Вісткар #770

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 12 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Ф'ючерси на каву арабіка в Нью-Йорку досягли максимуму з лютого 2012 року

Кава сорту арабіка в четвер подорожчала до максимуму з лютого 2012 року на тлі побоювань, що відновилися, з приводу світових поставок, пише Trading Economics.

Ціна ф'ючерсів у ході торгів на Нью-Йоркській біржі ICE Futures піднімалася на понад $2 за фунт.

Занепокоєння щодо поставок пов'язане з несприятливими погодними умовами в Бразилії, яка є найбільшим у світі виробником та експортером кави, перебоями у логістичних ланцюжках у В'єтнамі та зростанням внутрішнього попиту в Індії. (Інтерфакс-Україна)


Більше новин

Для половини українців основне джерело доходу – зарплата. Для 55% опитаних українців основне джерело доходу - зарплата, для 30% - пенсія. Ще для 6% - соціальні виплати. Лише 13% опитаних отримують дохід від бізнесу. Більшість оцінили свій поточний рівень доходу як низький (36%) або нижче середнього (36%). Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг". Лише 8% респондентів оцінили свій дохід вище середнього чи як високий. Чверть опитаних зазначили, що їх задовільнив би щомісячний дохід до 10 тисяч гривень. Водночас стільки ж (22%) відповіли, що потребують дохід більше 30 тисяч на місяць. Решта озвучили проміжні суми. Помітно менший бажаний дохід називали жінки. (ЕП)

Біля третини українців не підтримують вступ до ЄС і НАТО, але більшість - за. 62% громадян України підтримали б вступ до Європейського Союзу, якби наразі проводився відповідний референдум, а 32% проголосували би проти такої ініціативи, свідчить опитування, проведене соціологічною групою "Рейтинг" 4-9 листопада. При цьому вступ до НАТО підтримали б 58% українців, не підтримали б 35%. Євроінтеграцію більше підтримують на заході (78% проти 18%) та у центрі (65% проти 28%) країни, а також у Києві (73% проти 24%), і менше підтримують на сході (41% проти 50%). На півдні України прихильників євроінтеграції лише трохи більше, ніж противників (49% проти 44%). Схожа ситуація і з євроатлантичною інтеграцією, яку більше підтримують на заході (76% проти 17%) та в центрі (64% проти 29%), а також у столиці (70% проти 26%) та менше підтримують на сході (27% проти 64%). На півдні прихильників євроінтеграції трохи менше, ніж противників (45% проти 49%). (Інтерфакс-Україна)

Мінфін підвищив прогноз виплат за держборгом у 2022 році. Мінфін підвищив прогноз виплат за держборгом у наступному році на 17,91 млрд грн - до 456,4 млрд грн. У листопаді Мінфін прогнозує виплати на 48,41 млрд грн, у грудні - 37,06 млрд грн. При цьому, у наступному році, за прогнозами відомства, пікові виплати очікують у 3 кварталі - 139,15 млрд грн, у 1 кварталі 129,32 млрд грн, у 2-му - 103,71 млрд грн, у 4-му - 84,22 млрд грн. У 2023 році міністерство прогнозує виплти за держборгом на рівні 345,17 млрд грн, у 2024-му - 326,6 млрд грн. Сукупний державний та гарантований державою борг України станом на кінець вересня 2021 року становив 2 445,52 млрд грн ($92,02 млрд).(ЕП)

Від суботи Київщина закриває громадський транспорт для невакцинованих. Від суботи 13 листопада громадський транспорт у Київській області почне працювати з посиленими обмежувальними заходами. Зазначається, що громадський транспорт в межах області та до Києва продовжить курсувати за звичайним графіком, але їздити в автобусах, маршрутках і електричках із цієї суботи матимуть право тільки пасажири, які матимуть при собі "COVID"-сертифікат, який підтверджує вакцинацію або негативний результат ПЛР- чи експрес-тесту (не пізніше 72 години до дня поїздки) чи довідку про одужання особи від коронавірусу, підтверджену з використанням мобільного додатка "Дія". (ЕП)

Завершилося слухання щодо "боргу Януковича". Верховний Суд Лондона завершив слухання у справі "боргу Януковича" 11 листопада. Тепер Верховний Суд завершить роботу над рішенням та винесе його. На засіданні було заслухано останні пояснення України щодо того, що єврооблігації на суму $3 млрд було випущено у грудні 2013 році під тиском Росії. Домовленість екс-президента Януковича та президента РФ Путіна стосувалася кредиту Україні обсягом 15 млрд євро шляхом розміщення українських цінних паперів. Облігації були розміщені на Ірландській фондовій біржі 20 грудня 2013 року і викуплені Росією. Позиція України полягає у тому, що: або випуск облігацій повинен бути визнаний недійсним, або справедливим буде зупинити судове провадження, якщо англійський суд вважатиме, що не має можливості розглянути аргументи лінії захисту України. Англійський апеляційний суд у своєму рішенні від 2018 року задовольнив апеляцію України на вердикт Високого суду Лондона, який зобов'язав Україну погасити єврооблігації і виплатити відсотки. (ЕП)

Пол Радд став найсексуальнішим актором року. Журнал People визнав найсексуальнішим чоловіком у 2021 році актора Пола Радда. Фото зірки всесвіту Marvel прикрасило обкладинку видання. Як зазначає People, про 52-річного актора кажуть, що він добрий, самокритичний, привітний, працьовитий, але сексуальність "трохи не його коник". Втім видання переконане - саме за таку скромність, а також за "чудові зелені очі та невимушену посмішку" в актора "роками закохуються глядачі". Радд наполягає, що щасливий вдома зі своєю 53-річною дружиною Джулі, з якою прожив у шлюбі вже 18 років, та дітьми - 17-річним Джеком, 12-річною Дарбі. (BBC Ukr)

Один раз побачити

Netflix показав трейлер серіалу “Elves” (Ельфи). Автор серіалу - Стефан Яворський. Режисер - Роні Езра. У серіалі показано реальний світ, в якому існують маленькі істоти - ельфи. Вони ховаються в лісах Данії, де випадково опиняється сім’я під час різдвяних свят. Незважаючи на те, що їхній автомобіль виявився вимазаним кров’ю, лише дівчинка вирішує повернутися назад і перевірити, як могло статися потенційне вбивство на дорозі. Те, що дівчина знаходить, коли повертається на місце аварії, далеко не мертве, а оскільки воно виявилося маленьким і безпорадним, їй це сподобалося, і дівчинка вирішує, що вони можуть стати друзями. Дитина ельфа, яку вона знаходить, є набагато, набагато менш небезпечною за зрілих істот, які врешті-решт приходять шукати своє потомство. Серіал вийде на Netflix 28 листопада. (gizmodo)

Цей день в історії

12 листопада 1902 - Співак Енріко Карузо записав платівку, яка вперше в історії продана у кількості більше 1 млн примірників.

12 листопада 1933 року - англієць Г’ю Грей зробив перше фото Нессі - чудища озера Лох-Несс.

12 листопада 1948 року - в Токіо завершив свою роботу Міжнародний військовий трибунал, котрий виніс смертний вирок сімом японським військовим і урядовцям, включаючи прем’єр-міністра Японії генерала Хідекі Тодзіо. Ще 16 осіб були засудженні до довічного ув’язнення і ще двоє — до менших тюремних термінів покарання.

12 листопада 1992 року - у грошовому обігу на території України було припинено функціонування радянського рубля. Єдиним законним засобом платежу став український карбованець, якого в готівковому обігу представляв купон Національного банку України.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ