

Discover more from ВІСТКАР | Новини
Вісткар #1187
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 11 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
В США не побачили ознак зацікавленості у переговорах з боку РФ
Державний секретар США Ентоні Блінкен у неділю 10 вересня заявив, що мирні переговори з Росією наразі недоступні, оскільки "для танго потрібні двоє", але якщо президент Росії Володимир Путін виявить інтерес, то українці долучаться.
Блінкен сказав: "Наразі ми не бачимо жодних ознак того, що Путін зацікавлений у змістовній дипломатії. Якщо він виявить цікавість, я думаю, що українці будуть першими, хто долучиться, і ми будемо одразу за ними. Всі хочуть, щоб ця війна закінчилася". (УП)
Більше новин
Кількість біженців з України зі статусом тимчасового захисту в ЄС у липні зросла майже на 50 тис. Статус тимчасового захисту в країнах ЄС станом на 31 липня 2023 року мали 4 млн 114,3 тис. громадян країн, що не входять до ЄС, які покинули Україну внаслідок російського вторгнення, повідомляє Євростат. "Порівняно з кінцем червня 2023 року кількість бенефіціарів тимчасового захисту з України в ЄС збільшилася на 45 915 (+1,1%). Найбільше абсолютне зростання спостерігалося в Німеччині (+20 445; +1,8%), Чехії (+8 400; +2,5%) і Нідерландах (+3 515; +2,9%)", - зазначає статистичне відомство. Приріст на 1,1%, або 45,8 тис., було зафіксовано і в червні, тоді як у травні кількість одержувачів тимчасового захисту з України збільшилася в ЄС на 57,3 тис. осіб (+1,4%), у квітні - на 51,0 тис. (+1,3%). Усі три місяці другого кварталу найбільший приріст спостерігався в Німеччині - сумарно 65,7 тис. осіб, за нею йде Чехія - 23,9 тис. У липні Польща також стала однією з двох країн, де скоротилася кількість осіб, які користуються тимчасовим захистом - на 6 660, або -0,7%, тоді як другою країною виявилася Латвія (-1 760; -4,2%). Згідно з даними Євростату, на кінець липня основними країнами ЄС, які прийняли одержувачів тимчасового захисту з України, були Німеччина (1 млн 153,87 тис. осіб; 28,0% від загальної кількості), Польща (971,08 тис. осіб; 23,6%) і Чехія (357,54 тис. осіб; 8,7%). Дорослі жінки становили майже половину (46,6%) одержувачів тимчасового захисту в ЄС, діти - трохи більш як третину (34,2%), тоді як дорослі чоловіки - менш як п'яту частину (19,2%) від загальної кількості. Згідно з даними УВКБ ООН, кількість українських біженців у Європі станом на 6 вересня оцінювали в 5,832 млн, а загалом у світі - у 6,202 млн. (Інтерфакс-Україна)
Зеленський заявляє, що емоційно готовий до тривалої війни. Президент Володимир Зеленський заявляє, що емоційно готовий до тривалої війни і вважає, що зараз "поганий момент" для переговорів із Росією. В інтерв’ю The Economist він сказав, що "моя команда повинна бути готова до довгої війни, і емоційно я готовий". За словами Зеленського, деякі партнери можуть сприйняти нещодавні труднощі України на полі бою як привід для того, щоб примусити її до переговорів з Росією, але "це поганий момент, оскільки Путін бачить те ж саме". Водночас президент добре усвідомлює ризики для своєї країни, якщо Захід почне припиняти свою економічну підтримку. Оскільки деякі з західних союзників, включно зі США, проводять вибори наступного року, Зеленський знає, що зберегти підтримку буде складно, особливо за відсутності значного прогресу на фронті, йдеться в публікації. Зеленський зазначив, що перемога у війні не прийде "завтра чи післязавтра", але це не якась фантастична мрія. Український президент також категорично відкидає ідею компромісу з Путіним. Війна триватиме "доти, доки Росія залишатиметься на українській території", каже він. Зеленський переконаний, що угода, досягнута шляхом переговорів, не буде постійною. За його словами, неможливо передбачити, як мільйони українських біженців у європейських країнах відреагують на те, що їхню країну покинули. Українці загалом "поводилися добре" і "дуже вдячні" тим, хто їх прихистив. Але це не буде "гарною історією" для Європи, якщо вона "зажене цих людей у кут". Тим часом, пише видання, тривала війна на виснаження означала б роздоріжжя для України, яка може втратити ще більше людей, як на лінії фронту, так і в еміграції. За словами Зеленського, це вимагатиме "повністю мілітаризованої економіки". Уряд повинен буде поставити цю перспективу перед своїми громадянами, сказав президент, не уточнюючи, як саме. За його словами, новий суспільний договір не може бути рішенням однієї людини. Президент каже, що обговорить цю ідею зі своїм народом лише тоді, коли слабкість в очах його західних прихильників стане "трендом". На питання, чи настав цей момент, Зеленський відповів: "Ні, ще ні, слава Богу". (УП)
Генерал Міллі: українці мають до 45 днів для контрнаступу перед погіршенням погоди. Голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі визнав, що український контрнаступ проходить повільніше, ніж планували, але додав, що українські військові “досягли стійкого прогресу та зберегли глибину бойової міці”. Він зазначив, що зарано говорити, чи провалився контрнаступ. “Ще залишається розумний проміжок часу, ймовірно, приблизно від 30 до 45 днів на боротьбу, на яку дозволяють погодні умови”, - зауважив Міллі. (VoA)
Єврокомісія: авто з номерами РФ можуть не впускати до ЄС із Росії. Єврокомісія підтвердила інтерпретацію санкційного законодавства щодо Росії, згідно з якою в’їзд до країн Європейського союзу на зареєстрованих у Росії автомобілях може розцінюватись як заборонений імпорт. Раніше повідомлялося про декілька випадків арешту на митниці в Німеччині зареєстрованих у Росії автомобілів, на яких російські громадяни намагалися в’їхати до країни. Митники посилалися на санкційні норми ЄС. При цьому в інших країнах Євросоюзу про такі випадки не повідомлялося, і в Німеччині відомо лише про кілька таких випадків. “Немає значення, чи використовується транспортний засіб у приватних чи комерційних цілях, якщо він підпадає під митні коди, перелічені у додатку XXI (у тому числі код 8703), походить з Росії або експортується з неї. Найчастіше це стосується транспортних засобів, що мають російські номерні знаки та зареєстровані в Росії”, – йдеться в документі Єврокомісії. Пояснення Єврокомісії, хоч і опубліковані на її офіційному сайті, мають рекомендаційний характер, оскільки “тлумачити законодавство ЄС уповноважений лише Європейський суд”. Наскільки митники на практиці керуватимуться цими поясненнями – неясно. Посольство Росії у Фінляндії, проте, вже випустило рекомендацію утриматися від поїздок до країни машинами з російськими номерами. (РС)
Фільм “Poor Things” отримав головний приз Венеційського кінофестивалю. Новий фільм грецького кінорежисера Йорґоса Лантімоса Poor Things (“Бідолахи”) з Еммою Стоун у головній ролі отримав головний приз Венеційського кінофестивалю. Variety називає стрічку “незвичним і брудним візуальним видовищем із чітким повідомленням про розширення прав і можливостей жінок”. Кіно зняли за однойменним романом Аласдера Грея. За сюжетом, дівчину Беллу Бакстер повертають до життя завдяки експерименту доктора Годвіна Бакстера. У фільмі також зіграли Віллем Дефо, Марк Руффало, Рамі Юсеф і Джеррод Кармайкл. Найкращою акторкою визнали Кейлі Спейні, яка зіграла Прісцилу Преслі в кінокартині Софії Копполи “Priscilla”. Нагороду найкращому актору взяв Пітер Сарсґаард, який зіграв удівця в стрічці “Memory”. “Срібного лева” за найкращу режисуру отримал Маттер Гарроне зі стрічкою “Me Captain”, а спеціальний приз журі – “Green Border” Аґнешки Голланд. (the-village)
Новини коротко
Число загиблих внаслідок землетрусу в Марокко перевищило 2100 людей.
На Рівненській АЕС у реактор вперше завантажили ядерне паливо не з РФ.
Трохи більш як 20% опитаних українців уникають подорожей країною через можливу небезпеку.
36-річний Новак Джокович обіграв росіянина Медведєва у фіналі US Open: 6:3, 7:6 (7:5), 6:3.
Ваша підтримка є дуже важливою!
“Вісткар” - це незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ