

Discover more from ВІСТКАР | Новини
Вісткар #1188
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 12 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Польща заблокує експорт українського зерна, якщо Єврокомісія не продовжить ембарго
У випадку, якщо Єврокомісія не продовжить заборону на імпорт українського зерна, Польща самостійно прийме відповідне рішення.
Про це заявив міністр розвитку і технологій Вальдемар Буда.
"Ми не можемо собі дозволити, щоб українське зерно потрапляло до Польщі одразу після збору врожаю. Польські фермери є пріоритетом. Саме вони повинні продавати польське зерно і отримувати за нього розумну ціну. Якщо не буде рішення з боку ЄС про продовження експортного ембарго на українське зерно, то буде рішення з польського боку", - сказав міністр.
"Якщо хтось хоче проїхати через Польщу, завантажити зерно на кораблі і експортувати його, немає і не буде жодних проблем", – наголосив міністр.
Заборона ЄС на імпорт зерна з України до п'яти сусідніх країн діє з 2 травня і має закінчитись 15 вересня. Наразі в ЄС ведуться переговори про продовження ембарго.
В МЗС Польщі назвали можливу скаргу України до Світової організації торгівлі через ситуацію із забороною імпорту зерна елементом тиску, який не буде ефективним. (ЕП)
Більше новин
За корупцію в уряді відповідає Зеленський вважають українці. 78 відсотків опитаних українців вважають, що президент України Володимир Зеленський несе пряму відповідальність за корупцію в уряді та військових адміністраціях. Про це свідчать оприлюднені в понеділок, 11 вересня, результати опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, проведеного спільно з Київським міжнародним інститутом соціології. За підсумками дослідження, лише 18 відсотків не згодні з цим твердженням. Соціологи також виявили, що "українці старшого віку більш вимогливі до президента, ніж молодь". (DW)
США: Адміністрація Байдена, ймовірно, порушила Першу поправку в комунікаціях з соціальними мережами. 5-й окружний апеляційний суд США постановив, що певні посадовці адміністрації – а саме офіційні особи Білого дому, Центра контролю та профілактики захворювань США та Федерального бюро розслідувань – ймовірно, “примушували або суттєво заохочували платформи соціальних мереж до модерації контенту” в порушення Першої поправки під виглядом боротьби з дезінформацією про Covid-19. Суд залишив без змін частину судового рішення, яке забороняє певним посадовцям адміністрації Байдена “погрожувати, чинити тиск або примушувати будь-яким способом компанії соціальних медіа видаляти, приховувати або скорочувати опублікований вміст публікацій, що містять захищену свободу слова”. (CNN)
Чому США подають до суду на Google за порушення антимонопольного законодавства? Міністерство юстиції США та група генеральних прокурорів штатів у вівторок почнуть гучний антимонопольний процес у Вашингтоні, стверджуючи, що компанія Alphabet Google незаконно зловживала своїм домінуванням на ринку пошукових систем для збереження монополії. США та їхні державні союзники стверджують, що Google незаконно придушила конкуренцію, заплативши мільярди доларів Apple та іншим діловим партнерам, щоб гарантувати, що її пошукова система буде за замовчуванням на більшості телефонів і веб-браузерів. У позові уряду, поданому в 2020 році до федерального суду, стверджується, що ці угоди Google мали на меті бути “виключними”, позбавляючи конкурентів доступу до пошукових запитів і кліків і дозволяючи Google закріпити своє домінування на ринку. За оцінками уряду, за останні роки Google захопив 90% ринку пошуку в США. Уряд заявив, що угоди щодо використання браузерів, що спрямовують мільярди веб-запитів до Google щодня, призвели до меншого вибору для споживачів та обмеження інновацій. Google бачить речі зовсім інакше. Компанія, яка стверджує, що не порушувала антимонопольного законодавства, заявила в січневій судовій заяві, що її угоди щодо браузерів були “законною конкуренцією”. Google стверджує, що угоди не перешкоджали конкурентам розробляти власні пошукові системи та не перешкоджали таким компаніям, як Apple і Mozilla, їх просувати. Виробники телефонів і веб-браузерів встановили пошук Google за замовчуванням, оскільки вони хотіли забезпечити “найвищу якість” для своїх клієнтів, стверджувала Google. Google також стверджує, що мобільні користувачі можуть легко перемикатися, якщо хочуть використовувати іншу пошукову систему. Як правило, для компанії не є незаконним укладення угоди з одним клієнтом, яка виключає інших. Такі ексклюзивні угоди справді є звичайним явищем, і вони не вимагають особливого контролю з боку регуляторів, коли компанія, якій бракує ринкової влади, не може істотно вплинути на конкуренцію. Але ексклюзивні угоди можуть порушувати антимонопольне законодавство, якщо компанія є настільки великою чи потужною, що перешкоджає конкурентам вийти на ринок і не може довести, що її стримування галузевої конкуренції переважує позитивний вплив на споживачів. Google матиме шанс у суді без участі присяжних, після того як уряд висуне свою справу, щоб аргументувати свої угоди на користь споживачам. Сполучені Штати Америки та їхні союзники вимагають не грошового штрафу, а скоріше судової заборони Google продовжувати ймовірну антиконкурентну практику. Очікується, що розгляд справи Google в окружному суді округу Колумбія триватиме близько 10 тижнів. Очікується, що суддя винесе рішення десь у 2024 році. (Reuters)
В уряді прогнозують курс 41,4 гривні за долар у 2024 році. Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що його як міністра непокоїть зміцнення гривні, оскільки для цього немає “фундаментальних чинників”. Ідеться про середньорічний курс гривні до долара. Це негативно вплине на експорт і загалом на економіку України. Очільник Мінфіну додав, що “експорт не зростає взагалі”. (the-village)
Шотландія: “Кладовище” турбінних лопатей збільшується, оскільки питання, як їх переробити, не має відповіді. Лопаті виведених з експлуатації вітряних турбін залишають на “кладовищі” для непридатної техніки, оскільки шотландський уряд не здатен вирішити проблему утилізації. Фахівці не можуть придумати спосіб переробити величезні леза. Спеціалісти з енергозбереження стверджують, що незважаючи на те, що вітряні електростанції є екологічно чистими, “утилізація лопатей не є такою, і коли їх час закінчується, їх кінцевим пунктом призначення можуть бути кладовища лопатей турбін”. Активісти кампанії Scotland Against Spin (SAS) каже, що хоча 85 відсотків вітряних електростанцій можна переробити, включаючи сталеві вежі та компоненти в редукторі та генераторі, лопаті, кожна з яких важить близько восьми тонн, є іншою справою. В організації вважають, що “вплив на навколишнє середовище лез, що не підлягають переробці, слід було розглянути задовго до того, як вони досягли стадії, на якій відбувається виведення з експлуатації”. Нові турбіни матимуть висоту від землі до кінця лопаті 200 метрів, що майже в чотири рази більше, ніж попередні 55-метрові турбіни. (SDE)
Глава федерації футболу Іспанії пішов з посади після скандалу з поцілунком. Луїс Рубіалес, який опинився в центрі скандалу після того, як поцілував футболістку Дженні Ермосо в губи після перемоги збірної Іспанії у фіналі жіночого Чемпіонату світу минулого місяця, подав у відставку з поста президента Федерації футболу Іспанії. Він написав листа до федерації, у якому він повідомив, що він також піде з посади віце-президента УЄФА, керівного органу європейського футболу. 46-річного Рубіалеса засудили за публічний поцілунок у губи, який відбувся під час церемонії нагородження. Ермосо, найкращий бомбардир Іспанії за всю історію, подала офіційну скаргу, заявивши, що почувалася “жертвою нападу”, коли він її поцілував. В жіночій збірній Іспанії заявили, що не будуть грати матчів, доки він не піде з посади. Генеральний прокурор Іспанії подав офіційну скаргу проти Рубіалеса, звинувативши його в сексуальному насильстві та примусі. Рубіалес стверджував, що поцілунок був “взаємним і за згодою”. (WP)
Новини коротко
Екс-міліціонер продавав дані з державних баз. Йому допомагав чинний працівник поліції.
Бюро знахідок відкрили у приміщенні колишніх кас у вестибюлі станції метро “Дорогожичі”.
Уряд передав дві квартири Артємія Лєбєдєва в Києві в управління Фонду державного майна України.
У РФ здійснив аварійну посадку в полі літак Airbus-A320 із 170 пасажирами на борту. За медичною допомогою ніхто не звертався.
Ваша підтримка є дуже важливою!
“Вісткар” - це незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ