Вісткар #774

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 18 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Верховна Рада України подвоїла штрафи за ухиляння від податків

Верховна Рада України посилила кримінальну відповідальність за умисне ухиляння від сплати податків та зборів. Відповідні законодавчі зміни народні депутати ухвалили у середу, 17 листопада.

Після підписання законопроекту президентом силу розміри штрафів становитимуть від п'яти до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів – від 85 до 170 тисяч гривень. Раніше стаття 212 Кримінального кодексу (КК) України передбачала штрафи у розмірі від трьох до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 85 тисяч гривень).

У випадку, якщо ухилення від сплати податків відбувалося за попередньою змовою або у великих розмірах, штрафи становитимуть від 10 до 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів – від 170 до 255 тисяч гривень, що вдвічі більше за чинні санкції.

При цьому, закон передбачає, що особа, яка ухилялася від сплати податків, як і раніше може уникнути кримінальної відповідальності, якщо до її настання виплатить заборгованість та відшкодує пеню. (DW)


Більше новин

Понад третина українців не готові вакцинуватися - опитування. 36 відсотків дорослих українців не готові вакцинуватися проти коронавірусу, свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 10-13 листопада. Найбільше тих, хто не бажає робити щеплення, серед молодих людей. Натомість 46% опитаних зазначили, що вже щепилися принаймні першою дозою. Більше половини респондентів підтримують обов'язкову вакцинацію працівників певних сфер, зокрема вчителів, медиків та державних службовців. Переважно це старші люди, мешканці Києва, центральних областей України та вже вакциновані люди. Водночас майже три чверті опитаних вважають запровадження карантинних обмежень щодо невакцинованих порушенням прав людини. (DW)

Понад 600 тисяч українців пропустили введення другої дози вакцини від COVID-19. Введення другої дози вакцини від COVID-19 пропустили понад 600 тис українців, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. “Час її введення вже прийшов”, – додав міністр. За даними міністра, станом на 17 листопада принаймні першу дозу вакцини отримали 40% українців віком від 18 років. (РС)

Підвищувати ціни на метро та інший транспорт до весни у Києві не будуть. Мер Києва Віталій Кличко пообіцяв, що до кінця нинішнього сезону опалення підвищувати ціну на проїзд у метро, автобусах і тролейбусах в столиці не будуть. За його словами, поки що це тільки проєкт рішення, який поки що відтермінують. Опалювальний сезон в Києві зазвичай триває до квітня, тож до цього часу тарифи на проїзд у київському транспорті підвищувати не будуть. Раніше влада Києва заявила про плани підвищити вартість проїзду у комунальному транспорті до 20 гривень вже з 1 січня. (BBC Ukr)

Очне навчання в школах Києва відновиться 22 листопада. “Комісія з надзвичайних ситуацій міста ухвалила рішення з наступного понеділка, 22 листопада, відновити очне навчання в столичних школах”, – написав міський голова столиці Віталій Кличко у своєму телеграм-каналі 17 листопада. “Таке рішення ухвалили, спираючись на рекомендації фахівців”, – цитує Кличка сайт КМДА. Заклади освіти Києва перейшли на дистанційний режим з 1 листопада. 16 листопада Міністерство освіти і науки України звернулося до керівників місцевих органів влади з листом щодо відновлення очного освітнього процесу в школах. (РС)

Уряд змінив вимоги до індивідуальних номерних знаків на авто. Відтепер номерний знак, виготовлений за індивідуальним замовленням власника, може містити від 3 до 8 символів для авто і від 3 до 6 символів для мотоцикла. Раніше дозволялось так: від 3 до 8 символів (літер) або від 3 до 7 символів (літер) плюс 1 цифра для авто, від 3 до 6 символів (літер або 5 літер плюс 1 цифра) для мотоциклів. Номерний знак не може містити повне або скорочене найменування органу державної влади, зображення державного Герба або Державного прапора України, державних символів інших країн та міжнародних організацій; напису ненормативного походження, дискримінаційного напису за мовними, національними, релігійними, расовими та іншими ознаками. (ЕП)

У 2021 році різко зріс секретний експорт із Росії до країн НАТО. У 2021 році різко зріс експорт товарів секретних категорій (літаків, ядерних матеріалів, зброї та боєприпасів) з Росії до країн НАТО, повідомляє РБК з посиланням на відкриті дані Федеральної митної служби. До чільної десятки імпортерів цих видів російської продукції увійшли шість країн альянсу: США, Чехія, Німеччина, Великобританія, Естонія та Нідерланди. Так експорт російських товарів із секретних категорій зріс до США – з $706 млн до $841 млн, до Чехії – зі $102 млн до $706 млн доларів, до Німеччини – зі $173 млн до $300 млн. США і Чехія були оголошені “недружніми” Росії в середині травня. Основна категорія секретного експорту до США – радіоактивні хімічні елементи та радіоактивні ізотопи, включно зі збагаченим ураном. Інша суттєва категорія – російські патрони. У січні-червні 2021 року експорт товарів із Росії, засекречених у митній статистиці, зріс на 61% порівняно з першим півріччям 2020 року і становив $27 млрд. З них $20 млрд, або 74% від усієї суми засекреченого експорту, припали на постачання природного газу, інше – на експорт боєприпасів та авіатехніки. (РС)

Комуністи вперше очолять велике австрійське місто. Міська рада південного міста Грац майже напевно проголосує за Ельке Кар як кандидатку на посаду мера 17 листопада. 60-річна Кар стане першою комуністкою, що очолить велике австрійське місто. Комуністи протягом десятиліть були помітною політичною силою на місцевому рівні в Австрії. (РС)

Соцмережі - головне джерело новин для українців. Про це свідчать результати опитування USAID-Internews "Ставлення населення до медіа та споживання різних типів медіа 2021". "63% респондентів сказали, що вони використовують соціальні мережі для отримання новин. 48% віддали перевагу інтернет-сайтам. Телебачення продовжує втрачати свої позиції - 46%. Радіо і друковані видання займають низькі позиції, як і в минулі роки. Радіо – 13%, друковані видання – 7%", - сказала заступник директора Internews в Україні Оксана Майдан на конференції в Києві в середу. Серед соціальних мереж перше місце для отримання новин в українців посідає Facebook (43%). Крім того, для отримання новин українці використовують YouTube (25%), Telegram (20%), Instagram (17%), Viber (13%), TikTok (2%), Twitter (1%), VK (1%). Рівень довіри до загальнонаціонального телебачення становить 40% (41% у 2020 році), регіонального телебачення - 39% (38% у 2020 році), загальнонаціональних інтернет-медіа - 47% (48% у 2020 році), регіональних інтернет-медіа – 44% (48% у 2020 році). 20% респондентів зазначили, що готові платити за доступ до своїх улюблених інтернет-сайтів. 68% опитаних чули історії про те, що вакцина є небезпечнішою за сам коронавірус, а 49% сказали, що вважають це правдою. (Інтерфакс-Україна)

Один раз побачити

Вийшов трейлер фільму - продовження британського культового серіалу “Downton Abbey”, який має назву “Downton Abbey: A New Era”. До глядачів повертається родина Краулі зі своїми слугами. Оригінальне шоу тривало шість сезонів і завершилося у 2015 році. У 2019 році вийшла картина ”Downton Abbey”, яка була сіквелом серіалу і розповідала про епізод із життя героїв, пов’язаний з візитом до маєтку королівської родини. Сюжет нової картини поки невідомий, а з трейлера можна зрозуміти, що родина виїжджає на південь Франції на відпочинок. Подивитися нову картину можна буде у кінотеатрах з 18 березня 2022 року. (Collider)

Цей день в історії

18 листопада 1626 року - Папа Урбан VIII освятив собор Святого Петра, який зводився понад 120 років і є найбільшою християнською церквою у світі і одним з перших і вищих досягнень архітектури бароко.

18 листопада 1865 року - Перше оповідання Марка Твена “Знаменита жаба з Калавераса, яка стрибає” вийшло в тижневику The New York Saturday Press. Досі невідомий, Твен одразу став популярним автором. Кажуть, що він був першим автором, який друкував свої твори на друкарській машинці. До того ж з подвійним інтервалом для зручності редагування.

18 листопада 1932 року - партійні органи УРСР ухвалили постанови, що привели до масового голоду в Україні.

18 листопада в Україні святкують День сержанта Збройних Сил.


Вісткар існує завдяки вашій підтримці. Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ