Вісткар #1189
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 13 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
"Антонов" випускатиме безпілотники
Українська державна компанія "Антонов" вирішила заявити про себе як виробника безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Про це у вівторок, 12 вересня, написало агентство Reuters.
Відповідну презентацію компанії показали кільком американським офіційним особам у Вашингтоні в червні цього року.
У презентації "Укроборонпрому" зазначається, що новий центр "Антонова" створений "з метою розширення можливостей виробництва безпілотних систем і надання підтримки приватним виробникам з точки зору експертизи та послуг".
На запит Reuters про коментар щодо центру та планів розширення в секторі дронів у компанії "Антонов" не відповіли. Представник "Укроборонпрому" теж не став коментувати, посилаючись на міркування безпеки.
Хоча виробництво й сервісне обслуговування вантажних літаків на потужностях "Антонова" триватиме, новий центр для виробництва й тестування безпілотників міг би краще задовольнити військові потреби України зараз і дати інженерам "Антонова" більше роботи, повідомила агентству людина, обізнана з планами компанії.
Згідно з нещодавніми заявами високопосадовців, в Україні є близько 200 виробників безпілотників, а ЗСУ підписали контракти на постачання 30 нових моделей дронів вітчизняного виробництва. Однак більшість з них - це стартапи, засновані після вторгнення, які працюють у невеликих масштабах і часто не мають виробничих потужностей. (DW)
Більше новин
У ЄК виступили за подовження зернового ембарго для України. Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський заявив у Європарламенті, що він підтримує ідею подовження тимчасової заборони на ввезення українського зерна до Польщі, Румунії, Болгарії, Угорщини та Словаччини. На його думку, цей екстрений захід, ухвалений Європейською Комісією, є ефективним і дієвим. "Запровадження тимчасових превентивних заходів структурувало та стабілізувало ринки прикордонних з Україною країн. Воно не обмежило експорт українських зернових "лініями солідарності", - сказав він, виступаючи перед депутатами в Страсбурзі. (DW)
Європа збільшила імпорт російського газу морем, незважаючи на війну в Україні. Імпорт російського зрідженого природного газу (СПГ) в ЄС зріс на 40% після вторгнення в Україну, незважаючи на спроби скоротити поставки. Країни-члени купили більше половини російського СПГ на ринку за перші сім місяців 2023 року, згідно з аналізом даних Kpler, який відстежує морські та танкерні перевезення. Іспанія та Бельгія, які є основними воротами для поставок СПГ до блоку, стали другим і третім за величиною споживачами російського СПГ відповідно після Китаю. “Країни ЄС зараз купують більшу частину поставок з Росії, підтримуючи одне з найважливіших джерел доходу Кремля”, — каже активіст антикорупційної групи Global Witness, яка проводила аналіз. Потоки європейського газу з Росії трубами впали до історичного мінімуму після вторгнення минулого року, але щоб компенсувати дефіцит, поставки охолодженого СПГ з усього світу, включаючи Росію, зросли і не підлягають будь-яким санкціям ЄС. За даними Global Witness, країни ЄС купили 22 млн куб м російського СПГ із січня по липень 2023 року, порівняно з 15 млн за той самий період 2021 року. “Поки європейські країни засуджують війну, вони кладуть гроші в кишені Путіна”, – кажуть у Global Witness. Іспанія та Бельгія заявили, що згадані цифри відображають не національні закупівлі, а той факт, що їхні порти є основними воротами для решти країн континенту. “Я вважаю, що ми можемо і повинні повністю позбутися російського газу якомога швидше”, — заявив комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон. (Le Monde /Guardian)
Спікер Конгресу доручив почати розслідування щодо можливого імпічменту Байдену. Спікер Палати представників Конгресу США республіканець Кевін Маккарті заявив, що доручив комітету розпочати розслідування щодо можливого оголошення імпічменту президенту Джо Байдену через ділові угоди його родини. Маккарті сказав, що розслідування Комітету з нагляду виявило "культуру корупції" навколо родини Байденів. Зокрема республіканці прагнуть перевірити минулі ділові відносини сина президента Хантера. "Це звинувачення у зловживанні владою, перешкоджанні та корупції, і вони вимагають подальшого розслідування Палатою представників", – сказав Маккарті. Демократи у Конгресі та Білий дім Байдена назвали справу політично мотивованою. (VoA)
Politico: Чому промови політиків ЄС такі до біса нудні? Шановні члени, шановні зацікавлені сторони... готуйтеся заснути. Саме так починалася б більшість промов, якби політики в бульбашці ЄС були чесними. Видання POLITICO запитує: чому вище керівництво ЄС зазвичай викликає позіхання, а не викликає оплески? Спічрайтер Ден Собовіц вказав на одну з проблем. “Європейські політики ніколи не зможуть досягти близькості з виборцями, тому що на національному рівні є інші довірені особи, як-от журналісти, впливові особи, які інтерпретують для них Брюссель”. Рене Брукмейлен, яка протягом 25 років писала промови для нідерландських політиків і генеральних директорів, описала рівень ораторського мистецтва в бульбашці ЄС як такий, що сприяє “засинанню”. Проблема комунікації в Комісії може бути закладена в самій установі, сказав один колишній спічрайтер. “Більшість людей, які працюють у Комісії, — юристи, а юристи погано спілкуються. І юристи ЄС особливо погані”, – сказав автор. Іншим фактором, який підриває лінгвістичне чуття, є вимога ЄС перекладати кожне слово 24 офіційними мовами. Мова губиться в перекладі, а будь-яке мовлення має вижити у 27 окремих національних політичних контекстах. “Це неможливе завдання”. (Politico)
Пиво корисніше для здоров'я кишечника, ніж кефіри та йогурти. Дослідники кафедри мікроекології Далянського медичного університету в Китаї стверджують, що помірне споживання пива корисніше для здоров'я кишківника, ніж різні ферментовані продукти, багаті пробіотиками. Пиво – це алкогольний напій, багатий різноманітними поживними речовинами та мікроелементами. Низьке або помірне споживання пива, з алкоголем або без нього, має позитивний вплив на здоров’я, стимулюючи розвиток здорової мікробіоти. Зокрема, доведено, що він ефективний у зниженні захворюваності на ішемічну хворобу серця, хворобу Альцгеймера, метаболічний синдром, рак і діабет 2 типу. Вплив пива пояснюється трьома компонентами, які воно містить: поліфенолами, клітковиною та етанолом. Завдяки перетворенню субстратів пива, утворенню біоактивних кінцевих продуктів і наявності мікроорганізмів деякі його компоненти мають “подібні” або навіть більші ефекти, ніж пробіотики. Поліфеноли та пікринова кислота є антиоксидантами, протидіють дисбактеріозу кишкової флори та мають місцеву протизапальну дію. Пиво містить харчові волокна, такі як некрохмалисті, неперетравлювані вуглеводи, які діють як живильні субстрати для стимулювання розвитку мікробіом кишечника. Крім того, алкоголь може стимулювати енергетичний обмін і запобігати серцево-судинним захворюванням. Питання, яке заслуговує подальших досліджень, чи може пиво використовуватися в майбутньому як мікроекологічний регулятор або навіть як альтернативна терапія хронічних захворювань, таких як гіпертонія, діабет і ожиріння. (frontiers)
Новини коротко
Над Одещиною вночі збили 32 "Шахеди".
Завод у Севастополі, який ремонтував кораблі російських окупантів, атакували ракетами.
Міністерство енергетики України не планує застосовувати графіки відключень електроенергії з 1 жовтня.
Шмигаль заявив, що тарифи на газ, тепло та гарячу воду для населення залишаться без змін до кінця опалювального сезону.
В уряді не вистачає коштів на друк нових підручників.
Болгарія планує скасувати заборону імпорту агропродукції з України.
Більше 5 тис. людей можливо загинули в Лівії після руйнівної повені.
Apple презентувала iPhone 15 та іншу техніку.
Ваша підтримка є дуже важливою!
“Вісткар” - це незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ