Вісткар #819
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 3 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Думки українців щодо російської агресії розділились порівну
Майже 45 відсотків громадян України вважає реальною загрозу нового вторгнення російських військ взимку-навесні 2022 року, водночас 44 відсотки певні, що нападу найближчим часом не буде. Про це свідчать данні січневого дослідження Центру Разумкова, оприлюднені у середу, 2 лютого.
Громадяни також порівну розділені і в своїй готовності стати на захист країни: 45 відсотків вважають, що це справа військових, стільки ж - готові долучитись до оборони у будь-який спосіб.
У Центрі Разумкова звертають увагу, що найбільше стурбовані вторгненням РФ мешканці Центрального регіону (54,9 відсотків), найменше - Сходу (28,5 відсотків).
Лише трохи більше чверті респондентів вважають достатніми дипломатичні та оборонні зусилля влади для запобігання агресії РФ, тоді як 55,6 відсотка цими діями не задоволені.
Що ж до оцінки президента України Володимира Зеленського як верховного головнокомандувача, то довіряють голові держави в цьому питанні майже 27 відсотків. (DW)
Більше новин
Україна потрапила в десятку найбільш нещасливих країн світу. Хоча 51% українців задоволені своїм життям, в індексі щастя Україна посіла 38 місце із 44, увійшовши до десятки найбільш нещасливих країн світу. Такі дані міжнародного опитування Gallup International, яке в Україні проводили фонд “Демократичні ініціативи” та КМІС. За даними Gallup, у 2021-му найщасливішими себе відчували жителі Колумбії, Казахстану, Албанії, Еквадору та Малайзії. Загалом щасливими себе вважають 57% населення світу. Лише 13% не задоволені своїм становищем, і ще 28% почуваються нейтрально. Як і в попередні роки, населення Латинської Америки, Африки та Східної Азії почувається найщасливіше, тимчасом як жителі Європи та Близького Сходу своїм життям здебільшого не задоволені. Найбільш нещасливі країни – це Гана, Афганістан, Гонконг, Ірак і Росія. (The village)
Інфляція в єврозоні зросла до найвищого показника за всю історію євро. Інфляція у країнах єврозони на початку 2022 року зросла до найвищого рівня з моменту запровадження єдиної європейської валюти у 1999 році. У січні споживчі ціни в єврозоні в середньому збільшилися на 5,1 відсотка, порівняно з тим же місяцем минулого року, повідомило європейське статистичне відомство Євростат. У грудні інфляція в єврозоні досягла 5,0%, а на початок року економісти прогнозували зниження її темпів до 4,4 %. Тим самим показник інфляції віддалився ще далі від мети Європейського центробанку (ЄЦБ), який вважає оптимальним для економіки рівень у 2,0 %. Високу інфляцію здебільшого пояснюють значним зростанням цін на енергоносії. (DW)
Ціни на бензин та дизельне паливо в Німеччині побили рекорд 2012 року. Ніколи ще німецьким автомобілістам не доводилося платити таких високих цін за пальне : один літр бензину марки Super E10 на німецьких автозаправних станціях у середу, 2 лютого, коштував у середньому 1,712 євро, повідомив автомобільний клуб ADAC. Таким чином, ціна цього виду палива побила рекорд 2012, коли літр бензину Super E10 коштував 1,709 євро. Середня ціна на дизельне паливо також досягла максимальної позначки – 1,64 євро за 1 літр. Причиною такого подорожчання ADAC називають підвищення світових цін на сиру нафту. Один барель нафти марки Brent зараз коштує близько 89 доларів (78,85 євро). За даними ADAC, свою роль відіграють також геополітичні фактори: напружена ситуація навколо України та конфлікт у Ємені. (DW)
Підлітки отримають тисячу за вакцинацію. Діти віком від 14 до 18 років зможуть отримати тисячу гривень за щеплення від ковіду. Про це оголосив прем'єр Денис Шмигаль. Відповідну постанову ухвалили на засіданні уряду. Вона набуде чинності з 7 лютого. Алгоритм виплат такий: потрібно відкрити картку в одному з банків-партнерів та подати заявку в застосунку "Дія". Для цього необхідно натиснути розділ "Послуги", далі "єПідтримка" і "Отримати допомогу". 1000 гривень тепер можна витратити ще і на: освітні курси для себе або дитини, спортивні товари, канцтовари, газети та журнали (друкарську продукцію). Раніше людям віком 60+ дозволили витрачати тисячу за вакцинацію на ліки. (BBC Ukr / Інтерфакс-Україна)
Університет Хопкінса визнав локдауни шкідливими. Практика локдаунів дала мінімальний ефект в якості заходу для стримування поширення коронавірусної інфекції та фактично продемонструвала неефективність такого заходу. Про це йдеться у дослідженні американського Університету Джонса Хопкінса. Дослідження показало, що локдауни в США та Європі знизили смертність від COVID-19 лише на 0,2%. Однак самі коронавірусні обмеження завдали величезної шкоди в економіці та соціальній сфері людства. Співробітники інституту також назвали ще один шкідливий наслідок локдаунів – обмеження доступу людей до безпечних місць. Відмова від відвідувань пляжів, парків або обов'язкове використання масок на відкритому повітрі лише посилюють проблеми зі здоров'ям у людей. (FoxNews)
Результат Meta за четвертий квартал не виправдав сподівання інвесторів. Котирування компанії Meta (раніше Facebook) обвалилися на постторгах на 24% після публікації фінансового звіту, який не виправдав очікувань аналітиків. На час закриття в середу папери компанії подорожчали на 1,25%, до $323. Але опублікований після закриття звіт спричинив падіння до $244. Meta повідомила, що кількість активних користувачів соцмережі у грудні 2021 року зросла лише на 4% у річному вираженні, до 2,9 млрд людей. Число щоденних активних користувачів за грудень збільшилося на 5% у річному вираженні, до 1,93 млрд. Meta пояснила повільне зростання кількості користувачів високою конкуренцією та зростанням попиту на відеоплатформи з короткими відео. (CNBC)
Президент CNN Джефф Цукер залишив свою посаду через роман із колегою. Президент американського новинного телеканалу CNN Джефф Цукер оголосив про свою відставку через таємний роман із однією з колег. Цукер не уточнив ім'я колеги, з якої почався роман. Однак CNN пише, що йдеться про віце-президента та директора з маркетингу каналу Елісон Голласт. Вона залишається працювати на CNN. Голласт підтвердила роман із Цукером, заявивши, що їхні романтичні відносини розпочалися в період пандемії. Джефф Цукер очолив CNN у 2013 році. Цукер вважається одним із найвпливовіших людей в американській телевізійній індустрії. Голласт працювала на NBC разом із Цукером і стала однією з перших, кого він найняв, коли перейшов на CNN. І Цукер, і Голласт не перебувають у шлюбі, обидва розлучені. (CNN)
Один раз побачити
Вийшов трейлер романтичної драми “A Week in Paradise”. Фільм розповідає історію Меггі (Мелін Акерман), кінозірки, світ якої руйнується, коли папараці викривають її чоловіка-режисера (Джек Доннеллі), виявивши, що його нова головна героїня вагітна його дитиною. Шукаючи розради та зцілення, Меггі тікає до прекрасного готелю своєї родички (Конні Нільсен) на Невісі. Після тижня в раю вона відкриває себе і зустрічає нове кохання (Філіп Вінчестер). Але зовнішній світ знову вривається в її життя. Картина виходить в кінотеатрах наступного тижня. (First Showing)
Цей день в історії
3 лютого 1815 року - У Швейцарії почав функціонувати перший в світі промисловий сироварний завод.
3 лютого 1926 року - У Чехословаччині чеська мова стала офіційною мовою країни, але при цьому були гарантовані права рідних мов національних меншин.
3 лютого 1979 року - На цілий місяць на вершину британського хіт-параду зійшла група Blondie зі своєю найвідомішою піснею “Heart of Glass”.
3 лютого 2009 року - авторка книжок про Гаррі Поттера британка Джоан Роулінг отримала французький орден Почесного легіону.
3 лютого відзначають День боротьби з ненормативною лексикою та Всесвітній день вільного кохання.
Друзі, я щиро дякую всім, хто підтримує “Вісткар”! Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар у зручний їм спосіб:
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ