Вісткар #739

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 28 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Понад 50% українців підтримують ідею ринку землі

Ідею ринку землі у тому чи іншому вигляді підтримують 53% українців, 37% вважають, що земля не може бути об’єктом торгівлі. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи”, опубліковані 27 вересня.

“Думки прихильників ринку неодностайні в тому, яким має бути цей ринок. Лише 5% вважають, що земля повинна бути у вільному продажу, без будь-яких обмежень. Решта громадян підтримують купівлю-продаж землі за певними умовами: 27% українців вважають, що землю продавати можна, але не іноземцям; 12% зазначили, що землю можна продавати, якщо є обмеження на величину площі, якою може володіти одна людина чи господарство; 10% підтримують ринок, якщо є законодавчо закріплена мінімальна ціна, нижче якої земля продаватися-купуватися не може”, – мовиться у звіті про опитування.

Зазначається, що більше противників ринку землі у південних та східних регіонах: на Сході так вважають 42% мешканців, на Півдні – 45%, у Центрі – 39%, а на Заході – 26%.

Більше противників ринку землі серед тих, хто нею не володіє – 41%, серед власників землі таких 34%. (РС)


Більше новин

У Китаї масштабні відключення електроенергії. У Китаї посилюється енергетична криза, через яку вже почалися перебої у роботі заводів. Тепер електрики не вистачає і у містах - деякі мешканці пишуть в соцмережах, що їхні будинки перестали опалювати, а на вулицях не працюють світлофори. Торгові центри закривають раніше, ніж передбачено графіком. Експерти вважають причиною перебоїв дефіцит вугілля та нові квоти на емісії вуглекислого газу в Китаї. Через перебої минулого тижня припинили роботу чимало заводів, зокрема, ті, які постачають компоненти компаніям Tesla і Apple. (BBC Ukr)

У Берліні проголосували за експропріацію 15% квартир. У Берліні одночасно з виборами до Бундестагу відбувся референдум на тему експропріації квартир, які перебувають у власності великих компаній, що здають житло в оренду. 57% виборців проголосували за те, щоб таку власність експропріювати. Йдеться про 240 тис. житлових приміщень, що знаходяться в руках кількох компаній. Ухвалене рішення для влади не є обов'язковим. Утім, якщо місцева влада вирішить втілити волю жителів Берліну в життя, то за підрахунками, експропріація стосуватиметься 240 тис. квартир. Це становить 15% від усіх апартаментів столиці, що здаються в оренду. Активісти вважають, що вилучення квартир у великих компаній та передача їх місту допоможе стримати ціни на оренду житла. (thepage)

Freedom House: В Україні має місце лише “часткова свобода” в інтернеті. Міжнародна організація Freedom House оприлюднила свій звіт про інтернет-свободу в різних країнах світу згідно з яким, Україна увійшла до списку держав з “частково вільним інтернетом”. Серед іншого, їй закидають блокування сторінок в соцмережах, блокування політичного, соціального чи релігійного контенту, а також “маніпуляцію громадською думкою” коментаторами в інтересах влади. Також укладачі рейтингу помітили в Україні запровадження законодавчих ініціатив, спрямованих на цензурування контенту в інтернеті та боротьбу з анонімністю в інтернеті. Крім того, йдеться про затримання блогерів, або авторів політичного контенту і фізичні напади на них. В цілому за показниками свободи в інтернеті Україна набрала 62 бали (100 балів — найкращий результат). Поруч з нею розташувалися такі країни як Бразилія, Мексика, Нігерія та Малайзія. Найкраща ситуація зі свободи в інтернеті в Ісландії (96 балів) і Естонії (94 бали). Найкращий показник серед країн пострадянського простору — у Грузії (78 балів). (thebabel)

Вартість Bitcoin стабілізувалась після падіння. Акції компаній, пов'язаних з ринком криптовалют, впали у понеділок вранці на біржі у Гонконзі після того, як Китай посилив обмеження проти цієї сфери. Однак, невдовзі криптовалюти стабілізувались відігравши падіння, спричинене китайськими обмеженнями, на тлі попиту з боку спекулянтів. Біткойн подорожчав приблизно на 2,4% - до $44250. На ранок вівторка за Bitcoin дають трохи більше $42 тис. (ЕП)

Податкова заарештувала мільйон доларів українця через непідтверджені доходи. Податкова та Фіскальна служби на Харківщині наклали арешт на суму понад 26 млн грн, адже їхній власник не зміг довести походження цих коштів – він придбав авто та земельні ділянки, витрати на які значно перевищили його доходи. Громадянин придбав низку автомобілів та земельних ділянок на загальну суму понад 20 млн грн. При цьому здійснені витрати у декілька разів перевищували офіційні доходи особи. Операції мають ознаки легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, кажуть у ДПС. На грошові кошти громадянина в сумі понад 26 млн грн накладено арешт, досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. (ЕП)

У YouTube пояснили причину блокування опозиційного відео перед виборами в Росії. Генеральна директорка YouTube Сьюзан Воджицкі в інтерв’ю Bloomberg TV уперше прокоментувала блокування відео з рекомендаціями “Розумного голосування”, яке перед парламентськими виборами в Росії підготувала команду ув’язненого опозиційного політика Олексія Навального. Воджицкі сказала, що YouTube вважає свободу слова “ключовою цінністю”. “Але коли я працюю з урядами, ми повинні враховувати багато аспектів, чи то місцеві закони, чи те, що відбувається на місцях. Тому завжди буде багато аспектів”. “Гадаю, ми дійсно хочемо забезпечити те, що ми працюємо і надаємо послуги аудиторії настільки, наскільки це можливо. І якщо настане момент, коли виникне проблема з урядом, ми завжди зробимо все можливе, щоб розв’язати цю проблему”, – додала Сьюзан Воджіцкі. (РС)

Один раз побачити

В Netflix випустили трейлер трейлер картини “Army of Thieves”, яка є приквелом “Army of the Dead”. Фільм створено Заком Снайдером, який став сценаристом і режисером. Головну роль грає Матіас Швейґофер (Matthias Schweighöfer). Картина розповідає про касира маленького банку Дітера, якого запрошують приєднатися до бригади злочинців, щоб викрасти у Європі кілька сейфів, які неможливо зламати. “Army of Thieves” виходить на Netflix 29 жовтня. (Collider)

Цей день в історії

28 вересня 1651 року - Богдан Хмельницький підписав з поляками Білоцерківський мирний договір.

28 вересня 1928 року - шотландський біолог Александер Флемінг виділив пеніцилін.

28 вересня 1968 року - пісня The Beatles “Hey Jude” очолила хіт-парад США.

28 вересня 1989 року - Володимир Щербицький пішов у відставку після 17 років перебування при владі.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ