ВІСТКАР | Новини

Share this post
Вісткар #807
vistkar.substack.com

Вісткар #807

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 18 січня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Сергій Рачинський
Jan 18
Comment
Share

Українські євробонди продовжують стрімко падати

Котирування українських облігацій зовнішньої держпозики продовжили суттєве падіння третій день поспіль. Про це йдеться у даних Bloomberg Terminal.

Дохідність паперів з найближчим терміном погашення у вересні 2022 року злетіла до 26,55% (продаж) та 24,86% (купівля). Ще у п’ятницю, 14 січня становила близько 19,67% (продаж).

Котирування далі падають за всіма паперами, зокрема "найдовшими", з погашенням у 2033 році. Вони торгуються за ціною у 76,46% від номінальної вартості.

Це ілюструє невпевненість західних власників українських євробондів у спроможності виплат за ними у майбутньому. Інвестори продають свої папери, внаслідок чого їхня ціна на торгах падає, а дохідність, відповідно – зростає.

Для порівняння, це значно перевищує дохідність облігацій внутрішньої держпозики, з якою Мінфін продавав папери на останньому аукціоні 11 січня. Тоді ставка за паперами, номінованими у гривні, з обігом у рік становила 11,9%.

Якщо висока дохідність українських євробондів зберігатиметься далі, Міністерству фінансів буде дорожче залучати зовнішні запозичення. (ЕП)


Більше новин

ЄС і США відмовилися від варіанту санкцій із відключенням РФ від SWIFT. ЄС і США вирішили не давати подальшого ходу ідеї відключити російські банки від міжнародної платіжної системи SWIFT, повідомляє в понеділок газета Handelsblatt із посиланням на урядові джерела. За даними видання, варіант із відключенням банків РФ від SWIFT виявився занадто болючим для ініціаторів можливих нових санкцій. Так, реалізація такого санкційного пакета спричинила б дестабілізацію світових фінансових ринків у короткостроковій перспективі та сприяла б створенню альтернативної платіжної системи, без домінування країн Заходу, пояснює Handelsblatt. Водночас у зв'язку з ситуацією навколо України ЄС і США розглядають можливість адресних санкцій стосовно найбільших російських банків. Крім того, ФРН наполягає на винятках із санкцій, щоб вона могла й далі оплачувати імпорт нафти й газу з Росії, додає газета. (Інтерфакс-Україна)

Україна у 2021 р. збільшила імпорт вугілля на 15,4%. Україна у 2021 році збільшила імпорт вугілля кам'яного та антрациту на 15,4% (на 2 млн 612,018 тис. тонн) порівняно з 2020 роком – до 19 млн 563,048 тис. За даними Державної митної служби, вугілля імпортовано майже на $2,5 млрд, що на 47,2% більше, ніж у 2020-му ($1,7 млрд). З РФ надійшло вугілля на $1,5 млрд (частка в імпорті 62,09%), США – на $0,5 млрд (19,88%), Казахстану – на $0,25 млрд (10,18%), інших країн – на $0,2 млрд (7,85%). (Інтерфакс-Україна)

У Китаї народжуваність падає до рекордно низького рівня. У 2021 році у Китаї зареєстрували 10,62 мільйона народжень, або лише 7,5 на тисячу людей, що є найнижчим показником з моменту заснування комуністичного Китаю у 1949 році. Число новонароджених у 2021 році впало на 11,6% з 12,02 млн у 2020 році. Китайські демографи попередили, що якщо тенденція до зниження збережеться, то населення Китаю може невдовзі різко скоротитися. Природний приріст впав до 0,034% — найнижчого рівня з часів великого голоду в Китаї з 1959 по 1961 рік. Щоб зупинити падіння народжуваності, китайський уряд оголосив у 2015 році, що дозволить подружнім парам мати двох дітей (до цього було правило “одна родина — одна дитина”). Але рівень народжуваності в країні надалі падає, що спонукало владу минулого року знову послабити політику — дозволено мати трьох дітей. (babel.ua / CNN)

Twitter avatar for @cnniCNN International @cnni
China's birth rate plummeted for a fifth consecutive year to hit a new record low in 2021, despite government efforts to encourage couples to have more children in the face of a looming demographic crisis.
China’s birth rate drops for a fifth straight year to record lowChina announced it will allow couples to have up to three children to try reversing declining birth rates. It may be a tough sell for some families who think raising children in cities is too expensive. CNN’s Scott McLean reports.cnn.it

January 17th 2022

29 Retweets92 Likes

Французький необанк набирає розробників в Україні. Французька фінтех-компанія Qonto наймає співробітників в Україні, а в майбутньому планує відкриття офісу розробки в Україні. Qonto – це необанк для підприємців, який обслуговує малий і середній бізнес та фрілансерів. 12 січня стало відомо, що Qonto залучив 552 млн доларів інвестицій. Це один з найбільших раундів в історії Франції. Загалом стартап отримав понад 700 млн доларів інвестицій. Оцінка сервісу виросла до 5 млрд доларів. (ain)

Австралія дозволила в'їзд щепленим російською вакциною. Влада Австралії визнала російську вакцину від коронавірусу “Супутник V”, повідомляється на сайті державного Управління терапевтичних товарів (TGA). Таким чином, з 17 січня іноземним громадянам, щепленим обома компонентами препарату, дозволено в'їзд та перебування в Австралії. (TGA)

СБУ ліквідувала в Одесі “підпільний майнінг-центр” криптовалют. Підпільний центр із майнінгу криптовалют “викрадав промислові обсяги електроенергії з державного об'єкта критичної інфраструктури”. "Протиправна діяльність могла призвести до надзвичайних ситуацій у транспортній сфері, зокрема під час залізничних перевезень", - повідомляється на сайті спецслужби у понеділок. Технологічне обладнання для майнінгу було встановлено в орендованому складському приміщенні на території міста. Частину отриманих прибутків вони конвертували в іноземну валюту та виводили за кордон через третіх осіб. Інші цифрові гроші зберігали на власних віртуальних гаманцях. (Інтерфакс-Україна)

Українці на 10% скоротили передплату на газети та журнали на 2022 рік. Як зазначено в повідомленні "Укрпошти", поширеному в понеділок, українці оформили передплату на 3,6 млн примірників загальнодержавних видань, або 95% проти накладів станом на 1 липня 2021 року та 92% проти накладів станом на 1 січня року, а також 2 млн примірників місцевих видань, або понад 93% проти накладів станом на 1 липня 2021 року та 91% проти накладів станом на 1 січня 2021 року. "На показники вплинули пандемія, перехід читачів із друкованих газет в онлайн-медіа, закриття газет та зменшення періодичності виходу видань. Лише у 2021 році закрилося 148 газет, а протягом двох останніх років ця цифра становить 290 видань, або 770 індексів у передплатному каталозі, що становить близько 21% від загальної кількості індексів", - зазначено в повідомленні. (Інтерфакс-Україна)

Науковці відкрили соціальну мережу, якій 50 000 років. Вчені відкрили найстарішу в світі мережу зв’язків, яка процвітала 50 тис років тому і простягнулася на тисячі миль по всій Африці. Ця стародавня мережа соціальних зв’язків використовувала обмін намистинами зі шкаралупи страусових яєць. Ретельний аналіз показує, що люди, які виготовляли намистини, обмінювалися ними на величезних відстанях, допомагаючи передавати символічні повідомлення та зміцнювати союзи. Близько 33 тис років тому модель носіння таких прикрас різко змінилася: вони зникли з південної Африки, але залишилися в Східній Африці. За цим стоять кліматичні зміни, які поклали кінець найстарішій соціальній мережі планети. (Guardian)

Twitter avatar for @guardiannewsGuardian news @guardiannews
Trail of African bling reveals 50,000-year-old social network
Trail of African bling reveals 50,000-year-old social networkStudy finds ancient hunter-gatherers traded eggshell beads over vast areatheguardian.com

January 16th 2022

6 Retweets27 Likes

Один раз побачити

Вийшов трейлер фільму “Last Looks”, з Чарлі Ханнемом та Мелом Гібсоном у головних ролях. Фільм розповідає про опального колишнього офіцера поліції Лос-Анджелеса (Ханнем), який виходить на пенсію, щоб знайти правду після того, як дружину ексцентричного актора Алістера Пінча (Гібсон) знайшли мертвою. Новий фільм можна буде переглянути з 4 лютого 2022 року в кінотеатрах, на VOD і в цифровому форматі. (Collider)

Цей день в історії

18 січня 1912 року - експедиція Роберта Скотта досягнула Південного полюсу.

18 січня 1963 року - у Львові створено футбольну команду “Карпати”.

18 січня 1964 року - з піснею “I Want to Hold Your Hand” група The Beatles вперше з’явились в американських музичних чартах.


Друзі, я щиро дякую всім, хто підтримує “Вісткар”! Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:

  • PATREON

  • monobank

  • bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n

Вдалого дня!

Сергій РАЧИНСЬКИЙ

CommentComment
ShareShare

Create your profile

0 subscriptions will be displayed on your profile (edit)

Skip for now

Only paid subscribers can comment on this post

Already a paid subscriber? Sign in

Check your email

For your security, we need to re-authenticate you.

Click the link we sent to , or click here to sign in.

TopNewCommunity

No posts

Ready for more?

© 2022 Сергій Рачинський
Privacy ∙ Terms ∙ Collection notice
Publish on Substack Get the app
Substack is the home for great writing