Вісткар #1030
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 12 січня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Ринок праці в Україні відновився на половину від довоєнного рівня
Ринок праці в Україні відновився лише на половину від довоєнного рівня, йдеться в аналітиці сервісу пошуку роботи Work.ua.
До 24 лютого роботодавці розміщували на Work.ua щомісяця близько 100 тис вакансій. У березні кількість пропозицій роботи впала в 15 разів.
У грудні 2022 року кількість пропозицій роботи склала 53 179 вакансій. Фактично, ринок відновився на близько 50%.
Найбільше пропозицій роботи було у Київській області (5 590 вакансій), Львівській (5 916), Дніпропетровській (4 782), Одеській (3 173) та Івано-Франківській (1 912). У центрі та на півдні ринок праці відновився на 40%, у Львівській області — на 90%. Івано-Франківська область відновилася повністю — там пропозицій роботи вже більше, ніж було у грудні 2021 року. (the-village)
Більше новин
Кабінет Міністрів України ввів обмеження на продаж квартир у новобудовах у всіх українських містах. Кабмін ухвалив постанову про обмеження для забудовників ще 3 січня 2023 року. Згідно з нею, забудовнику заборонено продавати всі квартири в будинку, якщо його не введено в експлуатацію. Для Києва, Дніпра, Львова, Одеси й Харкова встановили обмеження 10%. Тобто в будинку, який ще не здали в експлуатацію, можна продати лише 90% квартир. Для інших українських міст встановили обмеження 5%. (кабмін)
Понад мільйон українців отримали тимчасову посвідку на проживання в Німеччині за минулий рік. Заявки на надання притулку в Німеччині протягом минулого року подали понад 244 тис. осіб, перше місце серед них посіли громадяни Сирії, повідомляє в середу Associated Press. Агентство зазначає, що, згідно з німецькими статистичними даними, слідом за сирійцями в цьому списку йдуть громадяни Афганістану, Туреччини та Іраку. Крім того, в країну прибуло понад мільйон громадян України, проте їм не потрібно подавати заявку на надання притулку, оскільки вони одразу отримують тимчасовий дозвіл на проживання. (Інтерфакс-Україна)
Республіканці Палати представників формують комітет для розслідування діяльності уряду. Палата представників у вівторок схвалила резолюцію Республіканської партії про створення окремого підкомітету, який, за словами республіканців, розпочне масштабну перевірку агентств і людей, які розслідували Дональда Трампа, і що демократи описують як безпрецедентне порушення протоколу щодо кримінальних розслідувань і питань національної безпеки. Підкомітет буде уповноважений розслідувати будь-яке федеральне агентство, яке збирає інформацію про американців, навіть у випадках кримінального розслідування, що триває. Нова комісія складатиметься з восьми республіканців і п’яти демократів, і на відміну від інших комітетів, членам підкомітету не обов’язково працювати в юридичному комітеті, щоб бути призначеними. Демократи також прогнозують, що нова комісія погіршить відносини між розвідувальними службами та Конгресом через занепокоєння щодо політичних баталій за секретну інформацію. (WP)
Республіканці в Палаті представників вимагають від казначейства звітів з банку Хантера Байдена. Республіканці швидко просуваються у розслідуванні справи Хантера, сина президента Джо Байдена, вимагаючи від чиновників Казначейства надати документи, пов’язані з його іноземними банківськими та бізнес-операціями. Вони також хочуть, щоб колишні керівники Twitter дали свідчення та відповіли на запитання щодо ймовірного приховування інформації про родину Байдена. “Тепер, коли демократи більше не мають однопартійного правління у Вашингтоні, настає нагляд і підзвітність”, — сказав Джеймс Комер, новий голова Комітету з нагляду та підзвітності, у заяві, оприлюдненій у середу. Розслідування сімейних бізнес-угод Байденів – лише одне з численних розслідувань, які республіканці планують протягом наступних двох років. Проблемний син президента, який публічно боровся з наркозалежністю, став особливою мішенню для республіканців, які прагнуть звинуватити президента в корупції. Вони стверджують, що Джо Байден грав певну роль у бізнесі Хантера Байдена в Україні та Китаї. У 2019 році президент Дональд Трамп намагався змусити президента України Володимира Зеленського розпочати розслідування щодо Байденів, що, зрештою, призвело до першого імпічменту Трампа. Республіканці в Конгресі, включаючи Комера, стверджували, що вони мають докази того, що фінанси, кредитні картки та банківські рахунки Хантера та Джо Байденів були змішані, якщо, взагалі, не спільні. “Американський народ повинен знати ступінь участі Джо Байдена в тіньових бізнес-угодах його сім’ї та чи загрожують ці угоди національній безпеці та прийняттю ним рішень як президента”, — сказав Комер. (bloomberg)
Британська розвідка: В Кремлі усвідомлюють, що Росія зазнає поразки в Україні. Згідно з останніми даними британської розвідки, президент Росії Володимир Путін демонструє ознаки того, що він усвідомлює, що його можливостей «не вистачає» у війні проти України. У своєму брифінгу, опублікованому в Twitter у середу, Міністерство оборони Великої Британії вказало на повідомлення про підвищення начальника Генерального штабу Росії Валерія Герасимова на посаду голови російської армії як на “значну зміну в підході президента Росії Володимира Путіна до управління війною”. Раніше Reuters повідомило, що Герасимов був призначений на нову посаду міністром оборони Сергієм Шойгу, змінивши на цій посаді Сергія Суровікіна. “Призначення [начальника Генерального штабу] як командувача театром бойових дій є показником зростаючої серйозності ситуації, з якою стикається Росія, і чітким визнанням того, що кампанія не відповідає стратегічним цілям Росії”, — заявило британське міністерство. (Newsweek)
Брак боєприпасів може підірвати здатність Москви до ведення тривалої війни – ISW. Про це йдеться у повідомленні аналітичної інституції. “Російські війська досягли деяких перемог на перших етапах вторгнення завдяки швидкому використанню живої сили та опорі на перевагу в артилерії, а нездатність Кремля замінити витрачений особовий склад і боєприпаси може ще більше підірвати його здатність вести затяжні бої”, – вважають експерти. Вони також посилаються на повідомлення про різке скорочення інтенсивності артилерійського вогню російської армії. У деяких випадках така інтенсивність знизилася на 75%. Джерела CNN кажуть, що очевидного пояснення цього поки що немає. Це може бути викликане необхідністю економії боєприпасів через їхній дефіцит. Не виключено, що російське командування переглядає тактику ведення бойових дій через успішний наступ української армії впродовж останніх місяців. Проте, за їхніми словами, це свідчення ослаблення російських позицій в Україні на тлі зростання постачання Києву озброєнь західними країнами. (РС)
Новини одним рядком
Польща передасть Україні роту танків Leopard.
Після аварії російський космічний корабель «Союз» повернеться на Землю без екіпажу.
Instagram поверне старий дизайн.
Порадьте “Вісткар“ своїм друзям і колегам по роботі!
Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ