ВІСТКАР | Новини

Share this post

Вісткар #1076

vistkar.substack.com

Вісткар #1076

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 17 березня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Сергій Рачинський
Mar 17
2
Share this post

Вісткар #1076

vistkar.substack.com

Уряд Франції збирається регулювати діяльність популярних у соціальних мережах осіб

Про це заявив міністр економіки Бруно Ле Мер, повідомило виданння Le Figaro.

У Франції, за словами міністра економіки, інфлюенсери мають великий вплив на своїх підписників. Водночас є й зловживання, тому необхідне регулювання для їхнього захисту та захисту споживачів.

Держава передбачає “рішуче втручання” шляхом контролю, санкцій або навіть заборони просування в соцмережах певної продукції.

“Ми хочемо посилити контроль, щоб Інтернет не став Диким Заходом. Правила, які застосовуються до традиційних медіа, мають застосовуватися і до інфлюенсерів”, — зазначив Бруно Ле Мер у дописі на Twitter. (ДМ)


Більше новин

ЗСУ використовують понад 90 тисяч снарядів калібру 155 мм на місяць. Видання The Wall Street Journal наводить конкретні цифри з посиланням на Міноборони України: українські війська використовують понад 90 000 снарядів калібру 155 мм на місяць. США вже відправили Україні понад мільйон снарядів такого калібру. Ще більше – надали союзники. В США намагаються збільшити власне виробництво боєприпасів. Якщо до початку війни США могли виробляти приблизно 13 000 снарядів калібру 155 мм на місяць, то зараз це вже 20 000. Планується збільшення до 50 000 на місяць до 2024 року. Багато країн не розкривають дані про наявну кількість цих самих набоїв і гальмують їх відправку Україні. Індія і країни Близького Сходу, Єгипет також не відповідають на запити Пентагону надати Україні снаряди калібру 155 мм. (ZN.ua)

Чому Захід починає нервувати через брак боєприпасів для України. Союзники України дедалі більше стурбовані скороченням поставок боєприпасів у країні та дефіцитом виробництва. З цієї причини очолювана США Контактна група з питань оборони в Україні, до якої входять близько 50 країн, у середу провела віртуальну зустріч , щоб обговорити, як переконатися, що українські військові отримають достатню кількість необхідних боєприпасів. Незважаючи на ці побоювання, західні офіційні особи закликають до збільшення поставок. Але експерти кажуть TIME, що небезпека для України полягає не в тому, що у них закінчаться боєприпаси, а в тому, що їхні поставки будуть зменшені настільки, що обмежать їхній доступ до поля бою. Сильні наступальні дії часто вимагають величезних запасів боєприпасів. “Під час Першої світової війни армії проводили місяці, накопичуючи боєприпаси навколо певної території; вони, як правило, будували залізничні лінії, щоб почати завозити артилерію”, – каже Ян Вільямс, заступник директора Проекту протиракетної оборони CSIS. Але експерти додають, що Україна все ж має бути здатною ефективно захищатися. “Втримати позицію легше, ніж завоювати”, — каже Тейлор. “Вузьким місцем зараз є виробництво», — каже Вільямс. Оборонна промисловість зазвичай не в змозі нарощувати виробництво так швидко. В НАТО зазначають, що для отримання деяких замовлень, розміщених сьогодні, може знадобитися два з половиною роки. Багато країн обрали б інвестувати в більш легкі типи сил, безпілотники, методи розвідки та розвідки або ракети, пояснює експерт. “У нас немає радянської оборонної промисловості, де ми просто продовжуємо виробляти снаряди, потрібні вони нам чи ні”. (TIME)

Twitter avatar for @TIMEWorld
TIMEWorld @TIMEWorld
Why the West Is Getting Nervous About Ammunition Shortages for Ukraine
ti.meWhat Ammunition Shortages Mean for the War in UkraineUkraine is using far more ammo than the West produces. Here’s why allies are worried.
6:31 PM ∙ Mar 16, 2023

Комісія ООН не знайшла доказів геноциду в Україні. Російська влада відповідальна за порушення міжнародного гуманітарного права, а також численні воєнні злочини, йдеться у звіті міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні, оприлюдненому у четвер, 16 березня. Втім, за словами голови комісії, норвезького судді Еріка Мьосе, за майже рік роботи комісія не знайшла істотних доказів вчинення геноциду проти українського народу. (DW)

В Туреччині заборонили обслуговувати російські літаки американського походження. Відтепер у Туреччині заборонені дозаправка та супутні послуги для приватних, вантажних, комерційних, чартерних літаків або літаків, виготовлених у будь-якій іноземній країні та містять понад 25% сировини американського походження, якщо вони прямують до Росії та Білорусі. (УП)

У Франції протестували проти пенсійної реформи, яку уряд вирішив ухвалити без голосування в парламенті. Уряд Франції вирішив ухвалити непопулярну реформу, яка, зокрема, передбачає поступове підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років, обійшовши етап голосування в парламенті. За даними Reuters, кількість учасників протестів в Парижі сягнула семи тисяч. Мали місце також випадки насильства у бік поліцейських - кілька протестувальників кидали бруківку в правоохоронців. Натомість поліція застосувала сльозогінний газ проти протестувальників. Протести проти ухвалення реформи відбулися і в інших частинах Франції, зокрема в містах Гренобль та Лілль. Пенсійна реформа передбачає також збільшення до 43 років мінімального терміну, упродовж якого необхідно платити внески, щоб отримувати пенсію в повному обсязі. Зараз при досягненні 67 років громадянин має право отримувати пенсію у повному обсязі незалежно від терміну, в який робилися ці відрахування. Це правило має залишитися незмінним. Водночас мінімальний обсяг пенсії уряд Макрона має намір підняти до 1200 євро на місяць. Згідно з даними опитувань, проти змін, запропонованих урядом, виступають дві третини французів. (DW)

Новини коротко

  • Офіцера 46 бригади ДШВ з позивним “Купол” знімають з посади після його критичного інтерв’ю західним ЗМІ.

  • У законодавстві та конституції Молдови молдовська мова остаточно стала румунською.

  • Комітет Шевченківської премії складає свої повноваження.

  • Вивчення правил дорожнього руху може стати обов'язковим у школі.

  • 17 березня у багатьох країнах світу відзначають День святого Патрика, який вважається святим покровителем Ірландії.


Ваша підтримка є дуже важливою!
Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin
: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n

Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ

Share this post

Вісткар #1076

vistkar.substack.com
Comments
TopNewCommunity

No posts

Ready for more?

© 2023 Сергій Рачинський
Privacy ∙ Terms ∙ Collection notice
Start WritingGet the app
Substack is the home for great writing