Вісткар #732

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 17 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Школи Київської області з менш 80% вакцинованих до 20 вересня вчителів будуть закриті

Голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін заявив, що школи області, в яких до 20 вересня не будуть вакциновані 80% вчителів, будуть закриті.

"Хочу достукатись до всіх освітян Київщини. Цього року наша область має можливість повноцінно функціонувати навіть у посилених карантинних нормах. Але є умова – працюватимуть тільки ті школи, де вакциновано 80% працівників. У ліцеї зараз, наприклад, щеплення отримав 61% вчителів. Якщо ж до 20 вересня цього не буде зроблено, школу зачинять. Онлайну більше не буде", - цитує на своєму сайті Володіна ОДА.

"Вимога мати 80% вакцинованих у колективі стосується всіх – і соціальної сфери, і бізнесу. До того ж щеплення зараз – це єдиний спосіб захиститись від хвороби. Тож сподіваюсь, що свідоме ставлення до свого здоров’я все ж візьме верх", - резюмував Володін. (Інтерфакс-Україна)


Більше новин

Світовий банк більше не буде публікувати рейтинг Doing Business. Світовий банк оголосив, що більше не буде публікувати звіт Doing Business про стан та умови ведення бізнесу в різних країнах. У Світовому банку нагадали про низку порушень, що стосуються змін у звітах Doing Business 2018 і Doing Business 2020. "Переглянувши всю наявну на сьогодні інформацію про ведення бізнесу, включаючи висновки минулих оглядів, звітів та аудитів, керівництво Групи Світового банку ухвалило рішення припинити ведення рейтингу Doing Business", - йдеться у заяві. У серпні 2020 року Світовий банк вирішив тимчасово припинити публікацію рейтингу Doing Business через ряд порушень, які стосуються змін у звітах Doing Business 2018 і Doing Business 2020. Повідомлялось, що вказані дані не відповідали методології, відповідно до якої і укладали рейтинг. Україна зайняла 64-сходинку в рейтингу інвестиційної привабливості Doing business-2020, покращивши позицію минулого року на 7 пунктів. (ЕП)

На будівництво доріг у 2022 році планують витратити 125 мільярдів. "Укравтодор" планує витратити 124,4 мільярда гривень на будівництво та ремонт доріг у 2022 році, з яких 78,9 мільярда становитимуть видатки з державного бюджету. Загальні видатки "Укравтодору" у 2022 році зростуть на 13,54% та становитимуть 78,9 млрд грн. Ще 5,5 млрд грн планується залучити у міжнародних фінансових організацій, а 40 млрд грн "Укравтодор" позичить під державні гарантії. У 2022 році видатки "Укравтодору" на обслуговування боргів зростуть на 7% і становитимуть 15,8 млрд грн. (ЕП)

Науковці пропонують будувати бази на Марсі з людської крові. На думку вчених, людина є джерелом цілої низки різноманітних корисних ресурсів, які залишаються поза увагою інженерів. У статті опублікованій виданням Materials Today Bio йдеться про те, що майбутні бази на Марсі можна буде зводити з крові, поту, сліз та сечі космонавтів. Дослідники з University of Manchester вивчають можливості додавати згадані органічні речовини в якості домішок для виготовлення будівельних матеріалів з реголіту, дрібного мінералу, яким вкрита поверхня Червоної планети. Додавання протеїну альбуміну з крові, сечі і інших рідин людського організму підвищує міцність тестових зразків інноваційної цегли “AstroCrete” на 300%. За розрахунками, екіпаж за два роки може виготовити на 3D принтері зі згаданих компонентів до півтонни будівельних матеріалів. (vice.com)

Повністю електричний літак Rolls-Royce здійснив перший політ. Компанія Rolls-Royce провела перші випробування свого електричного літака Spirit of Innovation ( “Дух інновацій”), говориться в повідомленні виробника. 15 вересня літак піднявся в небо над Великобританією, злетівши з випробувального аеродрому Міноборони. Політ тривав близько 15 хвилин.

Назвали найкращі книги BookForum-2021. У Львові на книжковій ярмарці BookForum відбулась церемонія нагородження BookForum Best Book Award 2021. Гран-прі за високу дослідницьку роботу і високо естетичне художнє втілення отримала книга Євгена Пшеничного “Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог”, видавництва Коло. Також оголосили переможців інших номінацій. За нагороди змагались понад 500 книг. (hromadske)

Астроном-аматор зафіксував падіння на поверхню Юпітера гігантського об’єкта. Аматор спостерігач з Бразилії Хосе Луїс Перейра зафіксував яскравий спалах на найбільшій планеті Сонячної системи у понеділок увечері (13 вересня). Величезне за розмірами космічне тіло врізалося в атмосферу, викликавши потужний вибух. За словами астрономів, подібні явища трапляються на Юпитері досить регулярно. (space.com)

Один раз побачити

Вийшов трейлер картини в жанрі noir під назвою “Nightmare Alley” від режисера Гільєрмо дель Торо (Guillermo del Toro). Головні ролі в картині виконують Бредлі Купер (Bradley Cooper), Кейт Бланшетт (Cate Blanchett), Вілем Дефо (Willem Dafoe), Руні Мара (Rooney Mara) та інші. В основі фільму лежить роман Вільяма Грешема (William Lindsay Gresham) з тією ж назвою. Герой Бредлі Купера стає популярним виконавцем нічного клубу і використовуючи хитрощі з читанням думок, яких він навчився за своє життя, він витягує гроші з мільйонерів. Але потім він зустрічає свою подобу в особі психіатра (Кейт Бланшетт), яка намагається викрити його. Searchlight Pictures випустить “Nightmare Alley” на екрани з 17 грудня. (IndieWire)

Цей день в історії

17 вересня 1394 року - Король Франції Карл VI Божевільний наказав вигнати з королівства всіх іудеїв. Цей наказ став кульмінацією тривалих анти-семітських зусиль французьких монархів і залишається головною причиною того, що дуже незначна частина населення Франції визначає себе як євреї.

17 вересня 1787 року - Конституційний конвент у Філадельфії переглянув Статті конфедерації і затвердив нову редакцію конституції США, згідно з якою союз незалежних штатів перетворювався у федеративну країну з главою країни. Збройними силами мав командувати президент, який обирався на чотири роки, законодавча влада належала Конгресу, а судова — Верховному суду.

17 вересня 1939 року - згідно підписаного з Німеччиною пакту Ріббентропа-Молотова під формальним приводом захисту населення Західних України та Білорусії радянська Червона армія перетнула польський кордон. За неповні два тижні вона вийшла на обумовлений з Німеччиною рубіж Західний Буг — Сян. Польща, як держава, вдруге за свою історію перестала існувати.

17 вересня 1983 року - 20-річна Ванесса Вільямс стала першою чорношкірою, котра завоювала титул “Міс Америка”. Менше ніж за рік вона втратила корону після того, як були оприлюднені її відверті фото. Незважаючи на скандал, вона зробила успішну кар'єру на сцені та на ТБ.

17 вересня 1991 року - програміст з Фінляндії Лінус Торвальдс виклав код нової операційної системи Linux над архітектурою якої він працював.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ