

Discover more from ВІСТКАР | Новини
Вісткар #1118
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 16 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
До корупційної схеми у Верховному суді причетне керівництво суду
Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили корупційну схему у Верховному суді. До неї причетні як керівництво суду, так і судді. Йдеться про отримання хабарів. Наразі тривають слідчі дії, а деталі обіцяють повідомити згодом. Водночас радник голови Офісу президента Сергій Лещенко повідомив, що на хабарі в майже $3 мільйони спіймали голову Верховного суду Всеволода Князєва. За законом, оголосити про підозру голові Верховного суду може або генеральний прокурор, або його заступник. (babel)
Більше новин
Повернення усім доплат по 30 тис гривень - малоймовірне. Міністр фінансів України Сергій Марченко переконаний, що повернення доплат по 30 тис грн всім військовим веде до падіння мотивації українських захисників. Таку думку він висловив у інтерв’ю для ділового видання Forbes Україна, опублікованому в понеділок, 15 травня. Марченко зазначив, що це рішення не влаштовує і військове командування зокрема. "Деякі керівники силових відомств казали, що після того, як вони внормували систему оплати, у їхніх підрозділах з'явилось більше мотивації реально воювати, а не сидіти в тилу", - розповів він. Після повномасштабного вторгнення Росії держава зобов'язалася виплачувати українським військовим доплати до регулярного грошового забезпечення - 100 тис грн за участь у боях на передовій або 30 тис грн за службу в тилу. Однак через брак коштів у січні 2023 року уряд змінив свою постанову та скасував з 1 лютого централізовані та безумовні доплати в розмірі 30 тис грн тим військовим, які працюють у тилу. Для тих, хто на передовій, доплати залишили. 10 квітня, розглядаючи зміни до закону про правовий режим воєнного стану, депутати проголосували за поправку, яка повертає 30 тис надбавки до зарплат військовим. Водночас уже за день після голосування процес ухвалення закону заблокували. Раніше в парламенті наголошували, що повернення виплат військовим потребуватиме близько трильйона гривень додаткового фінансування. (DW)
Качинський: ЄС точно йде в неправильному напрямку. Голова польської партії влади "Право і справедливість" Ярослав Качинський розкритикував пропозиції посилити кліматичне законодавство ЄС і частково відмовитись від принципу одностайності в ухваленні рішень. Критичну заяву щодо ЄС Качинський виклав у листі, надісланому учасникам конференції Сілезького ордену, темою якого було питання "Скільки Європи в Європейському Союзі?" "Відповідь на нього має бути такою: її стає все менше і менше. Звичайно, я маю на увазі Європу в традиційному розумінні, тобто Європу, яка виростає з трьох традицій: грецької філософії, римського права і юдео-християнської релігії", – уточнив політик. "Таким чином, відбувається ерозія фундаментальних цінностей і принципів нашої цивілізації. Сьогоднішній Європейський Союз відрізняється не тільки від проєкту, який містився в баченні батьків-засновників ЄС, але й від того, в який ми вступили 1 травня 2004 року", – додав він. Він назвав "зростання німецько-французького домінування, особливо після Brexit", "привласнення Брюсселем повноважень", "все частіше використання позадоговірних процедур" і "застосування подвійних стандартів". Як приклади він навів пропозицію канцлера Німеччини Олафа Шольца відмовитись від принципу одностайності в ухваленні окремих рішень ЄС – зокрема у сфері зовнішньої та безпекової політики, а також оподаткування. "Європейський Союз однозначно рухається в неправильному напрямку, але той факт, що його еволюція пішла в такому напрямку, не означає, що цьому не можна протидіяти, що не можна спробувати це виправити", – підсумував лідер "Права і справедливості". (ЄП)
Британцям “світить” найбільше зростання податків з 1979 року. У найближчі роки британці зіткнуться з найбільшим зростанням податків з початку терміну повноважень колишнього прем’єр-міністра Маргарет Тетчер, оскільки все більше людей будуть змушені платити найвищу ставку податку на прибуток, повідомив провідний аналітичний центр - Незалежний Інститут фіскальних досліджень (IFS). 7,8 млн людей, або 14% дорослих, сплачуватимуть податок на прибуток за ставкою 40% або більше від частини своїх доходів у 2027/28 фінансовому році, порівняно з 11% дорослих у 2022/23 і лише 3,5% у 1991/92. Британці сплачують податок на прибуток за ставкою 20% з прибутку понад 12 570 фунтів ($15 865) на рік і 40% з доходу понад 50 270 фунтів. (Reuters)
Звіт спецпрокурора США: у ФБР не було підстав розслідувати зв’язки Трампа з РФ. Спеціальний прокурор Міністерства юстиції США Джон Дарем оприлюднив звіт за підсумками розслідування дій ФБР, які стежили за Дональдом Трампом через його можливі звʼязки з росією. Він дійшов до висновку, що ФБР не мало достатніх підстав для цього. За словами прокурора, ФБР не повинно було починати розслідування звʼязків між передвиборчою кампанією Трампа та росією, оскільки використовувало для ухвалення цього рішення “сирі, непроаналізовані та непідтверджені розвідувальні дані”. (babel)
США: Коледжам і університетам Флориди заборонено витрачати свої кошти на програми з “різноманітності, справедливості та інклюзії”. У понеділок губернатор Рон ДеСантіс підписав закон про обмеження т.з. “woke-ідеології” в кампусах по всьому штату. Губернатор-республіканець, ймовірний кандидат у президенти, стверджує, що деякі коледжі більше переймаються поточним політичним порядком денним, ніж зосереджуються на науковцях. “Флорида виходить із цієї гри”, — сказав ДеСантіс під час підписання законопроекту в Новому коледжі Флориди. І додав: “Якщо ви хочете займатися такими речами, як гендерна ідеологія, їдьте в Берклі”. Законодавство, ухвалене в понеділок, забороняє школам Флориди витрачати будь-яке державне чи федеральне фінансування на більшість програм чи заходів у студентських містечках, які виступають за політику різноманітності та інклюзії або сприяють політичній чи соціальній активності. У Флориді проведуть загальний перегляд курсів і програм коледжів на наявність згадок про “системний расизм, сексизм, гноблення та привілеї”, які ніби вкорінилися в американському суспільстві. ДеСантіс також підписав закон, який запобігає вимаганню від шкіл “тестів на політичну лояльність” під час прийому на роботу або вступу. Виступаючи за зміни у сфері вищої освіти, ДеСантіс та інші республіканці заявляють, що терміни різноманітність, справедливість і інклюзивність були “викрадені” лівими і “використовуються як палиця, щоб замовчувати різні речі”, з якими вони не погоджуються. (Politico)
Через дефіцит зерен ростуть ціни на дешеву каву. Основним виробникам важко впоратися з попитом на каву, оскільки цього тижня оптові ціни на неї досягли найвищого рівня за майже дванадцять років. Шанси на скорочення глобального дефіциту робусти виглядають похмуро. В’єтнам — найбільший у світі виробник — ймовірно, зібрав найменший урожай за чотири роки після того, як фермери зосередилися на посадці більш прибуткових культур, таких як авокадо та дуріан, щоб впоратися з витратами на добрива. Бразилія, другий за величиною виробник цього сорту, постраждала від посухи, а також є занепокоєння, що виробництво в Індонезії може постраждати після сильних дощів. Перехід на дешевші сорти вперше спостерігався серед обсмажувачів, які збільшили кількість робусти в комерційних сумішах, щоб компенсувати вищі витрати на арабіку та рахунки за електроенергію. Потім двозначна інфляція в багатьох частинах світу призвела до того, що рахунки за продукти зросли до найвищого рівня за десятиліття, що змусило деяких споживачів переходити на дешевші варіанти. Як наслідок, в Бразилії, країні, яка є провідним у світі виробником розчинної кави, виробництво розчинної кави з високим вмістом робусти зростає швидше, ніж інші сегменти промисловості. А провідні компанії в інших країнах, такі як Nestle SA та індійська Tata Coffee, також повідомили про зростання попиту на розчинну каву у своїх останніх фінансових звітах. (Bloomberg)
Новини коротко
Більшість ворожих цілей над Києвом збили. Уламки впали у пʼяти районах столиці.
Масована атака 16 травня на Київ була безпрецедентною. Місто атакували з різних напрямків із застосуванням дронів, крилатих ракет та, ймовірно, ракет балістичного типу.
Країни ЄС підтримали пропозицію заборонити утилізацію непроданого одягу.
Ваша підтримка є дуже важливою!
Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ