Вісткар #768

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 10 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

МОЗ України додало до списку обов’язкової вакцинації ще сотні тисяч працівників

Міністерство охорони здоров'я України у вівторок, 9 листопада, розширило перелік працівників, які зобов'язані вакцинуватись проти COVID-19. Згідно з повідомленням МОЗ, до освітян і чиновників центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій додались три нові групи.

По-перше, мова йде про соціальних працівників та інших співробітників установ і закладів, які надають соціальні послуги. До другої групи потрапили робітники стратегічних державних підприємств з відповідного урядового переліку, а до третьої - працівники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади.

МОЗ попереджує: на тих із них, хто не зробить щеплення протягом місяця, і не має медичних протипоказань, з 9 грудня чекає відсторонення від роботи без збереження заробітної плати. Нагадаємо, що з 8 листопада керівництво повинно відстороняти невакцинованих педагогів і держслужбовців.

Міністерство не уточнює, на яку кількість працівників поширюються нові вимоги щодо обов'язкової вакцинації від коронавірусу. Втім мова йде про тисячі підприємств та організацій з сотнями тисяч співробітників.

Наприклад, до урядового переліку стратегічних об'єктів входить 285 підприємств, серед яких "Укрзалізниця" (266 тисяч працівників), НАК "Нафтогаз" (70,5 тисяч) "Укрпошта" (70 тисяч), "Енергоатом" (30,5 тисяч) і навіть Національна суспільна телерадіокомпанія (4,5 тисячі). (DW)


Більше новин

Литва запровадила надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю. Литва 9 листопада стала другою країною Євросоюзу, що запровадила надзвичайний стан на своєму кордоні з Білоруссю і у таборах, де перебувають мігранти, які прибули звідти. Парламент у Вільнюсі оголосив про надзвичайний стан, який почне діяти опівночі і триватиме місяць, його мета – не допустити мігрантів до Литви. Польща вже запровадила надзвичайний стан на кордоні та збільшила кількість солдатів і прикордонників на кордоні до 20 тисяч. Законодавці також схвалили будівництво стіни вартістю 407 мільйонів доларів на східному кордоні країни. Десятки вихідців із Сирії, Іраку та інших країн Близького Сходу продовжують спроби перетнути кордон з боку Білорусі. (РС)

ЄС оприлюднив рішення виключити Україну із "зеленого списку". Європейський Союз оприлюднив рішення, яким виключив Україну зі списку країн, для яких рекомендується зняти обмежувальні заходи, впроваджені на поїздки до ЄС через пандемію COVID-19. “Зокрема, зі списку було виключено Сінгапур та Україну", - йдеться у рішенні, оприлюдненому у вівторок. Водночас кожна країна-член ЄС має право ухвалити рішення "скасувати тимчасові обмеження на несуттєві поїздки до ЄС для повністю вакцинованих мандрівників". Рішення було ухвалено у зв'язку зі зростанням захворювання на коронавірус. Україну було включено до списку, який переглядається кожні два тижні, 15 липня. (Інтерфакс-Україна)

США: В коледжах навчається значно більше жінок. Молоді жінки сьогодні частіше вступають до коледжів, ніж молоді чоловіки, а серед тих, кому виповнилося 25 років, жінки частіше, ніж чоловіки, мають диплом коледжу про чотирирічну освіту. Розрив на користь жінок у кількості тих, хто закінчив коледж, зростає серед молодих людей у ​​віці від 25 до 34 років. Наслідки зростаючого розриву в освітніх рівнях для чоловіків є значними, оскільки дослідження показали сильну кореляцію між закінченням коледжу та заробітками протягом усього життя та накопиченням багатства. Серед дорослих, які не мають ступеня бакалавра і не навчаються в школі, приблизно чотири з десяти (42%) кажуть, що основна причина, чому вони не отримали диплом коледжу, полягає в тому, що вони не можуть дозволити собі оплатити навчання в коледжі. Близько 36% кажуть, що головною причиною, чому вони не отримали диплом, була потреба працювати, щоб утримувати свою сім’ю. (Pew)

General Electric розділять на три окремі компанії. Усі три нові компанії будуть публічними. Акції GE зросли на 17% після заяви. Одна з компаній зосередиться на сфері охорони здоров’я, її планують відділити на початку 2023 року. Напрямки відновлюваної енергетики, енергетичного обладнання та цифрового бізнесу теж об’єднаються в окрему компанію, що почне роботу у 2024 році. Решта, а саме – авіабудівництво, утворить третю компанію. GE тривалий час мала фінансові проблеми, а з 2015 року переважно була збитковою. Cвоїми діями GE намагається до кінця 2021 року скоротити борговий тягар, зазначили в компанії. Конгломерат General Electric було засновано ще у 1892 році. Ринкова вартість GE наразі складає $119 млрд. (ЕП / QZ.com)

В Україні збільшили штрафи за вигул собак без намордників. В Україні набув чинності закон, який збільшує штрафи за вигул собак без повідців і намордників. Також він забороняє роботу пересувних зоопарків. Згідно зі змінами, за вигул собак без повідців і намордників (крім порід, не внесених до списку небезпечних) або в невідведених для цього місцях можна отримати попередження або штраф від 170 до 340 грн. Такий штраф можуть виписати за неприбрані власником екскременти тварини. (The Village)

Засинати між 22:00 і 23:00 - краще для серця. Дослідження тривало шість років, у ньому взяли участь 88 тисяч людей. Учасники експерименту протягом семи днів носили браслети, які фіксували час засинання та пробудження. За цей час у 3 тисяч учасників дослідження розвинулися серцево-судинні захворювання — як виявилося, більшість людей із цієї групи лягали спати опівночі чи пізніше. А ті, хто засинав між 22:00 і 23:00, менше страждали від таких проблем. Дослідники зазначили, що поки не можуть зробити однозначний висновок про причинно-наслідковий звʼязок. Автори дослідження припустили, що пізній відхід до сну порушує природні біоритми організму. (thebabel / BBC)

Хто став зіркою Нью-Йоркського марафону?

Один раз побачити

Вийшов другий трейлер драми “C’mon C’mon“. Хоакін Фенікс грає Джонні, чоловіка, якому доручено піклуватися про свого молодого племінника під час подорожі по країні. Габі Хоффманн грає його проблемну сестру. Сценаристом і режисером картини став Майк Міллс, який продовжив вивчати тему сім’ї та стосунків між дорослими та дітьми. “Що робить тебе щасливим?” — запитує Фенікс у трейлері. Відповідь можна дізнатися у кінотеатрах з 19 листопада. (Vulture)

Цей день в історії

10 листопада 1908 року - В одному з готелів американського штату Монтана в номерах на столик поклали Біблію. З тих пір Святе Письмо стало обов'язковим атрибутом готельних номерів.

10 листопада 1917 року - Ухвалено постанову “Про робочу міліцію”. До 1931 року радянська міліція перебувала у віданні місцевих Рад, потім перейшла в Наркомат внутрішніх справ.

10 листопада 1967 року - Група The Moody Blues випустила свій найвідоміший сингл “Nights in White Satin”.

10 листопада 1997 року - Компанії WorldCom та MCI Communications оголосили про злиття, яке стало найбільшим в історії США на той час.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ