Вісткар #1184
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 6 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Що довше українці перебувають за кордоном, то кращі оцінки дають країні перебування
Про це йдеться в дослідженні Rating Lab із опитуванням соціологічної групи «Рейтинг».
49% опитаних українських біженців в Європі працевлаштовані. Серед тих, хто приїхав до вторгнення, - таких 74%.
Половина українських біженців (49%), які переїхали після початку повномасштабної війни, не хотіли б жити за кордоном. Серед тих, хто переїхав у Європу ще до повномасштабного вторгнення, таких 40%.
Найбільше на рішення повертатися або залишатися за кордоном впливають такі фактори: 1) Можливості. Передусім йдеться про можливість комфортно жити і досягти успіху. 2) Освіта і доступність житла. Незначний вплив мають рівні інфраструктури, соціальної захищеності та захисту прав і свобод. Натомість високий рівень бюрократії та оподаткування в Європі має значно менший вплив на ці рішення, як і високий рівень корупції в Україні.
Найкомфортніше, згідно з думкою опитаних, жити в Північній Європі (90%). Але умови проживання високо оцінюють і у Східній та Південній Європі (на 84% і 83% відповідно). Загалом українці у Європі живуть у цілком комфортних умовах (34%) або скоріше у комфортних умовах (51%). Найбільш комфортні умови в тих, хто живе в країні вже кілька років (89%), але й ті, хто прибув нещодавно, мають хороші умови (близько 80%).
Лише 13% опитаних володіють мовою країни перебування на високому рівні, 20% – на середньому, який дозволяє читати короткі тексти чи підтримати бесіду, 29% мають базовий, або побутовий рівень.
На думку респондентів, вести бізнес краще в Україні (45%), ніж у Європі (34%), хоча вони вірять, що успіху можна досягти в будь-якому випадку.
В Україні опитані значно краще оцінюють державні послуги (71% проти 16%), а також фінансові й банківські (70% проти 14% у Європі) та медичні (доступність – 71% проти 21%, а якість – 60% проти 25%).
Про дошкільну й шкільну освіту в Україні краще відгукуються 42% (35% у Європі), але кажуть, що вища освіта дещо краща у ЄС (43% проти 32% в Україні).
Абсолютна більшість погоджується, що у Європі кращий громадський транспорт (77%) та дороги (85%). Водночас респонденти вважають, що в Україні доступніше житло (57% проти 33%).
84% вважають, що в Україні рівень корупції вищий, ніж в Європі (3%). Натомість рівень бюрократії вищий в Європі (50%), ніж в Україні (25%). Також, на думку опитаних, рівень оподаткування в Європі вищий (59%), ніж в Україні (16%). Однак, за рівнем економічної свободи Україна (25%) поступається Європі (52%), як і за рівнем доходів (3% проти 87%). (the-village)
Більше новин
Армія РФ готується взяти реванш і вийти на кордони Донецької та Луганської областей, кажуть в ЗСУ. Оперативна обстановка на східних напрямках залишається складною, противник не полишає своїх планів вийти на кордони Донецької та Луганської областей, наполегливо готується взяти реванш і перехопити оперативну ініціативу, інформував командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський. "На Бахмутському напрямку тривають запеклі бої, ворог намагається утримати займані позиції, але наші підрозділи героїчно, крок за кроком, вибивають загарбників із рідної землі", - наголосив Сирський. Наразі основне наше завдання - "забезпечити надійну оборону, не допустити втрату зайнятих рубежів і позицій на Куп'янському та Лиманському напрямках, а також успішно просунутися вперед і вийти на визначені рубежі на Бахмутському напрямку". (Інтерфакс-Україна)
В Україні оголосили підозру олігарху Фрідману. Підсанкційному російському олігарху Михайлу Фрідману повідомили про підозру у фінансуванні війни РФ проти України. Про це у вівторок, 5 вересня, поінформувала СБУ. Повідомляють, що з початку повномасштабного вторгнення Фрідман "влив" близько двох мільярдів рублів у декілька військових заводів РФ. Також, Фрідман задіяв власні бізнесові ресурси для "масового розповсюдження сухпайків, одягу та іншої продукції під торговим знаком "Армия России", яка постачається окупантам на передову". Його страхові компанії взяли на себе страхування військової техніки, а також життя і здоров’я російських загарбників на фронті, кажуть у СБУ. Фрідман народився у Львові і прожив там перші 17 років. Згодом він переїхав до Москви, де створив бізнес-імперію Alfa Group, якій належить "Альфа-Банк", мережі магазинів тощо. Останні роки Фрідман живе та працює в Лондоні. Після того, як Великобританія наклала на нього санкції, заморозивши рахунки. Згодом Лондон пом'якшив обмеження. В кінці липня Україна націоналізувала "Сенс Банк" - колишній "Альфа-Банк Україна". (DW)
Франція: довіра до Ле Пен та її партії зростає. Згідно з опитуванням, довіра до Марін Ле Пен та її партії “Національне об’єднання” зростає, що робить її другою за популярністю політичною фігурою в країні. Ле Пен має 37% позитивних відгуків, поступаючись лише Едуару Філіпу, потенційному кандидату на президентських виборах 2027 року. Що стосується іміджу Ле Пен, то майже третина (29%) каже, що він покращився за останні місяці, причому більшість бачать її “мужньою” (60%), хоча така ж кількість бачить її як “авторитарну” (61%). 58% вважають її “радикальною”, а кількість людей, які описують її як “компетентну”, становить 43%, а як здатну “пропонувати корисні рішення для французів” - 44%. Партія Ле Пен “Національне об’єднання” (RN), згідно з опитуванням, викликає найбільшу довіру серед виборців (20%), випереджаючи партію більшості президента (15%), лівий альянс NUPES (14%) і правих “Республіканців” (13%). Партія Ле Пен також виявилася кращою за інші партії серед виборців у вирішенні більшості поточних політичних питань. (euractiv)
Трамп є найкращим вибором для майже 60% виборців Республіканської партії, показує опитування WSJ. Нове опитування Wall Street Journal показує, що Дональд Трамп збільшив свою домінуючу перевагу щодо висунення в президенти від Республіканської партії, оскільки виборці від Республіканської партії на первинних виборах вважають його чотири кримінальні переслідування безпідставними, а близько половини стверджують, що звинувачення посилюють їхню підтримку. Нове опитування виявило, що Трамп не має серйозного суперника. Колишній президент є найкращим вибором 59% виборців Республіканської партії на первинних виборах, що на 11 процентних пунктів більше з квітня. Перевага Трампа над його головним конкурентом, губернатором Флориди Роном ДеСантісом , майже подвоїлася з квітня. Маючи 13% підтримки, ДеСантіс ледве випереджає решту учасників. (WSJ)
Розробник софту SAP до кінця року залишить ринок РФ. Одна з найдорожчих компаній Німеччини - розробник програмного забезпечення для автоматизованого управління бізнес-процесами SAP - до кінця року залишить ринок РФ. Про це у вівторок, 5 вересня, повідомив речник компанії агентству Reuters. Як зазначили у SAP, контракти з клієнтами в Росії на технічне обслуговування спливають наприкінці 2023 року та їх не подовжать. Те саме стосується й Білорусі, додали в компанії. SAP ще у квітні 2022 року оголосила плани вийти з Росії через повномасштабну війну РФ проти України. Тоді ж компанія припинила продаж своєї продукції у Росії та Білорусі та почала згортати свої хмарні послуги. Однак підтримка клієнтів тривала, оскільки передчасне припинення послуг призвело б до штрафів за чинними договорами. (DW)
Висовування язика під час виконання роботи руками розкриває історію еволюційних зв’язків. Щоб вдіти нитку в голку (або виконати інші вимогливі навички дрібної моторики), може знадобитися стільки когнітивних зусиль, що контури нашого мозку перевантажуються й стикаються з сусідніми контурами, активуючи їх неналежним чином. Цей зв’язок підтверджується дослідженнями, які показують, що рухи рук і рота тісно скоординовані. Так тенісисти часто кричать, відбиваючи м'яч. Дослідження показують, що поєднання рухів руками зі специфічними рухами рота, часто з вокалізацією, скорочує час реакції, необхідний для виконання обох. Рок-співак Джо Кокер був відомий своїми жестами під час виступів. Вони також, ймовірно, відображали природний зв’язок між рукою та ротом. Звідки ця координація? Імовірно, жести руками були першим типом спілкування, який розвинувся, і вони поступово змішалися з відповідними звуками. (Quantamagazine)
Google представила новий логотип Android. Це перша зміна дизайну від 2019 року.
Новини коротко
ППО знищила 23 з 33 ворожих цілей.
Ракетна атака на Київ в ніч на 6 вересня була комбінованою - ворог випустив крилаті ракети типу Х-101/555/55 та ракети іншого типу, ймовірно балістичні.
Усіх їх знищено.
Російські БпЛА майже три години атакували Ізмаїльський район Одеської області, одна людина загинула, є руйнування.
Парламент повернув електронне декларування, але реєстр буде закритий.
Кабінет міністрів відновив проведення податкових перевірок. Перевірки відновляться з 1 жовтня 2023 року.
Ваша підтримка є дуже важливою!
“Вісткар” - це незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ