ВІСТКАР | Новини

Share this post

Вісткар #1038

vistkar.substack.com

Вісткар #1038

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 24 січня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги

Сергій Рачинський
Jan 24
1
Share this post

Вісткар #1038

vistkar.substack.com

Майже 90% українців підтримують курс України до НАТО та ЄС – опитування

На сьогодні вже 87% українців підтримали б вступ України до Євросоюзу у разі референдуму. Також зросла підтримка вступу до НАТО – на референдумі цю ініціативу підтримали б 86%. Про це свідчать дані опитування групи "Рейтинг", опубліковані 23 січня.

Згідно з опитуванням, 85% опитаних підтримують ідею створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі та Великої Британії. 80% – позитивно ставляться до ідеї створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі та Литви. Проти такого об'єднання висловилося 6%.

"Ідея військово-політичних спілок з європейськими країнами має високу підтримку у всіх регіональних, вікових та майнових групах", - йдеться у дослідженні. (ZN.ua)


Більше новин

Туреччина не підтримає заявку Швеції на вступ до НАТО. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Швеції не варто очікувати від його країни підтримки заявки на вступ до НАТО після протестів і спалення Корану у Стокгольмі. “Якщо Швеція не шанує Туреччину, а також релігійні почуття мусульман, вона не отримає від нас жодної підтримки щодо членства в НАТО”, — сказав Ердоган. 21 січня шведський політик Расмус Палудан під час мітингу в Стокгольмі спалив Коран і виголосив промову, у якій засудив іслам. (babel)

Війна цьогоріч коштуватиме економіці ФРН 175 млрд євро - IW. За підрахунками Інституту німецької економіки (IW), Німеччина втратить через війну РФ проти України цього року 4,5 відсотка ВВП, що в перерахунку на кожного жителя становить близько двох тисяч євро. Лише у 2023 році війна коштуватиме німецькій економіці приблизно 175 млрд євро. У зв'язку з пандемією в Німеччині вже у 2020 році було зафіксовано втрату доходів у розмірі також приблизно 175 млрд євро, у 2021 році - ще 125 млрд, а у 2022 році - майже 120 млрд. Таким чином, як зазначають економісти, втрати німецької економіки у 2020-2023 роках на тлі пандемії та війни в Україні можуть становити 595 млрд євро.(DW)

Twitter avatar for @iw_koeln
Institut der deutschen Wirtschaft @iw_koeln
Der deutsche Wohlstand ist in Gefahr, schreibt die @KfW in einer neuen Studie. Neue IW-Berechnungen zeigen: Die Folgen des Ukrainekrieges kosten die deutsche Wirtschaft allein in diesem Jahr 175 Milliarden Euro.
iwkoeln.deWohlstandsverluste: Der Krieg kostet die deutsche Wirtschaft in diesem Jahr 175 Milliarden Euro - Institut der deutschen Wirtschaft (IW)Nach drei Jahren haben die wirtschaftlichen Folgen der Pandemie endlich nachgelassen – das trifft aber noch längst nicht auf den Ukrainekrieg zu: Neue IW-Berechnungen beziffern die wirtschaftlichen Einbußen in 2023 auf 175 Milliarden Euro. Das entspricht Wohlstandsverlusten von 2.000 Euro je Einwohn…
12:48 PM ∙ Jan 23, 2023
13Likes2Retweets

Близько 2 000 воїнів з “Азовсталі” досі в полоні. Про це повідомила дружина командира полку «Азов», Героя України Дениса Прокопенка Катерина. “Серед них багато поранених ще з часів «Азовсталі», або ж від тортур. Також чимало жінок”, — заявила вона. (hromadske)

В Україні можуть подорожчати деякі продукти, кажуть в Раді. Деякі продукти, для обробки яких необхідно багато енергоносіїв, можуть зрости в ціні. Про це заявив член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук. “Продукти харчування, які при переробленні вимагають багато енергоносіїв, можуть дорожчати на 7-10-12%”, – наголосив він. Соломчук підкреслив, що коли свіжа продукція з травня з’являється на полицях магазинів і базарів, то ціни знижуються і стабілізуються. Експерти також прогнозують зниження врожайності у 2023 році через те, що фермери змушені економити та вносити на 50-60% менше добрив. За оцінками фахівців, урожай із гектара знизиться залежно від регіону та культури на 10-30% порівняно із середніми торішніми показниками. “Прогнозується, що загальний урожай зерна у 2023 році може становити 34 млн тонн, що на 37% менше від показника 2022 року. Олійних культур очікується 19,3 млн тонн – на 13% більше за показник 2022 року”, – підвела підсумок аналітик Світлана Литвин. (ZN.ua / ZN.ua)

Функціонера партії «Слуга Народу» звільнять. Заступник голови фракції “Слуга народу” Павло Халімон у червні 2022 року придбав будинок в центрі Києва за 10 млн грн, тобто, за значно заниженою ціною, і оформив його на іншу особу. Будинки поблизу Ботанічного саду такої ж площі коштують близько 50—60 млн грн. В той же день після виходу розслідування у партії заявили, що Халімона звільнять з посади заступника голови фракції та чернігівського осередку партії. (ДМ)

Екс-командира "Вагнера" затримали у Норвегії. Колишнього командира російської групи найманців “Вагнер” Андрєя Медведєва, який нещодавно втік до Норвегії, затримала поліція, повідомив офіційний представник у понеділок. "Він затриманий... і ми розглядаємо питання про те, чи слід добиватися рішення суду про інтернування", - повідомив Reuters адвокат поліції Лайн Ісаксен. Як повідомлялося, Мінфін США збирається оголосити групу Вагнера "транснаціональною злочинною організацією". (ZN.ua)

Прем'єр-міністр Японії каже, що країна на критичній межі падіння народжуваності. За оцінками, в Японії з населенням 125 мільйонів минулого року народилося менше 800 тис дітей. У 1970-х роках ця цифра перевищувала 2 млн. Ця проблема є особливо гострою в Японії, оскільки за останні десятиліття середня тривалість життя зросла, а це означає, що кількість людей похилого віку зростає, а кількість працівників, які їх утримують, зменшується. Згідно з даними Світового банку, Японія посідає друге місце у світі за кількістю людей у ​​віці 65 років і старше – близько 28% – після крихітної держави Монако. “Японія стоїть на межі того, чи зможемо ми продовжувати функціонувати як суспільство”, — сказав прем’єр-міністр Кісіда законодавцям. Він сказав, що зрештою хоче, щоб уряд подвоїв свої витрати на програми, пов’язані з дітьми. У квітні буде створено нове урядове агентство, яке займатиметься цим питанням, додав він. Японські уряди намагалися просувати подібні стратегії раніше, але безуспішно. Падіння рівня народжуваності зумовлене низкою факторів, зокрема зростанням вартості життя, більшою кількістю жінок, які навчаються та працюють, а також більшим доступом до контрацепції, що призводить до того, що жінки вирішують мати менше дітей. У 2020 році дослідники прогнозували, що населення Японії впаде з піку в 128 мільйонів у 2017 році до менш ніж 53 мільйонів до кінця століття. Японія надалі впроваджує суворі імміграційні закони, але деякі експерти тепер кажуть, що правила слід пом’якшити, щоб допомогти вирішити проблему старіння суспільства. (BBC)

Новини одним рядком

  • Кирило Тимошенко підтвердив своє звільнення з Офісу президента.

  • РНБО заборонила чиновникам виїжджати з України. Виняток — службові відрядження.

  • США та Ізраїль розпочали найбільші в історії військові навчання.


Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin
: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ

Share this post

Вісткар #1038

vistkar.substack.com
Comments
TopNewCommunity

No posts

Ready for more?

© 2023 Сергій Рачинський
Privacy ∙ Terms ∙ Collection notice
Start WritingGet the app
Substack is the home for great writing