ВІСТКАР | Новини

Share this post

Вісткар #1071

vistkar.substack.com

Вісткар #1071

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 10 березня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Сергій Рачинський
Mar 10
2
Share this post

Вісткар #1071

vistkar.substack.com

Частину закордонних паспортів визнали недійсними

Частину закордонних паспортів визнали недійсними через різну транслітерацію, повідомляє Державна міграційна служба.

В лютому 2023 року в системі оформлення біометричних паспортних документів відбулося оновлення програмного забезпечення.

Відповідно у разі різної транслітерації у паспорті для виїзду за кордон та ID-картці дійсним визнається останній оформлений документ. Тобто, якщо людина оформила спочатку паспорт для виїзду за кордон, а потім ID-картку з іншим написанням прізвища чи імені латинськими літерами, то закордонний паспорт буде автоматично визнаний недійсним.

Якщо встановили розбіжності, то можна звернутися до підрозділів міграційної служби, ЦНАПу чи “Паспортного сервісу”. (the-village)


Більше новин

Вчорашній російський ракетний удар мав швидше пропагандистську, а не практичну мету – ISW. Ракетний удар Росії по території України 9 березня був найбільшим за 2023 рік, проте він, ймовірно, служив лише цілям російської державної пропаганди і не мав практичної мети. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Українські військові офіційно повідомили, що росіяни обстріляли українську критичну інфраструктуру понад 80 різними ракетами, зокрема шістьма дефіцитними ракетами типу «Кинджал», а також вісьмома іранськими безпілотниками. В ISW також вважають, що президент Росії використав ці дефіцитні ракети в безрезультатних атаках, щоб заспокоїти російські провоєнні та ультранаціоналістичні спільноти. (ZN.ua)

Сі Цзіньпіня переобрано на посаду голови КНР. Він став першим в історії Китаю головою, обраним на третій термін. Як передає агентство Xinhua, за це депутати Всекитайських зборів народних представників проголосували одноголосно. Він також був переобраний на посаду голови Центральної військової ради. У 2018 році до Конституції країни було внесено зміни, що виключають обмеження на кількість президентських термінів. Ім’я Сі Цзіньпіна та його політичні ідеї минулого року внесли до статуту компартії Китаю, як раніше це сталося з Мао Цзедуном та Ден Сяопіном. (РС)

Показник України у рейтингу рівня свободи від Freedom Housе погіршився. Згідно з новим звітом міжнародної організації Freedom Housе, Україна отримала 50 балів зі 100 можливих. Цей результат є гіршим за минулорічний: тоді сумарний бал становив 61 зі 100. Аналітики організації оцінювали рівень свободи за показниками політичних прав і громадянських свобод. Вирішальну роль у визначення цьогорічного результату зіграло повномасштабне вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Це призвело до погіршення політичних прав і громадянських свобод, якими користуються українці. “Президент Володимир Зеленський оголосив воєнний стан одразу після вторгнення, і … його уряд також запровадив деякі законодавчі зміни, пов’язані з війною, які викликали міжнародну та внутрішню критику за їхній вплив на громадянські свободи”, — йдеться в аналізі Freedom House. Україна отримала 4 бали з 4 за показником демократичності обрання президента країни; 3 з 4 - за показником демократичності обрання парламенту (серед іншого, близько мільйона громадян України не змогли проголосувати через відсутність прописки); справедливість виборчого законодавства фахівці оцінили у 2 бали з 4; непрозорість функціонування партій взагалі стала причиною оцінки свободи функціонування політичних партій на рівні 2 балів з 4; оцінка вільного політичного вибору людей - 2 бали з 4; 1 з 4 балів отримала оцінка надійності та ефективності антикорупційної політики; прозорість роботи українського уряду оцінена на рівні 1 з 4 балів. Щодо громадянських свобод, то існування вільних та незалежних ЗМІ в Україні оцінено на рівні 2 балів з 4 (до чинників віднесено і суперечливий закон, який розширив контроль уряду над друкованими та онлайн-ЗМІ); свобода виражати свою релігійну віру чи невіру публічно та приватно зафіксована на рівні 3 з 4; академічна свобода та свобода освітньої системи від широкомасштабної політичної індоктринації аналітики оцінили у 2 бали з 4 (зокрема, через положення Закону про освіту, які зобов’язували використовувати українську мову як основну мову навчання в більшості державних середніх шкіл до 2020 року); 2 з 4 балів отримала також можливість людей в Україні вільно висловлювати свої особисті погляди на політичні чи інші делікатні теми, не боячись стеження чи покарання; рівень свободи зібрань отримав 3 бали з 4; У 2 бали з 4 оцінено і свободу профспілок та подібних професійних чи трудових організацій; незалежність судової системи в Україні оцінили на 1 бал із 4; користування людей свободою пересування - 1 бал з 4; здатність громадян реалізувати право власності та засновувати приватний бізнес без надмірного втручання з боку державних чи недержавних суб’єктів оцінена у 2 бали з 4. У 2021 році Freedom House оцінила рівень свободи в Україні у 60 балів, визначивши статус української держави, як “частково вільної”. (ZN.ua)

Президент США планує підвищити податки для американців, які заробляють понад 400 тис. Збільшення податків має фінансувати медичне обслуговування ще 25 років. Підвищення податків безпосередньо торкнеться Байдена, чия базова зарплата становить $400 тис на рік. Разом із дружиною Байден володіє статками близько $8 млн. Білий дім розраховує зібрати близько $700 млрд протягом наступного десятиліття за допомогою цієї політики. Республіканці, швидше за все, відхилять цю пропозицію, яка є одним із багатьох запропонованих Байденом кроків, спрямованих на те, щоб змусити багатих американців платити більше заради підтримки функціонування уряду США. Повідомляється , що Байден також планує запровадити мінімальний податок для мільярдерів у розмірі 25% і подвоїти податок на приріст капіталу з 20% до 39,6%. (qz.com)

За місяць в США скорочено майже 80 тис робочих місць. Минулого місяця було оголошено про скорочення 77 770 робочих місць (порівняно з 15 245 у лютому 2022 року). Таким чином, загалом за два місяці було скорочено 180 713 робочих місць, що є найбільшим показником за будь-який період січня-лютого з 2009 року. Загальне скорочення робочих місць залишається набагато нижчим, ніж у 2020 році, коли вибухнула пандемія. Відповідно до підрахунків, на технологічні компанії припадає близько третини оголошених звільнень цього року. У звіті додається, що американські компанії оголосили про плани найняти 28 830 працівників у лютому, що на 87% менше порівняно з 215 127 роком раніше. (Bloomberg / Reuters)

42% опитаних підтримують викладання російської мови в українських школах – КМІС. 52% вважають, що вивчати російську в школі не варто. Соціологи зазначають, що ще у 2019 році таких було 8%, а 25 років тому варіанту “не вивчати взагалі” не було. Більш молоді респонденти в більшій мірі наполягають на виключенні вивчення російської мови зі шкіл. (the-village)

Новини коротко

  • Протестувальники в Грузії висунули нові вимоги — відставка уряду та нові вибори.

  • У Франції Сенат проголосував за підвищення пенсійного віку до 64 років, попри масштабні протести.

  • Кожен другий ФОП в Україні відкривають жінки. Третина нових ФОПів, зареєстрованих жінками, займаються роздрібною торгівлею.

  • CNN оприлюднило деталі таємних переговорів між Україною та рф про деблокаду “Азовсталі”.


Ваша підтримка є критично важливою.
Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin
: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ

Share this post

Вісткар #1071

vistkar.substack.com
Comments
TopNewCommunity

No posts

Ready for more?

© 2023 Сергій Рачинський
Privacy ∙ Terms ∙ Collection notice
Start WritingGet the app
Substack is the home for great writing