Вісткар #1190
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 14 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Українські біженці з Польщі переїжджають до Німеччини за кращими заробітками
З кінця 2022 року в Німеччині більше українських біженців, ніж у Польщі, причому більшість біженців рухаються на захід за кращими стандартами соціального забезпечення та можливостями працевлаштування, йдеться в новому звіті Міграційної платформи EWL та Центру східноєвропейських досліджень (SEW) Варшавського університету.
У серпні минулого року понад 1,3 млн біженців отримали тимчасовий захист у Польщі та лише 680 тис у Німеччині. Згідно зі звітом , зараз майже 1,1 млн біженців мають тимчасовий захист у Німеччині та 974 тис у Польщі .
“Польща втратила роль країни першого вибору (для українських біженців) і її замінила Німеччина”, – кажуть в EWL.
Згідно з опитуванням, основними мотивами переїзду українських біженців до Німеччини є родина чи друзі, вищі та більш комплексні соціальні виплати, а також кращий рівень життя та можливості працевлаштування.
Українці також вказували на кращу охорону здоров’я, освіту та захист дітей, незнання польської мови та сприйняття Німеччини як безпечнішої країни, а Польща занадто близька до розтерзаної війною України.
Німеччина є більш привабливою країною з точки зору заробітної плати. Лише в останні роки вона відкрила свій ринок праці, і тепер бар’єри для входу значно нижчі, що вигідно українським працівникам.
У той час як багато українців сказали, що позитивне ставлення поляків до українців було сильною мотивацією для них мігрувати туди, 16% респондентів тепер кажуть, що почуваються більш бажаними в Німеччині, сказав він. (euractiv)
Більше новин
Пентагон посилює моніторинг використання допомоги США. Пентагон створює нову команду в Україні для моніторингу американської допомоги Києву у сфері безпеки, оскільки все більше законодавців-республіканців закликають до посилення контролю за використанням цих коштів. Команда, що базуватиметься в посольстві США в Києві. Обсяг американської допомоги з початку роботи адміністрації Байдена склав понад $43,7 млрд. (УП)
“Ми надто повільні і нерішучі”: Курт Волкер про військову допомогу США Україні. Обсяг військової та економічної допомоги США для України є надзвичайним, але надавали її недостатньо швидко та з обмеженнями. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив Курт Волкер, спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України в 2017– 2019 роках. За його словами, США багато разів казали “ні” тому чи іншому озброєнню, але потім таки змінювали думку і поставляти його Україні. Нині така ж дискусія щодо ATACMS та F-16. за його словами, «ми надто повільні, ми надто нерішучі». Проблема в тому, на думку Волкера, що “немає чіткого розуміння, в чому полягає мета”. (РС)
Начальник генштабу Чехії закликав Захід готуватися до тривалої війни в Україні. Начальник генерального штабу збройних сил Чехії Карел Ржека вважає, що війна РФ проти України триватиме тривалий час. Про це він сказав в інтерв'ю Reuters. На його думку, жодна зі сторін у загарбницькій війні РФ проти України не здатна найближчим часом досягти своїх цілей. Більшість європейців виступають за продовження підтримки України, хоча для різних видів підтримки показники суттєво різняться. (ЄП)
Підвищення зарплат та оборонна промисловість – пріоритети бюджету на 2024 рік. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на фінансування оборони і безпеки наступного року мають закласти у бюджеті щонайменше 1 трлн 600 млрд грн. За словами президента, ще щонайменше 469 млрд грн буде спрямовано на соціальні видатки, будуть також додаткові кошти на систему охорони здоров’я – плюс 24 млрд до видатків цього року. Також закладають кошти на цифровізацію у системі освіти. Крім того, Зеленський повідомляє, що доручив прем’єр-міністру підготувати основу для того, щоб у першому півріччі 2024 року підняти мінімальну заробітню плату. (УП)
Австрія відхилила заклик зняти вето проти приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони. У своїй промові про стан Союзу в середу Урсула фон дер Ляєн закликала Австрію погодитися на вступ Болгарії та Румунії до Шенгенської угоди. Австрія, однак, швидко відхилила це прохання. Австрія блокує вступ обох країн, побоюючись напливу нелегальних мігрантів. “Наразі цифри міграції зростають по всій Європі, і в багатьох країнах обговорюється додатковий прикордонний контроль, наприклад, у Німеччині з Польщею”, — сказав у заяві міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер. “На даний момент мені немає сенсу говорити про розширення Шенгенської зони. Нам потрібно більше контролю, а не менше”, – додав він. (euractiv)
З 13 вересня у США всі прохачі політичного притулку повинні мати власних перекладачів, якщо вільно не володіють мовою. У США всі заявники на політичний притулок з 13-го вересня будуть зобов'язані привести власного перекладача, якщо не володіють вільно англійською мовою. Про це йдеться в повідомленні Імміграційної служби США (USCIS). Якщо заявник на політичний притулок має потребу в перекладачеві, але прийшов на співбесіду без нього без поважної причини, або якщо перекладач не відповідає вимогам USCIS, імміграційна служба може це вважати неявкою на співбесіду та відхилити заяву про надання притулку. За даними USCIS, перекладач повинен вільно володіти мовами перекладання та бути повнолітнім (віком від 18 років). Не можна залучати в якості перекладача: адвоката прохача притулку, свідка у справі заявника, людину, яка працює на уряд країни, чиє громадянство має прохач притулку, іншого заявника про притулок, що очікує на співбесіду. Коли почалась пандемія Covid-19, USCIS почала забезпечувати заявників на політичний притулок своїми перекладачами, аби зменшити кількість людей, які прибувають на співбесіду. З 23 вересня 2020 року до 12 вересня 2023 року Імміграційна служба США 4 рази продовжувала дію постанови про забезпечення заявників перекладачами USCIS. Тепер це правило скасували. (VoA)
Ключовий компонент багатьох ліків від застуди - неефективний. У вівторок консультативний комітет Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США одноголосно заявив, що популярний інгредієнт, який міститься в засобах проти застуди та алергії, є неефективним. Йдеться про фенілефрин, який міститься в таких продуктах, як Sudafed, Tylenol Cold & Flu та інших. Консультативний комітет зосередився на пероральних препаратах, які містять фенілефрин; назальні спреї з фенілефрином все ще вважаються ефективними. Якщо у вас є пероральні ліки з цим інгредієнтом, вони не обов’язково шкідливі в рекомендованих дозах, а деякі можуть містити інші інгредієнти, які можуть бути корисними. “Це не питання безпеки. Це питання ефективності”, – сказав доктор Марк Дикевич, алерголог та імунолог з Медичної школи Університету Сент-Луїса. Назальні протизапальні спреї, що містять фенілефрин, ви не повинні використовувати довше трьох-п’яти днів. Існують спреї, які можна використовувати триваліший час без ризику повернення симптомів закладеного носа, а саме стероїдні спреї, що містять такі інгредієнти, як флутиказон (Flonase) або тріамцинолон (Nasacort). Якщо алергія є джерелом вашої закладеності, пероральні антигістамінні препарати, такі як Zyrtec, Claritin або Allegra, можуть допомогти. У багатьох випадках ви можете лікувати закладений ніс, використовуючи зволожувач повітря, щоб допомогти очистити носові ходи, сказав доктор Ле. Назальний сольовий спрей також може допомогти видалити подразники та слиз. (NYT)
Новини коротко
Сили ППО вночі знищили 17 з 22 “шахедів” російських окупантів.
“Укренерго” не очікує браку електроенергії протягом вересня і жовтня, якщо Росія не завдаватиме ударів.
Європарламент визнав Лукашенка співучасником злочинів Росії.
Ваша підтримка є дуже важливою!
“Вісткар” - це незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ