Вісткар #734

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 21 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Кабмін продовжив дію адаптивного карантину та режиму НС до 31 грудня

"У зв'язку з погіршенням епідемічної ситуації уряд на позачерговому засіданні ухвалив рішення про продовження дії адаптивного карантину до 31 грудня 2021 року", - йдеться в повідомленні уряду.

Згідно з повідомленням на сайті Міністерства охорони здоров'я, 21 вересня відбудеться засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому оголосять, з якої дати на всій території країни встановлюється жовтий рівень епіднебезпеки.

У "зеленій" зоні діє вимога обов'язкового носіння масок у громадських приміщеннях і транспорті.

У "жовтій" зоні, крім маскового режиму й необхідності дотримуватися дистанції, забороняються: масові заходи за участю понад 1 осіб на 4 кв. м площі приміщення або території; завантаженість кінозалів та інших закладів культури більше ніж на 50% місць; завантаженість спортзалів і фітнес-центрів більше ніж 1 особа на 10 кв. м; робота навчальних закладів, крім тих, де щонайменше 80% працівників мають "жовтий" або "зелений" COVID-сертифікат. (Інтерфакс-Україна)


Більше новин

Перспектива банкрутства China Evergrande потягнула світові ринки різко вниз. Світові фінансові ринки різко впали: другий за величиною забудовник Китаю China Evergrande Group став чинником, що визначав схильність інвесторів уникати ризику. Акції China Evergrande Group на Гонконгській фондовій біржі впали більш ніж на 10%, потягнувши за собою весь фондовий ринок Гонконгу (з капіталізацією ~$3 трлн), який обвалився на 4%. Промисловий індекс Dow Jones впав на 488 пунктів, або на 1,4%, до 34,097 пункту — найнижчого рівня за два місяці. S&P 500 знизився на 1,5%, також досягнувши двомісячного мінімуму, водночас NASDAQ Composite опустився на 1,6% до місячного мінімуму. Імовірне банкрутство China Evergrande Group може спричинити ефект доміно на ринку нерухомості Китаю. Якщо цей гігантський ринок впаде через гігантські борги, це може спричинити ланцюгову реакцію на ринках усього світу. (thepage)

Частка нелегальних сигарет в Україні у лютому-травні 2021 року зросла до 15,9%. За період лютий-травень 2021 року частка нелегальних тютюнових виробів на ринку України зросла на 3,1 п. п. - до 15,9%, це максимальний показник, зумовлений переважно зростанням нелегального продажу маркованої як Duty Free продукції, а також призначеної на експорт. Такі дані оприлюднив дослідний інститут "Kantar Україна" шляхом опитування дорослих курців на всій території країни, а також вивченням походження тютюнових виробів, які перебувають в обігу. Згідно з дослідженням, загальний обсяг нелегально реалізованих сигарет із початку року, включаючи травень, становить 7,21 млрд шт., що призвело до недоотримання державним бюджетом 13,2 млрд грн податкових відрахувань. (Інтерфакс-Україна)

Держрезерв заявив про критично низькі запаси зерна. Запаси зерна у Держрезерві перебувають наразі на критично низькому рівні через відсутність фінансування. Про це повідомили у Державному агентстві резерву України. "Через відсутність фінансування на поповнення запасів матеріальних цінностей державного резерву із загального фонду держбюджету протягом останніх 10 років на сьогоднішній день запаси зерна знаходяться на критичному рівні. Асигнування загального фонду бюджету на поповнення запасів державного резерву, у тому числі зерна нового врожаю, ЗУ "Про Державний бюджет України на 2021 рік" не передбачені", - заявили у Держрезерві. На сьогодні на складах Держрезерву зберігається зерно врожаїв 1999-2018 років, що значно перевищує затверджені терміни зберігання - 2 роки, додали у відомстві. (ЕП)

Україна продовжує збирати рекордний врожай. Українські аграрії вже зібрали 45,7 мільйона тонн зернових та зернобобових з 10,4 мільйона гектарів, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства. "Продовжується збирання зернових та зернобобових культур, яке проведено на площі 10,4 млн га при врожайності 43,9 ц/га, намолочено 45,7 млн тонн зерна", – йдеться у повідомленні. Зокрема, станом на 17 вересня намолочено 33 млн тонн пшениці, 10,2 млн тонн ячменю, 582 тис. тонн гороху. Лідером по намолоту зерна на 17 вересня була Одещина, де зібрали понад 4,35 млн тонн зерна, а по урожайності – Хмельниччина із показником 60,3 ц/га. Також сільгоспвиробники 10-ти областей розпочали збирання кукурудзи. Аграрії 20-ти областей проводять збирання гречки, якої намолочено 62,6 тис. тонн при урожайності 13,4 ц/га, а у Донецькій та Харківській області її збирання вже закінчили. (ЕП)

Telegram випустив велике оновлення. У новій версії додатку з’явилася можливість дивитися, хто з членів групи прочитав повідомлення, функція запису відеотрансляцій, кольорові теми для конкретних чатів тощо. (The Village)

На сайті можна переглянути телепрограми 80-х. Хочете відчути себе телеглядачем у 80-х роках минулого століття? Правда, це реалії американського глядача. У програмі кіно, новини, реклама, мультики і багато іншого. (my80stv)

Відбулася прем'єра рекламного ролика, що презентує Україну. На офіційних каналах України Ukraine.ua презентували рекламний ролик про нашу країну, знятий спеціально для ВВС World News. Відео має назву Change Your Perspective — Start Up With Ukraine NOW (Зміни свою перспективу). (hromadske)

Один раз побачити

Apple випустила повний трейлер науково-фантастичної драми “Finch“, в якій Том Генкс грає роль інженера на майже повністю зруйнованій Землі, де практично відсутні люди, в компанії свого пса і робота. Режисером картини став ветеран "Game of Thrones" Мігель Сапочнік (Miguel Sapochnik). Картина виходить на Apple TV+ 5 листопада. (9to5mac.com)

Цей день в історії

21 вересня 1780 року - в часи Американської революції американський генерал Бенедикт Арнольд (Benedict Arnold) зустрівся з генералом Британської армії щоб домовитися про здачу форту Вест Поінт в обмін на велику суму грошей і високу посаду в Британській армії. Так ім'я колишнього американського героя стало синонімом зради. Він перебрався до Лондона, але ніколи не отримав того, що йому обіцяли.

21 вересня 1792 року - Під час революції Законодавчі збори Франції без обговорення і голосування ухвалили рішення про усунення Людовика XVI від влади і ліквідацію в країні монархії, що де-факто символізувало проголошення республіки. За майже 12 років свого існування вона пережила кілька форм правління, допоки їй на зміну не прийшла Перша імперія на чолі з Наполеоном Бонапартом.

21 вересня 1920 року - одразу після відходу Червоної армії з території Східної Галичини, припинила своє існування Галицька СРР — остання з радянських республік, створених за межами колишньої Російської імперії.

21 вересня 1937 року - вийшла друком повість-казка Джона Толкіна “The Hobbit or There and back again” (Гобіт, або Туди і звідти). Продовженням казки є трилогія “Володар перснів”.

21 вересня 1985 року - в телевізійному серіалі “The Facts of Life” дебютував молодий актор Джордж Клуні.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ