперії, а коштом скарбниці знесеного Другого Храму було відбудовано римську столицю, яка постраждала через пожежу і громадянську війну.

8 вересня 1504 року - у Флоренції на площі Сеньйорії відкрито чотириметрову статую “Давид” роботи Мікеланджело Буонарроті, яка зображає біблійного царя юдеїв перед вирішальним двобоєм із філістимлянином Голіафом. Вона практично зразу стала символом Флорентійської республіки, а згодом — цілої епохи Ренесансу. Оригінал статуї тепер знаходиться в Академії образотворчих мистецтв Флоренції, а для огляду публіки виставлена її повномірна репліка.

8 вересня 1888 року - в Англії розпочався перший клубний чемпіонат з футболу.

8 вересня 1989 року - в Києві відбулися установчі збори громадсько-політичного об’єднання “Народний Рух України за перебудову” (нині – політична партія “Народний Рух України”). Його першим керівником обрали поета Івана Драча.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ