ВІСТКАР | Новини

Share this post

Вісткар #1075

vistkar.substack.com

Вісткар #1075

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 16 березня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Сергій Рачинський
Mar 16
2
Share this post

Вісткар #1075

vistkar.substack.com

Дев’ять країн “танкової коаліції” планують передати Україні “понад 150 танків” Leopard

Міністр оборони США Ллойд Остін розповів про це перед зустріччю у форматі “Рамштайн”, яка тривала 15 березня в онлайн-форматі.

“Коаліція країн, які пообіцяли надати Україні танки Leopard, продовжує зростати”, — заявив Остін, але він не назвав ці країни.

“Зараз ми перебуваємо у вирішальному часі боротьби України за свободу. І ми всі повинні продемонструвати нашу незмінну рішучість і єдність. Це означає виконання наших зобов’язань — повністю та швидко”, заявив Остін. (defense.gov)


Більше новин

Ізраїль схвалив продаж Україні систем протидії дронам. Ізраїль схвалив експортні ліцензії на можливий продаж систем глушіння безпілотників, що можуть допомогти Україні протистояти іранським дронам-камікадзе. Про це повідомило американське видання Axios у середу, 15 березня, з посиланням на трьох ізраїльських та українських чиновників. Ліцензії схвалили для двох ізраїльських компаній, які розробляють системи протидії безпілотникам - Elbit і Rafael. Нещодавно Ізраїль відвідала делегація міністерства оборони України для презентації систем протидії дронам, але жодної угоди поки що не уклали. (DW)

США швидкими темпами готують Україну до весняного контрнаступу. Міністр оборони США Ллойд Остін у середу після віртуального засідання багатонаціональної контактної групи з питань оборони України заявив, що "Україна не може гаяти часу". З наближенням весни американські офіційні особи все більше занепокоєні тим, що в Україні зменшуються запаси боєприпасів, засобів протиповітряної оборони і досвідчених солдатів. В США зосереджені на підготовці України до великого весняного наступу для повернення територій, який, як вони очікують, розпочнеться у травні. Сотні західних танків і бронетехніки, у тому числі вперше техніки, яка може зводити мости і дозволяти військам переправлятися через річки, прямують в Україну. Пакети американської допомоги "протягом останніх чотирьох-п'яти місяців були спрямовані на те, що потрібно Україні для цього контрнаступу", – сказав американський чиновник, який побажав залишитися неназваним через вимоги адміністрації. У лютому понад 600 українців завершили 5-тижневу програму підготовки в Німеччині. Зараз вони повернулися на поле бою, і друга партія з сотень солдатів зараз проходить навчання за цією програмою. За словами американських чиновників, Київ ще не визначився зі стратегією, але у нього є, по суті, два варіанти: просуватися на південь через Херсон до Криму або рухатися на схід зі своєї північної позиції, а потім на південь. Перший варіант не є реалістичним, кажуть посадовці, оскільки Росія окопалася в своїй обороні, а Україна не має достатньої кількості людських ресурсів для успішної десантної операції. Другий варіант більш ймовірний, кажуть чиновники. (УП / Politico)

Twitter avatar for @POLITICOEurope
POLITICOEurope @POLITICOEurope
The US military is rushing equipment to the battlefield and training Ukrainian forces at a rapid pace, ahead of a major offensive against Russia expected by late spring.
bit.ly‘Ukraine doesn’t have any time to waste’: U.S. races to prepare Kyiv for spring offensiveWashington is increasingly concerned about Ukraine’s dwindling supply of ammo and air defenses.
11:15 PM ∙ Mar 15, 2023
20Likes4Retweets

РФ знизила темпи контрнаступу на сході України. Порівняно з попередніми тижнями російські війська знизили темп контрнаступу на сході України, вважають в Інституті вивчення війни (ISW). Аналітики зазначають, що російські сили домоглися лише мінімальних тактичних успіхів уздовж усієї лінії фронту в Луганській області протягом останнього тижня, а українським силам, імовірно, нещодавно вдалося провести контратаки і повернути собі території в Луганській області. Крім того, за даними ISW, загальний наступ групи "Вагнера" на Бахмут, схоже, наближається до кульмінації. Нещодавні успіхи "Вагнера" на північ від Бахмута свідчать про те, що втрати живої сили, артилерії та техніки в боях за Бахмут, імовірно, обмежать їхню здатність завершити оточення Бахмута. (Інтерфакс-Україна)

Чому Захід не дає Україні перемогти Росію – Wall Street Journal. Байден хоче, щоб Росія “програла”, але, схоже, боїться, що Україна насправді “виграє”, вважає Джон Болтон, який працював радником президента з національної безпеки у 2018-19 роках і послом в ООН у 2005-06 роках. Він автор статті, яка вийшла у виданні The Wall Street Journal, переконаний, що Україна воювала б ефективніше “не тримаючи одну руку за спиною”. Страх російської ескалації призвели до сьогоднішнього військового глухого кута. Безпосередньо перед вторгненням Байден виключив можливість використання американцями військової сили, але Кремль не відповів на це. Про брак стратегії НАТО додатково свідчать внутрішні дебати про те, яку зброю постачати Україні: польські МіГи, реактивну артилерію Himars, танки Abrams, боєприпаси ATACMS чи F-16. Значною мірою суперечки в НАТО щодо зброї пов’язані з наполяганням Вашингтона на тому, щоб Київ не атакував цілі в Росії чи навіть Криму, незважаючи на визнання американцями Криму як суверенної території України. Відповідно до цієї дивної причини, НАТО тисне на Україну, щоб вона не завдавала ударів в Росії, тоді як Кремль може завдати удару будь-де в Україні. Спостерігачі можуть зробити висновок, що Вашингтон або не знає що робити, або прагне уникнути надто сильного військового тиску на Москву. Сьогодні політика Білого дому по суті така: ми підтримуємо захист України, але недостатньо для того, щоб бути дійсно ефективними. Ця формула тривалої, безрезультатної війни ігнорує ризики для Америки та України. Критичні запаси боєприпасів у США вичерпуються, а наші поточні можливості поповнення запасів є недостатніми. Одне ясно: побоювання російської ескалації виявилися невиправданими. Наша розвідка значно переоцінила можливості російської зброї, і останні місяці показують, що її можливості постійно падають. Бряцання Путіним ядерною зброєю також стримало НАТО, але без вагомої причини. Погрози Москви на сьогоднішній день були блефом. Сумніви та вагання адміністрації Байдена перешкоджають військовим зусиллям і відкривають політичні двері для тих, хто повністю виступає проти допомоги США. Звідси випливає нагальна потреба чітко сформулювати наші військові цілі. Містеру Байдену потрібно зібратися. (WSJ)

Макрон на межі: як протести проти пенсійної реформи можуть зруйнувати його президентство. Для президента Франції Еммануеля Макрона настає момент істини, оскільки законодавці готуються до остаточного голосування щодо вкрай непопулярної урядової пенсійної реформи. Макрон хоче підвищити встановлений законом вік виходу на пенсію з 62 до 64 років і збільшити розмір внесків для отримання повної пенсії, намагаючись збалансувати рахунки державної пенсійної системи Франції — однієї з найщедріших у світі. Згідно з прогнозами, пенсійній системі в довгостроковій перспективі буде бракувати грошей, але опитування свідчать, що дві третини громадян виступають проти реформи. Очікується, що в четвер Сенат і Національні збори проведуть вирішальне голосування за законопроект у другому читанні після того, як Сенат проголосував за нього минулого тижня. Останніми днями політичні коментатори припускають, що партії Макрона бракує голосів для ухвалення законопроекту. Президент втратив абсолютну більшість у Національних зборах на парламентських виборах у червні минулого року. Відтоді він був змушений укладати спеціальні угоди з депутатами від французької консервативної партії Les Républicains. Але колись могутні консерватори, схоже, розколоті щодо реформи. Перспектива потенційної поразки в Національних зборах залишає Макрону “ядерний” варіант дій: застосувати статтю 49.3 конституції Франції. Цей механізм дозволяє уряду примусово приймати закони, не виносячи їх на голосування. Це дуже ризикований крок, оскільки він дозволяє законодавцям протягом 24 годин винести вотум недовіри. Профспілковий лідер Лоран Бергер застеріг уряд від використання статті 49.3. Якщо президент Франції виграє голосування в парламенті, це буде сприйнято як перемога, але така, що може повністю вичерпати його політичний капітал і спровокувати протести на вулицях. (Politico)

Новини коротко

  • Вашингтон не хоче знижувати ціну на російську нафту – WSJ.

  • Українці найбільше довіряють ЗСУ.

  • Влада РФ заявила про збиті над Бєлгородом ракети.

  • 75-річний гітарист Queen Браян Мей став лицарем.

  • В NASA показали новий скафандр для астронавтів місії на Місяць.


Ваша підтримка є дуже важливою!
Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin
: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ

Share this post

Вісткар #1075

vistkar.substack.com
Comments
TopNewCommunity

No posts

Ready for more?

© 2023 Сергій Рачинський
Privacy ∙ Terms ∙ Collection notice
Start WritingGet the app
Substack is the home for great writing