Вісткар #1003
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 21 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Щонайменше 5 млн людей в Україні втратили роботу – Мінекономіки
Про це заявила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна під час Польсько-Українського економічного форуму.
За її словами через бойові дії країну покинули вже близько 7 млн людей, що суттєво вплинуло на зростання рівня безробіття.
Заступниця міністра додала, що у сусідній Польщі зараз близько 1,5 млн українців нині перебувають за програмою тимчасово захисту. (ЕП)
Більше новин
Щодня імпортується близько 8,5 тисяч генераторних установок. Кабмін розглядає всі можливі сценарії через атаки держави-терориста на українську енергосистему, зокрема активізує імпорт енергогенеруючих засобів. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Відтепер кожен українець без сплати мита та ПДВ може завезти із закордону генератор чи зарядну станцію. Наразі кожного дня завозять близько 8,5 тис генераторних установок. (ЕП)
Росія зможе довше атакувати українську інфраструктуру завдяки новим іранським дронам - ISW. Росія та Іран уклали угоду щодо виробництва іранських безпілотників на території РФ. Експерти ISW посилаються на інформацію видання The Washington Post, отриману від представників розвідки США 19 листопада. Російські війська зможуть вести свою кампанію проти української енергетичної інфраструктури протягом тривалішого періоду. Повідомлення свідчать, що Росія може якимось чином обійти західні санкції та придбати мікрочіпи, необхідні для програмування дронів. Крім того, ISW зауважує, що армія РФ вже найближчим часом може залучити додаткові мобілізовані сили для війни проти України. Війська РФ починають зміцнювати свої позиції на окупованих територіях Луганської, Донецької та Запорізької областей особовим складом, відведеним з Херсонської області, та мобілізованими. Як повідомлялося раніше, в останньому звіті розвідки британського Міністерства оборони говориться, що нещодавній відступ Росії із заходу Херсона був проведений у відносно хорошому порядку порівняно з попередніми великими відступами Росії під час війни. (VoA / Reuters)
З лютого Україна отримала $23 млрд допомоги - Шмигаль. З початку повномасштабної російської агресії Україна отримала понад $23 млрд міжнародної фінансової допомоги. Про це повідомив прем’єр-міністр України під час засідання уряду у п’ятницю, 18 листопада. "Із них 4,8 мільярда від Європейського Союзу та 8,5 мільярда від Сполучених Штатів", – сказав Шмигаль. (DW)
Війна може завершитися до кінця весни вважає чиновник міноборони України. Заступник міністра оборони України генерал-майор запасу Володимир Гаврилов очікує, що нинішня війна, розв'язана Росією, закінчиться вже навесні наступного року. Про це він розповів у інтерв'ю для британського новинного телеканалу Sky News 19 листопада. За словами генерала, вже в грудні українські війська можуть увійти до анексованого Криму. Також заступник міністра оцінив як низьку ймовірність застосування Росією ядерної зброї під час нинішньої війни. Гаврилов запевнив, що навіть якщо Росія піде на використання проти Збройних сил України (ЗСУ) тактичних ядерних зарядів, це "не є тою загрозою, що (...) стримуватиме нас від продовження війни". На думку посадовця, Україна не погодиться на перемир'я чи заморожування нинішньої війни. (DW)
Учасники саміту COP27 погодилися на допомогу бідним країнам, але відмовлятися від нафти й газу ніхто не збирається. Саміт ООН з питань захисту клімату COP27 завершився в неділю, 20 листопада, угодою про створення фонду допомоги вразливим бідним країнам, який покликаний забезпечити покриття бідним країнам "втрат і збитків", спричинених кліматичними змінами. Крім того, підсумкова заява підтвердила амбітну мету обмеження глобального потепління до 1,5 градуса за Цельсієм порівняно з доіндустріальним рівнем. Утім, підсумки саміту не дуже відрізняються від рішення, ухваленого на торішній зустрічі в Глазго. На скромні результати саміту натякнув у своїй заяві генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. Він визнав, що саміт "зробив важливий крок до справедливості", але учасники не змогли домогтися термінового скорочення викидів так званих парникових газів, необхідного для подолання глобального потепління. В ЄС висловили розчарування браком амбітних цілей щодо скорочення викидів у тексті декларації Кліматичної конференції. "ЄС приїхав сюди, щоб узгодити сильні формулювання, і ми розчаровані, що не досягли цього", - заявив віцепрезидент Європейської Комісії Франс Тіммерманс на закритті саміту. ЄС погрожував вийти з переговорів, якщо не буде досягнуто амбітніших зобов'язань щодо викидів, але не став блокувати заключну декларацію. (DW)
Засновниці біостартапу Theranos дали 11 років за шахрайство. Засновницю біотехнологічної компанії Theranos з діагностики хвороб за однією краплею крові Елізабет Голмс засудили у США до 11 років і трьох місяців позбавлення волі. За рішенням суду, через вагітність вона має почати відбувати покарання не раніше 27 квітня 2023 року. У січні суд присяжних визнав Голмс винною в шахрайстві та в змові з метою махінацій і введення інвесторів в оману. За іншими пунктами, зокрема про можливий обман пацієнтів, які заплатили за аналізи крові Theranos, її виправдали. Прокурори вимагали для неї 15 років тюрми. На ухвалений суддєю вирок вплинув той факт, що Голмс не визнала свою провину. Вона заявила, що оскаржить вирок. У 2003 році 19-річна першокурсниця Голмс залишила Стенфордський університет і заснувала в Кремнієвій долині біотехнологічну компанію Theranos. Вона стверджувала, що революційний пристрій, який розробляє компанія, дасть змогу за допомогою аналізу однієї-двох крапель крові з пальця виявляти вірусні інфекції, гормональні відхилення та навіть ракові захворювання. На піку успіху в 2014 році оціночна вартість Theranos становила $9 млрд. Голмс стала наймолодшою мільярдеркою в списку Forbes, а журнал Time вніс її в 2015 році до списку 100 найвпливовіших жінок планети. У наглядовій раді Theranos серед інших були колишні державні секретарі США Генрі Кіссінджер і Джордж Шульц, а також колишній міністр оборони США Джеймс Меттіс. Як виявилось, насправді технологія не працювала. Переважну більшість аналізів потайки виконували на обладнанні інших компаній. Захист Голмс у суді доводив, що її рішення та помилки були спричинені вірою в свою ідею, а не бажанням отримати вигоду від інвесторів і суспільства. (DW)
У США радіо все частіше конкурує з онлайн-аудіоконтентом. У США виявили нове зацікавлення AM/FM-радіо серед молодої аудиторії. За даними дослідження Spoken Word 2022, зумери охоче слухають такий аудіоконтент, як новини чи аудіокниги. Зокрема, покоління Z активніше обирає аудіоподкасти — вдвічі частіше (80%) у порівнянні з 2014 роком (37%). Як зафіксували дослідники, пік прослуховувань припадає на ранок. (ДМ)
Новини одним рядком
Лондон надасть Києву 125 зенітних гармат і інші засоби ППО.
Ілон Маск відновив обліковий запис Трампа в Twitter.
У Катарі стартував Чемпіонат світу з футболу.
За перші 10 місяців 2022 року в ДТП в Україні загинуло понад 2 тис. осіб.
Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ